Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Atrakcje Łeby
Jak wybrać? To oczywiście zależy od tego czego w danym stanie ducha potrzebujemy.

Co roku podobny dylemat - góry, morze a może Mazury…dużo Turystów zna z autopsji. Można go rozwiązać na różne sposoby – a jednym z nich jest taki: w tym roku jechać nad polskie morze na wakacje letnie, na zimowe zaś w góry, a Mazury… kiedy czas pozwoli.

Kurortów nad naszym wspaniałym Bałtykiem Ci dostatek, pisać o nich można godzinami, jeszcze dłużej podziwiać i o nich rozmawiać. Jak wybrać? To oczywiście zależy od tego czego w danym stanie ducha potrzebujemy. Czy szukamy przysłowiowej ciszy i spokoju by zregenerować siły, czy może szukamy rozrywek, gwaru, nocnych imprez itp. Atrakcji.

Łeba na Wybrzeżu Słowińskim

Szukasz noclegów w Łebie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Łebie

Jest wiele miejsc nad naszym morzem, które połączą to wszystko w jedną całość i tym samym każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś słów kilka o Łebie, znajdującej się w woj. Pomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim oraz nad rzekami Łebą i Chełstem. Liczba mieszkańców wynosi ok. 3903 i jest to stan na rok 2011, ale w sezonie letnim liczba ta zwiększa się przynajmniej dwukrotnie.

Łeba uzdrowiskiem

Z historii Łeby warto napisać o tym, że ten nadmorski kurort został uznany przez rząd za miejsce posiadające odpowiednie warunki aby prowadzić lecznictwo uzdrowiskowe. Zważając na warunki naturalne ustalono pierwszoplanowe kierunki lecznicze:

- choroby układu oddechowego 
- choroby układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (choroby związane z tarczycą)

Drugoplanowym kierunkiem stały się choroby narządów ruchu oraz reumatyczne, a także kierunek klimatyczno-usprawniający. Warunki naturalne miasta są ciekawe i bardzo dobre dla Turystów. Na zachód od Łeby mamy Słowiński Part Narodowy z ruchomymi wydmami. Wydmy te charakteryzują się tym, że mniejsze ziarna piasku są zwiewane ze szczytu wydm. Ciągłe przesypywanie się ziaren piasku powoduje stopniowe przemieszczanie się szczytów wydm. Jest to zjawisko niewątpliwie przyciągające Wczasowiczów w rejony Łeby.

Obszar ochronny ptaków nad Łebą

Na wschodzie znajdziemy jezioro Sarbsko oraz Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska, założony w roku 1976, o statusie rezerwatu częściowego. Obszary Natura 2000 (jest to program sieci obszarów, które są objęte ochroną przyrody na terenie UE, celem jest zachowanie cennych oraz zagrożonych typów siedlisk przyrodniczych i gatunków) na terenie Łeby: 

1. obszary na których obowiązuje specjalna ochrona ptaków:
- Przybrzeżne Wody Bałtyku,
- Ostoja Słowińska

2. Specjalne obszary ochrony siedlisk:
- Mierzeja Sarbska
- Ostoja Słowińska.

Odbywają się tutaj cykliczne zawody w windsurfingu – Allegro Cup – które są jednym z etapów Pucharu Europy w Formule Windsurfingu. W Łebie znajdują się także pozostałości murów po gotyckim kościole św. Mikołaja pochodzące z wieku czternastego. Oraz stare domki rybackie położone przy kanale portowym oraz wzdłuż głównej ulicy miasta. Są także relikwie św. Jakuba Apostoła co może zaciekawić zwłaszcza ludzi głęboko wierzących jak również wpisany do rejestru zabytków kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to obiekt zbudowany w stylu barokowym.

W miesiącach lipcu i sierpniu stacjonują w Łebie dwa lunaparki:
1. Przy kanale portowym – czeski lunapark – Jiri Novy, które powstało na Morawach.
2. Lunapark „Krasnal” pochodzący z Bydgoszczy, przy stacji kolejowej, a w nim takie atrakcje jak: Ranger, Top Spin 2, Break Dancer, Roller Coaster, Autodrom, czy 
Gabinet Strachu i wiele, wiele innych. Jedna z głównych atrakcji w Łebie jest Park Dinozaurów „Łeba Park otwarty z roku 2010. Dinozaury „chodzą po nim” w skali 1:1 co oznacza, że mają rozmiary rzeczywiste. Ponadto w Parku:

- Zamek Strachu a w nim dwie trasy: Show oraz Extreme a Ty na którą się odważysz?
- Bajlandia, czyli niezwykła podróż do świata bajek widzianych w 3D.
- Pole do minigolfa – można rozegrać rodzinny turniej. 18 dołków oraz ponad 10000 m2.
- Kino 7D max – moc efektów specjalnych widzianych przez specjalne okulary.
- Dino Kino – ok 30 minutowa prezentacja non stop, film nosi tytuł „Wędrówki z dinozaurami”.
- Pojazdy Flinstonów.
- Płukalnia złota.
- Tratwy wodne.
- Małpi gaj – ruchome pomosty czy przeprawy po palach.
- Warsztaty rzemiosła, np. lepienie w glinie, tworzenie papieru czerpanego lub malowanie piaskiem.
- Wioska indiańska można tutaj spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, w jeździe konnej.
- Ścieżka edukacyjna.
- Mini zoo, w którym jako dodatkowa atrakcja jest możliwość dokarmiania zwierzątek specjalnie przygotowanymi przekąskami. W mini zoo znajdują się zwierzątka takie jak: osiołki, antylopy, kózki, króliki, koniki, krówki zebu, kangur, daniele i owieczki. 
- Kolejka Czerwonego Kapturka, który częstuje wszystkich słodkościami/
- Plac zabaw.
- Dinusiowa kolejka. 
- Kule wodne.
- Oraz Pirackie potyczki z Jackiem Sparrowem.

Letnie kąpieliska znajdujące się w Łebe:

- Kąpielisko centralne położone przy plaży „A” – to 600 mb linii brzegowej od wys. Hotelu „Neptun”
- Kąpielisko przy plaży „B” 200 metrów linii brzegowej niedaleko ulicy Turystycznej
- Kąpielisko przy plaży „C” 300 metrów linii brzegowej w okolicy Hotelu „Łeba”

Drogi Turysto serdecznie zapraszamy do Łeby. Szum fal, wspaniałe plaże, ruchome wydmy a także wiele, wiele innych ciekawych atrakcji. Baza noclegowa obejmuje hotele oraz domki letniskowe i pokoje gościnne. Zapraszamy!