Domki letniskowe Chłopy

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Chłopach, województwo zachodniopomorskie, powiat koszaliński

Chcesz jechać nad morze, ale nudzi Cię ciągłe leżenie na słońcu? Wakacje we wsi Chłopy to nie tylko możliwość odpoczywania na plaży, ale też okazja do podziwiania zabytkowych domków z ręcznymi malowidłami oraz kupienia świeżej ryby prosto z kutra. To miejsce z bogatą historią i niezwykłym klimatem. Jednak to tylko niektóre z powodów, dla których warto zatrzymać się w Chłopach.


Chłopy

Chłopy to nadmorska wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, na Wybrzeżu Słowińskim, w woj. zachodniopomorskim. Pierwotna osada w tym miejscu powstała w XIII w. i nosiła nazwę Borowo, z uwagi na rosnące wokół lasy borowe. Mieszkańcy wsi zajmowali się głównie połowem ryb i uprawą ziemi. Ze względu na zachowany tradycyjny układ rybackiej osady, wieś Chłopy jest wpisana do rejestru zabytków. Od XIX w. rybacka miejscowość stała się modnym wczasowiskiem dla turystów z Prus, a po tamtych okresie pozostały piękne szachulcowe budynki, nazywane przez niektórych domami „w kratkę”.

Atrakcje Chłopów

Największą atrakcją Chłopów jest miejscowy port, gdzie codziennie można kupować świeżo złowione ryby i podziwiać rybackie kutry. Turyści odwiedzają również bardzo często znajdującą się w oddalonych o 7 km Gąskach latarnię morską z XIX wieku. Będąc w Chłopach, nie można przegapić też pensjonatu Strand Schloss (dzisiejsza Astoria). Budynek ten wyróżnia się pośród innych swym secesyjnym wystrojem i wzorowym utrzymaniem. Jadąc na wschód od miejscowości Chłopy, można zauważyć głaz z tablicą informacyjną, przez który przebiega 16 południk geograficzny. Wieś Chłopy to także zadbane plaże otoczone wydmami i lasami.

Chłopy - domki

Miejscowość Chłopy przyciąga turystów swymi zachowanymi zabytkowymi budynkami, dzięki którym można poczuć klimat dawnych czasów. To jedna z niewielu rybackich wsi, w której pozostał pierwotny układ zabudowy z XIX w. Oferta domków letniskowych w Chłopach zapewni spokój i niezależność turystom marzącym o idealnych wakacjach. Drewniane domki pozwalają wygodnie spędzić urlop, nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Chłopy, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: