Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Zapytaj Mokoszy"
Wyobraźcie sobie Państwo puszczę pierwotną, w jakiej żyje zupełnie dzikie plemię słowiańskie.
Gdzie?
Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
21 września 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sztuka Wyboru

Artystki: Agnieszka Bastrzyk, Dagmara Barańska-Morzy, Aurelia Buczek, Iwona Demko, Cięta Córa, Marta Frej, Anna Maria Karczmarska, Katarzyna Hołda, Dominika Kulczyńska, Violka Kuś, Marta Konarzewska, Aleksandra Majzel, Polish Diwa, Magdalena Olkówna, Ania Rulecka, Monika Wojciechowska, Klaudia Ubranek-Kękuś, Anna Zajdel, Agata Zbylut, Bartosz Zimniak.

Wyobraźcie sobie Państwo puszczę pierwotną, w jakiej żyje zupełnie dzikie plemię słowiańskie. Ideologią którego jest pokój oraz czułość wywodzące się w głębokiej empatii, podążająca za etyką troski, dbająca o wykluczone zbiorowości, o zwierzęta, równość i naturę. Słowiankom przewodzi nie kto inny - tylko Mokosz. Bogini prasłowiańska chroniąca rozrodczości oraz urodzaju, jest patronką prac, jak tkactwo, czy przędzenie. Kult płodności, który panuje i jest rozumiany jako siła kreacji, bardzo zachęca do niczym nieskrępowanej twórczości oraz kultywowania rzemiosła manualnego. Społeczność jest wzmocniona za sprawą posuniętej daleko wspólnotowości, zaś nauka następuje przez opowiadanie sobie historii. Wy, słuchając opowieści, odkrywacie powoli, że to plemię nie jest wcale egzotyczne, raczej swojskie oraz jakże nam bliskie. Można taką wspólnotę założyć niemalże na każdym podwórku i w każdej miejscowości.

Zakładamy taką wspólnotę na Wrzeszczu, w Gdańsku. Świątynią Mokoszy w roku 2019, we wrześniu ma być Sztuka Wyboru (Gdańsk), która znajduje się na terenie samego Garnizonu Kultury. Naszemu projektowi towarzyszą: panel dyskusyjny, warsztaty dyskusyjne oraz performance Polish Diwy. Natomiast partnerami tej wystawy są: MEWKA i Fundacja Sztuka Wyboru, Mokosh Cosmetics, Galeria Społecznie Zaangażowana, Perfumeria GaliLu, czy Magazyn Dla Mam - "MINT". 

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Organizatorkami wystawy są: Ewka Mrozikiewicz oraz Anna Rulecka. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 21-go września 2019 roku, do gdańskiej Sztuki Wybory, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl