Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Ustrzyki Dolne

znaleziono 74 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Ustrzykach Dolnych, województwo podkarpackie, powiat bieszczadzki

Noclegi w Ustrzykach Dolnych – Urlop w Bieszczadach nie musi zawsze oznaczać przedzierania się przez las, wspinania na szczyt którejś z Połonin lub wędrówki po śladach dzikich zwierząt. W Ustrzykach Dolnych noclegi są wprost idealne dla osób, które cenią nie tylko piękno przyrody, ale też komfortowe warunki pobytu, łagodne szlaki spacerowe i fascynujące zabytki. To doskonała propozycja dla rodzin z małymi dziećmi.
„Piękne miasto w samych górach, dwie ulice, jeden gmach (…) Ustrzyki – to stolica Bieszczad jest; Ustrzyki – niech nam żyje wrb” – śpiewa swego czasu bardzo słynny zespół KSU wywodzący się z tego pięknego rejonu Bieszczad. Ustrzyki Dolne to miasto administracyjnie przynależne do powiatu bieszczadzkiego w województwie podkarpackim; jest siedzibą władz gminy. Geograficznie Ustrzyki Dolne położone są na terenie południowo wschodniej Polski, miasto to bezpośrednio graniczy z Ukrainą a jego zachodnia granica stanowi linię brzegową słynnego zalewu Solina. Z punktu widzenia miłośników historii ten rejon bieszczadzki to wprost skarbnica wiedzy której niestety nie zdobędziemy w szkole czy w mediach. „Zarośnięty cmentarz, na nim dzikie bzy, ile łez i ile krzywdy, ile ludzkiej krwi” – śpiewa KSU, wspominając bratobójcze walki sąsiadujących ze sobą Ukraińców i Polaków. Współcześnie na szczęście dla mieszkańców Ustrzyki Dolne słyną nie ze swej burzliwej historii a jako miejsce pielgrzymek licznych turystów. Ustrzyki to idealna baza wypadowa w pobliskie malownicze rejony, każdy miłośnik pieszych wędrówek po górskich szlakach traktuje Ustrzyki jako obowiązkowy punkt programu. W sezonie zimowym Ustrzyki Dolne z kameralnej miejscowości przemieniają się w stolice narciarstwa w tej rejonie Polski. Na terenie całego województwa to właśnie Ustrzyki Dolne mają rangę najlepiej wyposażonej i najlepiej zorganizowanej bazy narciarskiej co rok rocznie docenia całe gro amatorów białego szaleństwa. Jak każde miejsce w Bieszczadach Ustrzyki dolne odznaczają się unikalną przyrodą, sąsiadujący z Ustrzykami Dolnymi Bieszczadzki Park Narodowy bardzo przyciąga amatorów kontaktu z naturą.

Wygodne noclegi: Ustrzyki Dolne dla każdego


Ustrzyki Dolne to niewielkie miasto, które leży tuż obok granicy z Ukrainą. Prowadzi do niego malownicza wielka pętla bieszczadzka, a od słynnej zapory wodnej w Solinie dzieli je zaledwie 15 kilometrów. Wśród licznych kwater Ustrzyk Dolnych można znaleźć m.in. przestronne domki pod lasem, eleganckie apartamenty, pokoje gościnne i pensjonaty. Portal e-turysta.pl gwarantuje dostęp do najlepszych noclegów zarówno dla osób aktywnych, jak i starszych lub podróżujących z dziećmi. Swoje miejsce znajdą też turyści z niepełnosprawnościami, ponieważ nowoczesne obiekty są dostosowane do ich szczególnych potrzeb. Na wymarzony wyjazd w Bieszczady warto zabrać ukochanego psa lub kota – wielu właścicieli zezwala na pobyt ze zwierzętami. Bez wątpienia wśród bogatej oferty noclegów Ustrzyk Dolnych każdy znajdzie coś dla siebie!

Co warto zobaczyć w Ustrzykach Dolnych?


Dla wynajmujących pokoje Ustrzyki Dolne mają naprawdę wiele do zaoferowania. Przez miasto przebiegają trzy szlaki spacerowe, które zapewniają piękne widoki i bliski kontakt z naturą. Szczególnie ciekawy jest czerwony szlak okrężny z uwzględnieniem szczytu Wielki Król. W samym mieście nie brakuje obiektów wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej na osiedlu Jasień. Ta zabytkowa świątynia zachwyca bogatym, barokowym wystrojem. Wśród turystów, którzy decydują się na bieszczadzkie noclegi Ustrzyki Dolne są równie atrakcyjne również zimą.

Miasto nosi dumne miano zimowej stolicy województwa podkarpackiego, ponieważ dysponuje najbardziej rozbudowaną infrastrukturą dla narciarzy. Miłośnicy szaleństwa na śniegu mają do dyspozycji Stację Narciarską Gromadzyń, Stację Narciarską Laworta, wyciąg orczykowy na wzniesieniu Mały Król oraz trasy biegowe na górze Żuków. Przyjeżdżając do Ustrzyk Dolnych, warto się na chwilę zatrzymać pod pomnikiem żołnierzy Wojska Polskiego, którzy polegli w trakcie walk z UPA. Okrutne starcia z ukraińską armią powstańczą to integralna część historii Bieszczad. Obelisk z tablicą pamiątkową mieści się przy ulicy 29 listopada.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustrzyki Dolne, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Ustrzykach Dolnych

Jakie obiekty noclegowe w Ustrzykach Dolnych położone są blisko szlaków?
W okolicy tej miejscowości znajdziemy raczej nieduże górki, a okoliczne szlaki nie będą należały wymagających czy bardzo czasochłonnych. Obiekty noclegowe w okolicy szlaków turystycznych w Ustrzykach Dolnych znajdziesz na tej liście.
Z centrum miejscowości blisko będzie do szlaków turystycznych czy na wieczorną biesiadę. Jeżeli potrzebujesz takiego zakwaterowania, to sprawdź te propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Ustrzyk Dolnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 28 obiektów w Ustrzykach Dolnych, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Ustrzykach Dolnych zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Ustrzykach Dolnych kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
W Ustrzykach Dolnych znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Ustrzykach Dolnych, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Ustrzykach Dolnych znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Ustrzykach Dolnych 23 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Ustrzykach Dolnych spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Ustrzykach Dolnych baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych oraz pokojach gościnnych.

Dojazd do Ustrzyk Dolnych


Dojazd do Ustrzyk Dolnych samochodem

Wybierając się do Ustrzyk Dolnych samochodem, należy kierować się w stronę Rzeszowa. Do stolicy województwa podkarpackiego można m.in. dotrzeć autostradą A4 z zachodu i S7 z północy kraju, jednak warto ominąć miasto. Turyści podróżujący z małopolski najczęściej zjeżdżają z autostrady w Dębicy, mijają Krosno i Sanok, a następnie trasą DK84 docierają do celu. Warszawiacy chętnie jadą przez Lublin, a następnie Przeworsk i Przemyśl, który z Ustrzykami Dolnymi łączy się za pomocą DK885 i DK890.

Dojazd do Ustrzyk Dolnych innymi środkami transportu

Dojazd koleją w okolice Ustrzyk Dolnych jest problematyczny. Pociągi kursują przez Kraków, w którym trzeba przesiąść się do składów docierających do Rzeszowa i Sanoka. Kolejnym etapem jest podróż PKS-em, ponieważ w miejscu docelowym zlikwidowano istniejące połączenie kolejowe. Dobrą alternatywą jest wybór dalekobieżnych autobusów, które odjeżdżają do Ustrzyk Dolnych. W sezonie wakacyjnym miasto obsługuje Neobus, połączony m.in. z Warszawą, Wrocławiem, Krakowem, Katowicami i Rzeszowem.

Gdzie zaparkować w Ustrzykach Dolnych

Strzeżony parking w centrum Ustrzyk Dolnych działa przy ulicy Janusza Korczaka. W pobliżu Rynku można też pozostawić samochód na placu przy ulicy Wyzwolenia oraz przy ulicy Dworcowej. Na południowych obrzeżach miasta parking funkcjonuje przy ulicy Przemysłowej, natomiast w jego północno-wschodniej części pojazd można zaparkować w rejonach ulic Jagiellońskiej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Strwiążyk.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Ustrzykach Dolnych


Karpacki Jarmark Turystyczny
Najsłynniejszą imprezą w Ustrzykach Dolnych jest Karpacki Jarmark Turystyczny, który odbywa się każdego roku pod koniec lipca. To udana, dwudniowa kontynuacja folkowego festiwalu polsko-słowackiego. Bogato zaopatrzonym kramom towarzyszą występy artystyczne zespołów ludowych, ciekawe konkursy, wystawy i projekty turystyczne. Udział w wydarzeniu jest świetną okazją do wypróbowania regionalnych potraw oraz kupienia oryginalnych, ręcznie wykonanych pamiątek. Impreza ma miejsce na rynku.

Festyn Parafialny przy Parafii pw. Św. Józefa Robotnika
Kolejną rodzinną imprezą jest Festyn Parafialny przy Parafii pw. Św. Józefa Robotnika. Wydarzenie organizowane jest już od kilkunastu lat i odbywa się w końcu wakacji. Program obejmuje m.in. występy lokalnych artystów, animacje dla dzieci, degustacje domowych ciast i aromatycznego chleba ze smalcem. Ważną częścią festynu jest licytacja oraz loteria fantowa. Uzyskane dochody przekazywane są na potrzeby ustrzyckiej parafii. Impreza odbywa się na placu kościelnym przy ulicy Witolda Gombrowicza.

Festyn Noc Świętojańska
Każdego roku lato w Ustrzykach Dolnych rozpoczyna wesoły festyn Noc Świętojańska. Plenerowa impreza w Parku pod Dębami obejmuje m.in. koncerty zespołów folkowych na malowniczo ustawionej scenie. Do wspólnej zabawy zapraszają też artyści młodzieżowi i wykonujący muzykę biesiadną. Turyści mają okazję tańczyć do znanych przebojów w wyjątkowych aranżacjach. Wydarzeniu towarzyszy dobrze zaopatrzona mała gastronomia i kramy z pamiątkami.

Dni Ustrzyk Dolnych
Aż pięć majowych Dni Ustrzyk Dolnych to prawdziwe święto bieszczadzkiego miasta. W trakcie długiego wiosennego weekendu można wziąć udział w rodzinnych rajdach z Kamiennej Laworty na wzniesienie Mały Król, warsztatach zielarskich i konkursach z nagrodami. W Parku pod Dębami czas umilają występy tak znanych artystów, jak np. Daria Zawiałow lub Szymon Chodyniecki. Z okazji rocznicy ustanowienia pierwszej konstytucji, na miejskim rynku odbywa się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Street Food Festival i Plenerowe Kino Letnie
Prawdziwą gratką dla wielbicieli dobrego jedzenia jest Street Food Festival, który odbywa się w sierpniu na terenie Parku pod Dębami. Przez okienko kolorowych food trucków serwowane są oryginalne dania z różnych zakątków świata. To okazja do wypróbowania rozmaitych potraw w jednym miejscu. Imprezą towarzyszącą jest Plenerowe Kino Letnie. W trakcie wieczornych seansów wyświetlane są głośne produkcje polskie i zagraniczne.

Święto Chleba
W sierpniu w Muzeum Młynarstwa i Wsi odbywa się dwudniowe Święto Chleba. Bogaty program jest pełen atrakcji dla całej rodziny. Turyści mogą wziąć udział w warsztatach piekarniczych i spróbować świeżych, jeszcze gorących wyrobów, takich jak rogaliki, chałki czy proziaki. Wspólne mielenie zboża, obsługiwanie cepa lub oczyszczanie ziaren po omłotach to wspaniała zabawa. W trakcie imprezy występują też ludowe zespoły muzyczne i taneczne, a lokalni artyści prezentują swoje rękodzieło.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Ustrzykach Dolnych


Muzeum Młynarstwa i Wsi

Przy ulicy Fabrycznej 12 w Ustrzykach Dolnych znajduje się niezwykle interesujące Muzeum Młynarstwa i Wsi. Zwiedzający mają szansę poznać historię młynarstwa oraz złożony proces mielenia ziaren. W zabytkowym budynku z 1925 roku prezentowane są XIX-wieczne urządzenia i ciężkie maszyny, w tym masywny gniotownik walcowy. Po zajęciach fizycznych warto odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy i spróbować lokalnych przysmaków, które są serwowane w stylizowanej karczmie z kominkiem.

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Zachwycającą przyrodę regionu warto poznać nie tylko w trakcie pieszych wędrówek, ale też zwiedzając Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Placówka działa przez cały rok i prezentuje cenne rośliny, zwierzęta oraz minerały. Ekspozycję uzupełniają zbiory architektoniczne, etnograficzne i związane z ochroną środowiska. To wspaniała lekcja szacunku dla dzikiej bieszczadzkiej natury. Budynek muzeum znajduje się przy ulicy Bełzka 7.

Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej

Ważnym zabytkiem Ustrzyk Dolnych jest Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej, które mieści się przy ulicy Jasień 6. Świątynia powstała w I połowie XVIII wieku w stylu barokowym. Wnętrze zachwyca bogato zdobionym sklepieniem i pomalowanymi na złoto ołtarzami. Warto też zwrócić uwagę na okazałą ambonę z baldachimem w stylu rokoko oraz chrzcielnicą w kształcie łódki. W ołtarzu głównym wisi kopia obrazu Matki Boskiej Bieszczadzkiej z Rudek.

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny

Greckokatolicka Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny stoi przy ulicy szkolnej 7. Zabytkowy budynek postawiono w połowie XIX wieku, a obok niego charakterystyczną dzwonnicę parawanową. Niewielka świątynia kryje niezwykle klimatyczne wnętrze. Wyremontowane pomieszczenia urzekają bogato ozdobionym malowidłami sufitowymi, ociekającym złotem ikonostasem i okazałym żyrandolem. To wspaniały przykład lokalnej sztuki sakralnej wschodniego obrządku.

Korona Ustrzyckich Gór

Wielbiciele pieszych wycieczek mają szansę zrealizować ambitny plan zdobycia Korony Ustrzyckich Gór. Aby osiągnąć cel, należy wejść na pięć pobliskich szczytów: Kamienną Lawortę, Mały Król, Gromadzyń, Holicę i Orlik. Każde wzniesienie można zdobywać oddzielnie i różnymi szlakami. Długość całej trasy szacowana jest na kilkanaście godzin marszu. Po ukończeniu zadania należy udać się do Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji po dyplom i nagrody.

Stacje narciarskie

Ustrzyki Dolne to miejscowość atrakcyjna nie tylko latem. Zimowe szaleństwo na pokrytych śniegiem stokach jest możliwe w dwóch ośrodkach narciarskich: Laworta Ski przy ulicy Brzegi Dolne oraz Gromadzyń przy ulicy Naftowej. Z widokowych tras mogą korzystać zarówno wytrawni narciarze, jak i początkujący, w tym dzieci. Dobrze przygotowane zbocza są bezpieczne i oświetlone, a goście mają sposobność korzystać z wypożyczalni sprzętu, szkółki narciarskiej, serwisu i punktów gastronomicznych.