Wernisaż Wystawy Gabriela Buttigiega "The Beach"

Wernisaż Wystawy Gabriela Buttigiega "The Beach"
Prace Gabriela Buttigiega są zdominowane poprzez zapadające głęboko w pamięć przedstawiania postaci ludzkich, wyróżniają się poza tym gwałtownymi, charakterystycznymi pociągnięciami farby po płótnie.
Gdzie?
Wielka Zbrojownia Akademii Sztuk Pięknych - Zbrojowna Sztuki
Targ Węglowy 6, 80-836 Gdańsk
Kiedy?
8 października 2019 od 18:00
Organizator
Akademia Sztuk Pięknych

Prace Gabriela Buttigiega są zdominowane poprzez zapadające głęboko w pamięć przedstawiania postaci ludzkich, wyróżniają się poza tym gwałtownymi, charakterystycznymi pociągnięciami farby po płótnie. Malarz w ten sposób pokazuje nagłe erupcje emocji, jakie pochłaniają relacje miedzy ludźmi. Za artystycznym popędem Buttigiega ukryta jest fascynacja seksem, przemijaniem i śmiercią wszechrzeczy. Plaża jest znanym motywem w jego twórczości. Odnosi się głównie do miejsca, gdzie człowiek może oderwać się od wszelakich napięć szarej rzeczywistości, miejsca, jakie pozwala poczuć się komfortowo oraz wyrażać siebie nie mając zahamowań. Ewaluacja współczesności, czyli „The Beach” - przypomnienie społeczności o „niezmiennych potrzebach ludzkich”. Prawda ta nie jest jednak czymś, co trzeba narzucać widowni, jednak czymś, co trzeba razem z nią odkrywać.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 8-go października 2019 roku, w gdańskiej Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych - Zbrojowni Sztuki, znajdującej się przy ulicy Targ Węglowy 6. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl