Domy do wynajęcia Władysławowo

znaleziono 25 ofert noclegowychofert (6 we Władysławowie oraz 19 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy do wynajęcia we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Domy do wynajęcia we Władysławowie. Zróżnicowanie miejsc noclegowych w nadmorskim Władysławowie pozwoli wybrać Ci ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Władysławowo

Władysławowo, które do 1952 roku nosiło nazwę Nowa Wieś, to miasto położone w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Miejscowość ta pochwalić się może niezwykle bogatą historią. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą już z XIV wieku. W XVI wieku natomiast, za sprawą Władysława IV powstał tamtejszy port. Współcześnie, port we Władysławowie, a dokładniej jedna z jego części, którą stanowi falochron, pełni funkcję turystycznego molo, będąc tym samym jedną z największych atrakcji dla przyjezdnych.

Atrakcje Władysławowa

Wśród atrakcji Władysławowa nie można pominąć portu rybackiego z przystanią żeglarska i pasażerską. To wspaniałe miejsce dla spacerowiczów, a także miłośników historii. Znajduje się tu bowiem Izba Pamięci Portu, mieszcząca muzeum. Ponadto Władysławowo to atrakcyjne miejsce dla wszystkich sportowców. W tutejszym Centrum Ośrodka Sportu skorzystać można z kortów tenisowych, boisk czy pływalni. Dla najmłodszych natomiast Władysławowo oferuje takie atrakcje jak Ocean Park czy Lunapark Sowiński.

Domy do wynajęcia - Władysławowo

Władysławowo oferuje przyjezdnym szeroki wachlarz zróżnicowanych noclegów. Wśród nich znajdziemy możliwość wynajęcia mieszkania, domu lub nocleg w ośrodkach agroturystycznych bądź na campingu. Domy do wynajęcia to propozycja dla podróżujących większą grupą turystów, którzy cenią prywatność. Właściciele domów do wynajęcia oferują przestronne pokoje z łazienkami, w pełni wyposażone kuchnie, a także miejsca parkingowe. Dodatkowymi korzyściami jest również dogodna lokalizacja domów i udogodnienia, takie jak możliwość wypożyczenia rowerów czy sprzętu sportowego.

Jeżeli zdecydujesz się na wynajęcie domu w nadbałtyckim Władysławowie, zajrzyj do naszej oferty i wybierz idealne miejsce na swój wypoczynek.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: