Domki letniskowe Chłopy

znaleziono 23 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Chłopach, województwo zachodniopomorskie, powiat koszaliński

Domki letniskowe Chłopy - Chcesz jechać nad morze, ale nudzi Cię ciągłe leżenie na słońcu? Wakacje we wsi Chłopy to nie tylko możliwość odpoczywania na plaży, ale też okazja do podziwiania zabytkowych domków z ręcznymi malowidłami oraz kupienia świeżej ryby prosto z kutra. To miejsce z bogatą historią i niezwykłym klimatem. Jednak to tylko niektóre z powodów, dla których warto zatrzymać się w Chłopach.


Domki letniskowe Chłopy


Chłopy to nadmorska wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, na Wybrzeżu Słowińskim, w woj. zachodniopomorskim. Pierwotna osada w tym miejscu powstała w XIII w. i nosiła nazwę Borowo, z uwagi na rosnące wokół lasy borowe. Mieszkańcy wsi zajmowali się głównie połowem ryb i uprawą ziemi. Ze względu na zachowany tradycyjny układ rybackiej osady, wieś Chłopy jest wpisana do rejestru zabytków. Od XIX w. rybacka miejscowość stała się modnym wczasowiskiem dla turystów z Prus, a po tamtych okresie pozostały piękne szachulcowe budynki, nazywane przez niektórych domami „w kratkę”.

Domki letniskowe w Chłopach - atrakcje


Największą atrakcją Chłopów jest miejscowy port, gdzie codziennie można kupować świeżo złowione ryby i podziwiać rybackie kutry. Turyści odwiedzają również bardzo często znajdującą się w oddalonych o 7 km Gąskach latarnię morską z XIX wieku. Będąc w Chłopach, nie można przegapić też pensjonatu Strand Schloss (dzisiejsza Astoria). Budynek ten wyróżnia się pośród innych swym secesyjnym wystrojem i wzorowym utrzymaniem. Jadąc na wschód od miejscowości Chłopy, można zauważyć głaz z tablicą informacyjną, przez który przebiega 16 południk geograficzny. Wieś Chłopy to także zadbane plaże otoczone wydmami i lasami.

Chłopy - domki


Miejscowość Chłopy przyciąga turystów swymi zachowanymi zabytkowymi budynkami, dzięki którym można poczuć klimat dawnych czasów. To jedna z niewielu rybackich wsi, w której pozostał pierwotny układ zabudowy z XIX w. Oferta domków letniskowych w Chłopach zapewni spokój i niezależność turystom marzącym o idealnych wakacjach. Drewniane domki pozwalają wygodnie spędzić urlop, nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Chłopy, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: