Pensjonaty Międzyzdroje

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Międzyzdrojach, województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński

Najlepsze Pensjonaty w Międzyzdrojach - Najlepsza oferta dla osób planujących wakacje nad Morzem Bałtyckim. Niskie ceny, pobyt w pięknym nadmorskim mieście. Zapraszamy do Międzyzdrojów i zachęcamy do zatrzymania się w jednym z tamtejszych pensjonatów.
Międzyzdroje są jedną z tych nielicznych polskich miejscowości, które mają szczęście być unikalnie położoną na wyspie, w tym wypadku na wyspie Wolin. Niedaleko stąd do najdalej wysuniętego na północny zachód polskiego miasta – Świnoujścia. Nazwa miasta oznacza po prostu miejsce między zdrojami, ale co ciekawe profesor Miodek uważa, że nazwa miasta powinna brzmieć jako Miedzyzdroje („e” zamiast „ę”). Niemiecka nazwa miasta to Misdroy. Pierwsze wzmianki pisane o Międzyzdrojach pochodzą już z piętnastego wieku, gdzie miasto pojawia się w akcie darowizny dokonanym na rzecz Kościoła przez księcia Bogusława I. Później miejscowość przechodziła nawet w ręce Szwedów, by potem przez długi czas wchodzić w skład Prus i po II Wojnie wejść w skład Polski. Właściwości lecznicze okolic zostały po raz pierwsze rozsławione w 1830 roku przez radcę sanitarnego z Berlina. Przez następne lata nastąpił gwałtowny rozwój miejscowości, która przekształcała się w modny i atrakcyjny kurort leczniczy. W okolicy Międzyzdrojów znajduje się szereg innych atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów. Są to między innymi Woliński Park Narodowy, rezerwat żubrów, jezioro Turkusowe. W parku znaleźć można wiele ciekawych i unikatowych zwierząt włącznie z kilkoma orłami bielikami.

Tanie pensjonaty Międzyzdroje - e-turysta.pl


Pensjonaty dysponują najlepszą ofertą noclegową w Międzyzdrojach. Usytuowane w niedalekiej odległości od piaszczystej plaży, otoczone parkiem i ogrodami. Odznaczają się przestronnymi wnętrzami urządzonymi ładnie i wygodnie. Miła obsługa otacza troską każdego pensjonariusza. Czas w Międzyzdrojach można sobie umilać kąpielami w morzu, spacerami po plaży, wędrówkami po lasach. Aby uprzyjemnić pobyt gościom, pensjonaty w Międzyzdrojach proponują udogodnienia takie jak darmowy parking, internet bezprzewodowy, miejsce na grilla w ogrodzie, lodówka, sejf i czajnik elektryczny w każdym pokoju.

Międzyzdroje - główne atrakcje


Międzyzdroje to miasto położone w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, nad Zatoką Pomorską, w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin. Graniczy z terenami Wolińskiego Parku Narodowego słynącego z rozległych lasów bukowych, stromego klifu i skałek wapiennych. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta są dwa kąpieliska (Międzyzdroje Zachód i Międzyzdroje Wschód), piaszczysta plaża i molo. Poza tym, w Wolińskim Parku Narodowym można zobaczyć żubry w Zagrodzie Pokazowej Żubrów i bieliki w Muzeum Przyrodniczym.

Pensjonaty Międzyzdroje - Polskie Hollywood nad morzem


Dużą popularnością cieszy się organizowany od 1996 roku Europejski Festiwal Gwiazd, którego głównym punktem programu jest uroczystość odciskania przez znane Polki i Polaków dłoni w pamiątkowych płytach. W międzyzdrojskiej Promenadzie Gwiazd odciski swoich dłoni pozostawili między innymi: Krzysztof Kieślowski, Tadeusz Konwicki, Krystyna Janda i Andrzej Seweryn. Wielbicielem Międzyzdrojów jest pisarz Michał Witkowski – właśnie tam umieścił akcję swojej najlepszej powieści „Lubiewo”. Międzyzdroje to miasto, w którym można spotkać żubry w rezerwacie i gwiazdy kina na deptaku. Odwiedź Polskie Hollywood i zatrzymaj się w pensjonaty w Międzyzdojach
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Międzyzdroje, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: