Noclegi Mikoszewo

znaleziono 30 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Mikoszewie, województwo pomorskie, powiat nowodworski

Miejsce, które na co dzień wygląda bardzo spokojnie, w sezonie letnim staje się kurortem turystycznym, posiadającym bogatą ofertę wypoczynkową i noclegową. Mowa tu o Mikoszewie, czyli nadmorskiej wsi leżącej na obszarze Żuław Wiślanych. Cicha okolica i mała odległość od Gdańska dodatkowo podnosi walory tego miejsca.


Mikoszewo

Mikoszewo to wieś położona w województwie pomorskim, w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych. Miejscowość leży po wschodniej stronie ujścia przekopu Wisły i posiada połączenie promowe ze Świbnem. Na północ od wsi znajduje się rezerwat przyrody Mewia Łacha, który chroni rzadkie gatunki ptactwa wodnego i miejsc gniazdowania. Do niedawna Mikoszewo było miejscowością rolniczą jednak w ostatnich latach znacznie wzrosła funkcja turystyczna tej miejscowości.

Atrakcje Mikoszewa

Dużym atutem Mikoszewa jest fakt, iż wieś posiada dużą, strzeżoną plażę. W okolicy warte zobaczenia są dwa zwodzone mosty pochodzące z początku XX wieku. Mikoszewo to odpowiednie miejsce do spacerów, np. brzegiem niewielkiej przystani rybackiej z 1985 r.. Co ciekawe, do dzisiaj na Przekopie Wisły nie ma stałego mostu, tylko przeprawa promowa. Wisła w tym miejscu ciągle „wędruje”, nanosząc piasek i kamienie. Jedną z zabytkowych budowli Mikoszewa jest dom podcieniowy z połowy XIX w. przy Gdańskiej 68. To przykład tradycyjnej zabudowy żuławskiej, którą pod koniec XVI w. budowali holenderscy mennonici. Liczba słupów wspierających podcienie świadczyła o zamożności właściciela. Warto udać się też na zachód Mikoszewa i zobaczyć drewnianą dzwonnicę z XIX w. Konstrukcja oprócz swej podstawowej funkcji, pełniła niegdyś rolę kostnicy.

Mikoszewo – noclegi

W Mikoszewie możemy znaleźć różnorodną ofertę miejsc noclegowych. To m.in. pokoje gościnne, domki letniskowe, kwatery prywatne, pensjonaty i pola campingowe. Przy takim wyborze z pewnością każdy znajdzie dla siebie nocleg w odpowiedniej lokalizacji i cenie. To zaciszne miejsce położone na Żuławach Wiślanych jest dobrym miejscem na wypoczynek nad morzem.
Noclegi Mikoszewo, szukasz noclegów w Mikoszewie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Mikoszewie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Mikoszewie, kwatery prywatne, tanie noclegi Mikoszewo i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Mikoszewo w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Mikoszewie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Mikoszewo noclegi i tanie pokoje w Mikoszewie. Pokoje w Mikoszewie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Mikoszewie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Mikoszewie, to tylko z nami! Mikoszewo pokoje, nocleg Mikoszewo na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Mikoszewie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Mikoszewo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: