Wielkanoc Gdańsk

znaleziono 2 oferty dodatkoweoferty (0 w Gdańsku oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Wielkanoc Gdańsk - Gdańsk to perła polskiego wybrzeża, jak zapewniają turystyczne przewodniki, czyniąc z nadbałtyckiego miasta centrum kulturalne, turystyczne, gospodarcze i naukowe regionu. Niezwykłe położenie miasta oraz ponad tysiąc lat burzliwej historii, sprawiają, że miasto to ma wyraziste oblicze. To doskonałe miejsce do zorganizowania rodzinnych wypadów i to nie tylko w wakacje. Święta Wielkanocne w Gdańsku na pewno należeć będą do udanych.

Wielkanoc w Gdańsku, spacerowym krokiem


Wizyta w Gdańsku, podczas wiosennej przerwy świątecznej, powinna rozpocząć się od spaceru, a początek trasy najlepiej wyznaczyć przy Trakcie Królewskim. Trakt prowadzi przez Stare Miasto ulicą Długą i Długim Targiem, skupiając wzdłuż trasy najważniejsze zabytki miasta. Brama Wyżna, Złota Brama, Kratownia oraz Wieża Więzienna, urokliwe kamieniczki przy rynku, fontanna Neptuna to miejsca, przy których na pewno wykonamy rodzinne zdjęcia. Pamiętajmy również o ulicy Mariackiej, wizytówce miasta.

Wielkanoc Gdańsk, z widokiem na port


Wiosenny spacer poprowadzi nas z pewnością w stronę Długiego Pobrzeża, gdzie odczuć można wyraźnie portowy charakter miasta. Tu podziwiać należy widok na Wyspę Ołowiankę i Wyspę Spichrzów oraz Przystań Żeglugi Gdańskiej, a także średniowieczny żuraw portowy. Wielkanoc w Gdańsku, zapraszamy!

Święta Wielkanocne w Gdańsku, noclegi z e-turystą


Gdańsk słynie z pięknych plaż i malowniczego mola. Spacerując w Jelitkowie, w Brzeźnie, plażą Stogi lub plażą na Wyspie Sobieszewskiej delektować się można bałtyckimi pejzażami oraz rześkim powietrzem – to miejsca warte odwiedzenia. Spacery wzdłuż morskiego brzegu to czas relaksu i wyciszenia. Wypoczynek będzie w pełni udany, jeśli wcześniej zatroszczymy się o dobry nocleg. Portal społecznościowy e-turysta przygotował ciekawą, wielkanocną ofertę noclegową, którą odnajdziemy pod hasłem: „Wielkanoc Gdańsk”. Na turystów czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, apartamentach, pokojach gościnnych i kwaterach prywatnych. Serdecznie zapraszamy do Gdańska.