Sylwester Gdańsk

znaleziono 7 ofert dodatkowychofert (2 w Gdańsku oraz 5 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Sylwester Gdańsk 2019 w nowej odsłonie


Gdańsk przyzwyczaił już mieszkańców i gości do tego, iż hucznie żegna i w energetyzujący sposób wita Nowy Rok. Impreza planowana na 2019/2020 będzie podobna, a rzec można, że nawet nieco bardziej intensywna. W tym roku sylwestrowe zabawy organizowane pod patronatem miasta oraz przy zaangażowaniu Gdańskiego Archipelagu Kultury odbywać się będą równocześnie w czterech dzielnicach miasta: w Śródmieściu, Brzeżnie, na Chełmie i na Oruni. Skąd taka decyzja? Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej GAK argumentowała, że wśród powodów zmiany koncepcji miejskiego sylwestra były przede wszystkim rozmiary aglomeracji. „Gdańsk jest dość rozległym miastem. Niektórym ludziom sprawia to problem, żeby z odległych dzielnic powiedzmy z Zaspy czy Brzeźna dojechać na Targ Węglowy, więc wyszliśmy z pomysłem, żeby zorganizować cztery różne sylwestry. Właściwie to będzie jeden sylwester, ale w czterech różnych lokalizacjach. Będą cztery sceny, cztery różne nurty muzyczne, każda scena będzie inna.” Sylwester Gdańsk 2019 będzie realizowany według odświeżonego scenariusza, a cztery muzyczne sceny to nie są jedyne nowości jakie przygotowano z tej okazji.

Sylwester Gdańsk – harmonogram imprezy


Główna scena sylwestrowej zabawy będzie zorganizowana na Targu Węglowym. Imprezę rozpocznie Dj Bezksywy (godzina 21.30), a tuż przed 23.00 na scenie pojawią się Brathanki. W tym samym czasie trwać będzie koncert na nowej scenie w Jarze Wilanowskim. Tu najpierw zobaczymy formację Route11 (godzina 21.30), a przed 23.00 pojawi się Łąki Łan. Molo w Brzeźnie od 22.30 należeć będzie do C-Boola, a amfiteatr w Parku Oruńskim zostanie oddany we władanie Czerwonych Gitar. Organizatorzy podkreślają, że to jedna impreza sylwestrowa, lecz w różnych odsłonach. Każda z nich ma swoją nazwę: „Sentymentalna” (koncert Czerwonych Gitar w parku Oruńskim), „Kolorowa” (Chełm, Jar Wilanowski), „Taneczna” (główna scena na Targu Węglowym), „Elektryzująca” (plaża w Brzeźnie). Osoby, które chciałyby pójść na więcej niż jeden koncert, będą mogły skorzystać z autobusowej linii sylwestrowej. Na Targu Węglowym pojawią się telebimy, które będą relacjonować zabawę na pozostałych scenach. Sylwester Gdańsk – to impreza o niespotykanym do tej pory rozmachu – serdecznie zapraszamy.

Sylwester nad morzem Gdańsk


Noworoczny pobyt nad morzem, szczególnie w Gdańsku to doskonały sposób na udaną zabawę sylwestrową. Miasto przygotowało moc atrakcji oraz co ważne, dobrze zorganizowaną sieć noclegową. Osoby zainteresowane noclegiem w Gdańsku odsyłamy na strony społecznościowego portalu e-turysta, gdzie pod hasłem: „Sylwester nad morzem Gdańsk” kryje się sporo sprawdzonych ofert. Osoby zainteresowane zimowym pobytem w Gdańsku skorzystać mogą z propozycji pensjonatów, hoteli, pokoi gościnnych. Na stronach e-turysty każdy podróżnik i imprezowicz znajdzie ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia zasobów e-turysty, rezerwacji pobytu i wspólnej sylwestrowej zabawy. Miasto dodatkowo kusi przyjezdnych nowością – brakiem fajerwerków. Huczne wybuchy zastąpić ma w tym roku laserowy pokaz. Nowy Rok zostanie powitany przy dźwiękach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem. Dodatkowe wykonania na żywo zostaną zorganizowane z Ratusza Głównego i wieży kościoła świętej Katarzyny. Miasto, w Nowy Rok, wprowadzi mieszkańców i gości urzekającymi dźwiękami serc dzwonów, co z pewnością przyniesie pomyślność miastu i osobom świętującym Nowy Rok w Gdańsku.