Aquapark w Jarosławcu
fot.: Alina Zienowicz / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Znajdują się tutaj dwie zjeżdżalnie i bajkowych bohaterów, którzy zamienią pobyt na basenie w zabawę jak ze snu.

Aquapark Panorama Morska Health Resort & Medical SPA tak brzmi dokładna nazwa obiektu znajdującego się w Jarosławcu. Jak to w takich miejscach bywa nie są one ograniczone tylko do basenu, ale oferują całą moc atrakcji od apartamentów po choćby korty do gry w tenisa. Kompleks jest dedykowany w szczególności rodzinom z pociechami, które z pewnością będą zadowolone z miejsca do zabawy ze szczególnymi atrakcjami wodnymi. A nie oszukujmy się, które dzieci tego nie lubią?

W większości kończą się grymaszenia i marudzenia gdy nawet na wakacjach pada hasło basen, czy aqua park. Hotel ma bardzo obszerną ofertę dedykowaną szerokiemu gronu Gości odwiedzających to miejsce. Są więc jak już wyżej zostało napisane apartamenty, domki oraz pokoje, place zabaw dla milusińskich, restauracje proponujące swym klientom bogate menu i różnorakie pyszności na talerzach. Poza tym są tutaj także salony odnowy biologicznej kwestia dla kobiet, ale nie tylko, ponieważ wiemy już, że w dzisiejszych czasach liczne grono panów również chce korzystać z zabiegów upiększających mających na celu kompleksowo zadbać o urodę i uwydatnienie piękna które od zawsze w nas tkwi.

Dodać do tego należy świetną lokalizację, która to przypadła na przysłowiowe dwa kroki od morza i plaży (350 metrów). Sam Aqua Park jest bardzo kolorowy, co w szczególności lubią oczy dzieciaków. Mieszka tu wiele wodnych stworków jak wąż, pingwin, czy żółw wodny. Tryskają one wodą na wszystkie strony, ale o to przecież chodzi, by nie mieć na sobie suchej nitki wychodząc z basenu, prawda?

Szukasz noclegów w Jarosławcu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Jarosławcu

Historia powstania Parku Wodnego w Jarosławcu

Na początku, w roku 2008, gotowy był kompleks basenowy. Baseny były kryte i wykonane ze stali nierdzewnej (około 1500 metrów kwadratowych). Na tym nie poprzestano, bo wybudowano jeszcze grotę z wodospadami, łaźnię parową jak również inhalację thalasso. Wszystko to powstało z myślą o latach użytkowania, w związku z czym użyto technologii z wysokiej półki. Wykonawca inwestycji to Berndorf Baderbau z Austrii, trudniący się wieloma innymi hotelami zlokalizowanymi w Europie. Tropicoco to nazwa restauracji na terenie basenów, w której podawane są dania bogate w witaminy, pełnowartościowe, żeby po zjedzeniu znów nabrać sił, bo jak wiadomo woda potrafi bardzo zmęczyć. W 2009 roku zaś przyszła pora o poszerzenie oferty o Spa&Wellness salony.

Oczywiście to również nie wszystko, bo powstała kolejna restauracja o nazwie La Costa posiadająca taras widokowy, co znów dodało całemu obiektowi kolejnego punktu na plus. Strefa Wellness jest tu rozbudowana, ponieważ może się poszczycić Fińską Sauną, czyli suchą sauną, poza nią jeszcze Sanarium. Cóż to za nowy twór? Otóż sanarium to tzw kąpiel tropikalna i jej połączenie z kąpielą w ciepłym, przyjemnym powietrzu z łaźnią parową.

Lecznicze kąpiele w Aquaparku

Kąpiele jak wiemy są lecznicze i relaksacyjne zwłaszcza jeśli dodamy do nich odrobinkę czegoś co lubimy lub co ma po prostu właściwości lecznicze jak algi, brom, czy jod. Jednym z nas wystarczy dodatek do gorącej kąpieli ulubionego olejku eterycznego, czy piany o lubianym zapachu, bąbelki… Inni nie wyobrażają sobie dobrego basenu bez jacuzzi, a właściciele tego typu obiektów wychodzą swoim klientom naprzeciw i montują nie jedno, ale wiele wanien jacuzzi, żeby każdemu dogodzić. W świecie jacuzzi w Panoramie Morskiej znajdziemy więc wannę z dodatkiem soli z Morza Czarnego, jacuzzi z borowiną, kąpiel algowo-termalna, która świetnie regeneruje ciało oraz duszę, kąpiel jodowo-bromowa, która z kolei bardzo dobrze wzmacnia organizm, a także kąpiel morska.

Z innych atrakcji tego miejsca warto wymienić również basen kryty z podgrzewaną wodą przez cały rok. Jest on dedykowany w szczególności rodzicom z mniejszymi dziećmi, które jak powszechnie wiadomo lubią ciepełko, a zwłaszcza w kwestii wodnych zabaw. Głębokość tego basenu wynosi jedyne 25 cm. Znajdują się tutaj dwie zjeżdżalnie i bajkowych bohaterów, którzy zamienią pobyt na basenie w zabawę jak ze snu. Ponadto udogodnienia dla osób starszych i miejsca przeznaczone dla najmłodszych. Wszystko to i wiele innych sprawia, że miejsce to walczy o miano najlepszego lub jednego z najlepszych w kraju kompleksów o standardzie wypoczynkowym z basenem.

Rzeka pod dachem

Jeżeli chodzi o atrakcje wewnątrz kompleksu basenowego to jest ich naprawdę wiele. Jest więc basen z rwącą rzeką, basen z atrakcjami dla najmłodszych wycieczkowiczów, są baseny wielofunkcyjne, basen z morską falą, jest także łaźnia parowa – grota. Na ten przykład basen z morską falą jest basenem znajdującym się na wolnym powietrzu. Głębokość w nim opada od 0 po 1,60 metr, jego powierzchnia natomiast sięga 770 metrów kw. I tym samym jest to największy tego typu basen w naszym kraju. To miejsce spełniające nawet wymagające kryteria do zabaw całych rodzin wraz z dziećmi nawet tymi malutkimi. Wchodząc do niego mamy cos na kształt prawdziwej plaży morskiej. Znajdują się w nim jeszcze gejzery z powietrzem. Są one bardzo popularne i lubiane, bo służyć mogą jako denny hydromasaż no i świetnie wyglądają.