Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny Szklarska Poręba

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 37 ofert noclegowychofert
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Szklarska Poręba - hotele, apartamenty, noclegi

Dolny Śląsk jest pełen miejsc niezwykłych, malowniczych i ciekawych. Jednym z nich jest położona w dolinie rzeki Kamiennej Szklarska Poręba. Bon turystyczny, który przysługuje polskim rodzinom, warto wykorzystać właśnie na spędzenie niezapomnianych chwil w karkonoskim mieście i jego najbliższej okolicy.

Bon turystyczny: Szklarska Poręba dla rodzin


Szklarska Poręba to ośrodek naprawdę wyjątkowy. Warunki klimatyczne, które panują w mieście, przypominają realia miejscowości alpejskich, o czym każdego roku przekonują się sportowcy na obozach kondycyjnych. Wybierając się do Szklarskiej Poręby noclegi z bonem turystycznym warto wykorzystać m.in. na wizytę w rezerwacie przyrody Torfowiska Doliny Izery. Chroni on niezwykle rzadką brzozę karłowatą, ale można tu też podziwiać kosodrzewinę, malinę moroszkę, bażynę czarną i turzycę. Obszar torfowisk ma duży wpływ na specyfikę mikroklimatu w rejonie miasta. Dookoła ośrodka wytyczono ponad 200 kilometrów różnorodnych tras rowerowych, wśród których znajdują się również idealne dla relaksujących wypadów z dziećmi. Szklarska poręba stanowi oczywiście świetną bazę dla turystów planujących piesze wycieczki po polskich i czeskich Karkonoszach, Górach Izerskich oraz atrakcyjnych miejscowościach po obu stronach granicy.

Najciekawsze atrakcje w Szklarskiej Porębie


Nie da się ukryć, że z bonem turystycznym Szklarska Poręba staje się o wiele tańsza. Zaoszczędzone pieniądze dobrze jest przeznaczyć na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest neoromański kościół parafialny Bożego Ciała, w którym umieszczono obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wizerunek został poświęcony przez papieża Piusa X. Przy ulicy 11 Listopada 23 mieści się natomiast Dom Carla i Gerharda Hauptmanów, w którym działa Oddział Muzeum Karkonoskiego. W placówce można podziwiać kilka stałych ekspozycji związanych z regionem, lokalne malarstwo i wyposażenie pracowni Hofmana.

Jak wynająć noclegi w Szklarskiej Porębie?


Znalezienie odpowiedniego obiektu na weekendowy lub wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki, np. „noclegi Szklarska Poręba bon turystyczny” i wejść na stronę serwisu e-turysta.pl. Apartamenty, domki, pensjonaty i inne kwatery, które honorują świadczenie, oznaczone są specjalną grafiką. Szybkie dotarcie do wymarzonego lokum ułatwia też precyzyjne filtrowanie. Z rządową pomocą, jaką jest bon turystyczny Szklarska Poręba staje się przystępna jak nigdy dotąd.