Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach
fot.: Antekbojar / Wikimedia Commons CC0
Poza Obamą można tu zobaczyć miedzy innymi Leonarda da Vinci, Angelinę Jolie, Jana Pawła II

Czy można w Międzyzdrojach spotkać wielkie gwiazdy? Oczywiście, że tak, ale czy można zobaczyć się z taką osobistością jak Barack Obama, czy Kleopatra? Odpowiedź znów brzmi: oczywiście. Dzieje się tak za sprawą niezwykłego miejsca, które znajduje się właśnie w mieście. Jest to Gabinet Figur Woskowych położony przy ulicy Bohaterów warszawy 19.

Barrack Obama i Papież w Międzyzdrojach

Poza Obamą można tu zobaczyć miedzy innymi Leonarda da Vinci, Angelinę Jolie, Jana Pawła II, Najwyższego człowieka z Chin, Piratów z Karaibów, Wilkołaka i wiele innych równie ciekawych figur w prawdziwych proporcjach, Znajduje się ich tutaj około setka, co czyni obiekt jednym z większych tego typu w kraju. Co ważne można fotografować eksponaty bez uiszczania dodatkowych opłat. Ceny natomiast plasują się od 10 zł za bilet dla dzieci grupowy, po bilet normalny, za który trzeba zapłacić 15 złotych. Są jeszcze bilety za 12 złotych dla dorosłych grupowe oraz normalne.

Szukasz noclegów w Międzyzdrojach? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Międzyzdrojach

Planetarium w Międzyzdrojach

W budynku, w którym mieści się Salon Figur Woskowych jest jeszcze kilka atrakcji. Nie należy ich ominąć, bo potrafią dostarczyć wielkich emocji i zaciekawić całe rodziny. Otóż odwiedzić można Planetarium Międzyzdroje, na dachu obiektu przy promenadzie. Osoby zafascynowane astronomią z pewnością będą bardzo zadowolone z odwiedzin tutaj. Każde planetarium służy do ukazania widzom nieba w różnych porach roku i na różnych kontynentach. Podczas seansu ma się wrażenie jakby się spędzało czas choćby na łące, nocą i wpatrywało się w prawdziwe niebo zadzierając do góry głowę.

To naprawdę wspaniała iluzja i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o nieboskłonie podczas takiego seansu. Nowatorskim rozwiązaniem są planetaria mobilne, czyli przenośne, które mogą dajmy na to „przyjechać” do uczniów szkół i zaprezentować im swoje walory. Pomysłowe i nowatorskie rozwiązanie, ponieważ aby dzieciaki zobaczyły prawdziwe, tzn stacjonarne planetarium zazwyczaj trzeba organizować wycieczkę do innego miasta, a tak taniej i bez wyjazdu podziwiać można nowy cud techniki.

Wygląda to zazwyczaj tak, że rozkłada się specjalny do tego celu namiot, który nadmuchany ma kształt kopuły sferycznej. Nie jest to rzecz jasna to samo wrażenie, które uzyskuje się w planetariach stacjonarnych, ale ma swoje plusy i także w Polsce prowadzi się już taką działalność. Wracając do Międzyzdrojów to przedstawiany repertuar jest następujący: Cuda Wszechświata, Lodowe Krainy, Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej, Microkosmos, Dwa szkiełka, Poznaj Granice Układu Słonecznego. 15 złotych kosztuje bilet normalny, natomiast ulgowy 10 złotych.

Salon gier przy Gabinecie Figur Woskowych

Również w tym samym budynku, przy Gabinecie Figur Woskowych znajduje się Salon Gier. Swego rodzaju centrum rozrywki dla całej rodziny, w którym to czeka na Państwa mnóstwo śmiechu i rozrywki przy różnorodnych stołach gier, a miedzy innymi są tutaj cymbergaje, Flippery, bilard, czy automaty służące do gry w Donkey Kong. Jest tu jeszcze kino zwane „Eva”. To miejsce nowe, które stanowi świetną rozrywkę dla zwiedzających Międzyzdroje.

Kina w Międzyzdrojach

Repertuar kina jest elastyczny, ponieważ na stronie obiektu znajduje się wiadomość, że widzowie mogą zgłaszać swoje propozycje i będzie to brane pod uwagę. Na holu kina leży Kawiarnia. Oferuje ona napoje, kawę, herbatę, gorącą czekoladę a także słodycze. Popcorn tak uwielbiany przez kinomanów również jest do nabycia w kinie „Eva”. 196 miejsc znajduje się tutaj, z tym  że ostatnie dwa rzędy to Lovesitingi. Wspaniały wynalazek dla zakochanych par, ponieważ lovesitingi to fotele podwójne, na których wygodnie usiąść mogą dwie osoby i przytulać się do woli. Kino cechuje kameralny klimat. To taka odskocznia od plażowania latem, można zrobić w końcu coś innego niż wylegiwanie się na słoneczku – choć to bardzo przyjemne.

Wystawa Eureka w kinie Eva przyciągnęła rzesze fanów rozrywki naukowej. To bardzo popularna forma spędzenia swojego wolnego czasu, zwłaszcza w ostatnich latach. Badania naukowe, wciąż bardzo szybko postępujące, alarmują, że nasze mózgi uczą się tylko wtedy kiedy są aktywne, na przykład doświadczając czegoś samemu, biorąc czynny udział w doświadczeniach naukowych a nie czytając książki, czy słuchając wykładu.

Temu właśnie służyć ma ta wystawa. Znajdziecie Państwo tutaj odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Pomagają w tym interaktywne eksponaty. Wyjaśnienie jak działają fizyczne procesy jest niezwykle trudne, ale dzięki takim wystawom udaje się to bardzo dobrze. Największą dozą ciekawości wykazują się rzecz jasna dzieciaki. To właśnie oni najwięcej wiedzy „wyciągają” z tego typu przedsięwzięć. Nie znaczy to jednak, że dorośli niczego się nie nauczą. Przeciwnie – jeśli tylko zechcą i wykażą się cierpliwością na pewno dużo dowiedzą się o otaczającym ich świecie. A nie tylko praca i praca.