Bon turystyczny Jastrzębia Góra

znaleziono 63 oferty noclegoweoferty (14 w Jastrzębiej Górze oraz 49 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Jastrzębia Góra - hotele, apartamenty, noclegi

Jastrzębia Góra to miejscowość, która pełna jest tajemnic i ciekawostek. Zacząć należałoby od tego, że po pierwsze Jastrzębia Góra nie jest obecnie samodzielną miejscowością, jest natomiast od 1975 roku częścią (osiedlem) Władysławowa. O tym fakcie wielu wczasowiczów zawczasu nie wie. Jastrzębia Góra jest również najbardziej wysuniętą na północ osadą w Polsce. I tutaj również niespodzianka, gdyż jeszcze niedawno palmę pierwszeństwa w tej konkurencji oddawano położonemu niedaleko przylądkowi Rozewie. Kaszubska nazwa miejscowości to Pilëce, co oznacza małą gęś, czyli gąskę. Bierze się to stąd, że zanim w międzywojniu zbudowano tu pierwsze domy, to tereny te zajmowały łąki na których wypasano gęsi. Natomiast co do pochodzenia nazwy Jastrzębia Góra jest już klika teorii, z których te najbardziej prawdopodobne mówią, że nazwa wywodzi się albo od znajdujące się kilka kilometrów dalej na wschód i mającej całe 67 metrów Góry Jastrzębiej, albo od samych jastrzębi, które licznie zamieszkują okolicę. Jedno jest natomiast pewne, Jastrzębia Góra była i jest jednym z ulubionych kierunków dla mieszczuchów pragnących poleżeć na słonecznej nadbałtyckiej plaży. Już od 1920 roku był to jeden z czołowych kierunków na wakacyjne eskapady warszawskich elit, bawił tu między innymi sam Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły. Stąd bierze się też inne określenie na Jastrzębią Górę, czyli „Nowa Warszawa”. Dzisiejsi wczasowicze z pewnością doceniają zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i wysoki, klifowy brzeg. Kiedyś na plażę można było dostać się specjalną wieżą wyciągową, jednak morze zagarnęło co swoje i w 1982 roku z powodu erozyjnego oddziaływania wieża runęła, a na plaże obecnie dostać się można pokonując 300 stopni prowadzących na nią schodów.
Noclegi Jastrzębia Góra, szukasz noclegów w Jastrzębiej Górze w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Jastrzębiej Górze obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Jastrzębiej Górze, kwatery prywatne, tanie noclegi Jastrzębia Góra i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Jastrzębia Góra w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Jastrzębiej Górze w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Jastrzębia Góra noclegi i tanie pokoje w Jastrzębiej Górze. Pokoje w Jastrzębiej Górze, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Jastrzębiej Górze. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Jastrzębiej Górze, to tylko z nami! Jastrzębia Góra pokoje, nocleg Jastrzębia Góra na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Jastrzębiej Górze, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: