Domy do wynajęcia Gdańsk

znaleziono 9 ofert noclegowychofert (5 w Gdańsku oraz 4 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy do wynajęcia w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Lubisz wypoczynek nad morzem, ale najlepiej czujesz się w miejskim klimacie? Wybierz się do najpiękniejszego miasta Trójmiasta – Gdańska. Tutaj, możesz całymi dniami wylegiwać się na plaży albo zwiedzać piękne gdańskie zabytki. Szeroka baza noclegowa i oferta turystyczna sprawiają, że w tym mieście nie można się nudzić.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk

Gdańsk to miasto wojewódzkie na obszarze Żuław Wiślanych i Pojezierza Kaszubskiego, u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. To miasto portowe, z dużym ośrodkiem przemysłu stoczniowego. Nie brakuje tu też instytucji kulturalnych – teatrów, kin i muzeów. To jedno z najstarszych miast Polski o ponad tysiącletniej tradycji. Gdańsk był niegdyś również miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadał prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W Gdańsku znajduje się też symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Atrakcje Gdańska

Będąc w Gdańsku, musisz wybrać się do Głównego i Starego Miasta. Warto zobaczyć tam ratusz miejski, najcenniejszą budowlę świecką dawnego, siedzibę władz miasta. Pamiątkowe zdjęcie można zrobić sobie przy Fontannie Neptuna. Następnie Traktem Królewskim można przespacerować wzdłuż ulicy Długiej, dalej Długim Targiem, aż do Zielonej Bramy. To trasa szczególnie lubiana przez turystów ze względu na wielość pubów i restauracji, które się tam znajdują. To również tam można kupić pamiątki, szczególnie te bursztynowe. W Gdańsku nie możesz pominąć także cysterskiej Oliwy z zabytkowym Parkiem Oliwskim i Katedrą Oliwską. Gdańsk może pochwalić się również słynnym Żurawiem. Jego masywna sylwetka, lekko wychylona nad Motławę, wyraźnie dominuje nad zabudową Długiego Pobrzeża.

Gdańsk – domy do wynajęcia

Gdańsk w swej ofercie noclegowej posiada m.in. domy do wynajęcia, wille i bungalowy. Wszystkie miejsca oferują najwyższą jakość usług i miłą, rodzinną, atmosferę. Goście mają dostęp do bezprzewodowego Internetu, miejsc parkingowych, kuchni do dyspozycji. Wybierając pośród wielu ofert, masz szansę wybrać najlepsze miejsce w dobrej cenie. Nie czekaj i wynajmij dom już dziś.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: