Pokoje gościnne Szczyrk

znaleziono 62 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Szczyrku, województwo śląskie, powiat bielski

Kategoria pokoje gościnne w Szczyrku - skorzystaj z możliwości zakwaterowania, wybieraj nocleg w zależności od standardu oraz ceny. Szeroki zakres noclegów od ośrodków wypoczynkowych i hosteli do pokoi gościnnych, kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych. Polecamy zapoznać się również z ofertą rozrywkową i turystyczną w Szczyrku:
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, kiedy w dolinie Żylicy pojawili się pierwsi osadnicy. Wiadomo jednak, że Szczyrk stał się osadą międzynarodową, ponieważ obok polskich osadników, około XV w. zawędrowali tu koczownicy z Bałkan, zwani Wołosi. Należy także wspomnieć o szlacheckich rodach wywodzących się z plemienia German i dawny Szczyrk można nazwać zalążkiem zjednoczonej Europy. Dzisiaj szczególnie w okresie turystycznym (zarówno letnim jak i zimowym) można pokusić się o takie samo stwierdzenie. Szczyrk otoczony jest wieńcem pięknie zalesionych gór, gdzie turyści z całej Europy regularnie znajdują doskonałe warunki do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Narciarstwo, snowboarding, kolarstwo górskie, lotniarstwo, turystyka piesza - to najważniejsze atuty Szczyrku. Zimą przygotowanych jest blisko 60 km tras narciarskich dla amatorów jak i profesjonalistów kochających białe szaleństwo. Ponadto rynna snowboardowa, naturalny tor saneczkowy, cztery skocznie narciarskie, w tym dwie pokryte igielitem. Latem raj w Szczyrku mają amatorzy rowerów górskich, paralotniarze a przede wszystkim miłośnicy turystyki pieszej, dla których Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizował ponad 70 km górskich szlaków. Liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i rowerowego są nieustannie do dyspozycji turystów. Warto także wspomnieć, że Szczyrk jest współgospodarzem jednej z największych imprez folklorystycznych Europy - Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Ważnym miejscem kultu religijnego w Szczyrku jest Sanktuarium Maryjne na Górce.

Pokoje Szczyrk – w sercu Beskidów


„Szumi jawor, szumi i szumi osika, Nigdy nie zaginie góralsko muzyka, Góralsko muzyka i góralskie grani, Nigdy nie zaginie w Beskidach śpiewani”. Słowa tego nieoficjalnego hymnu beskidzkich górali znane są wszystkim tym, którzy choć raz zawitali do Szczyrku podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Impreza odbywa się cyklicznie na przełomie lipca i sierpnia, a w 2018 roku będzie to już 55. spotkanie. Miasto rozbrzmiewa wówczas folklorystycznym brzmieniem, a stragany prezentują dorobek lokalnych artystów. Koncerty odbywają się w amfiteatrze Skalite do późnych godzin nocnych. Każdego dnia na scenie oprócz polskich zespołów pojawiają się barwne i egzotyczne grupy reprezentujące światowy folklor. Sporym zainteresowaniem cieszy się tradycyjny korowód zespołów, który przechodzi w ostatnim dniu festiwalu przez centrum Szczyrku. Turystyczna infrastruktura miasta przygotowana jest bardzo skrupulatnie. Na turystów czekają atrakcyjne miejsca noclegowe. Tradycyjnie, największą popularnością cieszą się pokoje w miejscowości Szczyrk, które udostępniają turystom gościnni gazdowie. Na stronach społecznościowego portalu e-turysta odnaleźć można kilkadziesiąt ofert, które udokumentowane zdjęciami i precyzyjnymi informacjami kuszą przyjezdnych. Jeśli nocleg w Szczyrku to tylko – Pokoje Szczyrk.

Pokoje gościnne Szczyrk – przystanek na szlaku turystycznym


Szczyrk leży na południu Polski, w województwie śląskim. To część powiatu bielskiego. Miasto ma wyraźny charakter turystyczno-wypoczynkowy. Przez miasto prowadzą szlaki turystyczne. Szlak niebieski: Ostre–Skrzyczne-Szczyrk–Schronisko na Klimczoku–Bystra–Wilkowice. Szlak zielony: Wilkowice–Bystra–Przełęcz Kołowrót–Szczyrk Biła-Centrum–Skrzyczne–Malinowska Skała–Barania Góra. Szlak żółty: Centrum–Szczyrk Biła–Przełęcz Karkoszczonka–Brenna Bukowa. Szlak czerwony: Szyndzielnia–Siodło pod Klimczokiem–Przełęcz Karkoszczonka- Beskid Węgierski–Grabowa–Szczyrk Przełęcz Salmopolska–Malinów–Malinowska Skała. Szlak czarny: Szczyrk Górka–Chata na Groniu–Bystra. Po pieszej wędrówce konieczny jest odpoczynek. Warto zarezerwować nocleg w jednym z dostępnych pokoi gościnnych. Szukając propozycji odsyłamy do strony portalu e-turysta, gdzie w zakładce ”Szczyrk pokoje” odnaleźć można sporo interesujących ofert.

Szczyrk wolne pokoje – na trasie ze Skrzycznego


Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, liczący 1257 m n.p.m. Na szczyt Skrzycznego wjechać można liniową kolejką, która rozpoczyna trasę w samym Szczyrku. Kolejka składa się z dwóch odcinków: Szczyrk-Jaworzyna oraz Jaworzyna-Skrzyczne. Przejechanie jednego odcinka to około 15 minut. Na turystów czeka przepiękny widok na Beskid Żywiecki, okolice Żywca oraz Jezioro Żywieckie. Przy ładnej pogodzie pięknie widać Babią Górę, a nawet Tatry. Na Skrzycznem znajduje się schronisko PTTK. Po intensywnej wycieczce warto dobrze wypocząć. Polecamy noclegi, które zgrupowane zostały wokół tematu wolnych pokoi w Szczyrku. Taki nocleg, to możliwość nocowania w dobrej cenie i doskonałej lokalizacji.

Szczyrk pokoje – w oczekiwaniu na Snowfest oraz Hero Season Trophy


W lutym i w marcu w Szczyrku odbędą się dwie spore imprezy sportowe, Snowfest (Największy festiwal sportów zimowych i muzyki w Polsce) w dniach od 9 do 10 lutego oraz Hero Season Trophy (rywalizacja o tytuł najlepszego narciarza) 3 marca. Przygotowując się do zmagań warto zatroszczyć się o miejsce noclegowe. Polecamy ofertę wolnych pokoi gościnnych w Szczyrku! Trzymamy kciuki za odważnych uczestników!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczyrk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: