Domy do wynajęcia Łeba

znaleziono 18 ofert noclegowychofert (4 w Łebie oraz 14 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy do wynajęcia w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Domy do wynajęcia w Łebie. Jeżeli cenisz prywatność i komfortowe warunki noclegu, zapoznaj się z naszymi ofertami domów do wynajęcia i wybierz propozycję idealną dla siebie.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Łeba to siedziba gminy w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Początki zasiedlenia na morskim brzegu sięgają czasów neolitu! Dziś miasto położone nad rzekami Łebą i Chełstem stanowi popularny wśród turystów ośrodek wypoczynkowy. Jednak główną atrakcją przyciągającą każdego przyjezdnego są liczne nadmorskie kąpieliska, a także ruchome wydmy. Ponadto Łeba to dobre miejsce wypadowe do pobliskich jezior i rezerwatów przyrody, co stanowi dodatkowy atut tego miejsca.

Atrakcje w Łebie

Z pewnością największą atrakcją dla turystów przyjeżdżających do Łeby są ruchome wydmy. Można się na nie dostać pieszo, rowerem lub specjalnie przeznaczonymi do tego celu meleksami. Miłośnicy przyrody z pewnością odwiedzą także pobliski Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Natomiast dla wszystkich fanów sportu, nie lada atrakcją są rozgrywane w Łebie zawody w windsurfingu – Allegro Cup. Ponadto w samym mieście można odwiedzić park rozrywki - Power Park lub oceanarium Delfin House.

Domy do wynajęcia - Łeba

Łeba jako popularny wśród turystów kurort morski, z roku na rok przygotowuje dla swoich gości wiele ofert noclegowych. Jedną z możliwości jest wynajęcie domu na okres przebywania nad morzem. Domy do wynajęcia przeznaczone są dla kilkuosobowych grup turystów. Wyposażone są we wszystko, czego potrzeba w czasie wakacyjnego urlopu. Są przestronne pokoje z łazienkami, kuchnia ze sprzętem AGD oraz bezprzewodowa sieć internetowa. Niektórzy właściciele oferują ponadto wypożyczalnie akcesoriów przydatnych na plażę, takich jak parawan, koce itp.

Chcesz spędzić niezapomniane chwile nad morzem, z rodziną lub grupą znajomych? Rozważ wynajęcie mieszkania w Łebie i ciesz się swobodą wypoczynku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: