Bon turystyczny Szklarska Poręba

znaleziono 35 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Szklarska Poręba - hotele, apartamenty, noclegi

Dolny Śląsk jest pełen miejsc niezwykłych, malowniczych i ciekawych. Jednym z nich jest położona w dolinie rzeki Kamiennej Szklarska Poręba. Bon turystyczny, który przysługuje polskim rodzinom, warto wykorzystać właśnie na spędzenie niezapomnianych chwil w karkonoskim mieście i jego najbliższej okolicy.

Bon turystyczny: Szklarska Poręba dla rodzin


Szklarska Poręba to ośrodek naprawdę wyjątkowy. Warunki klimatyczne, które panują w mieście, przypominają realia miejscowości alpejskich, o czym każdego roku przekonują się sportowcy na obozach kondycyjnych. Wybierając się do Szklarskiej Poręby noclegi z bonem turystycznym warto wykorzystać m.in. na wizytę w rezerwacie przyrody Torfowiska Doliny Izery. Chroni on niezwykle rzadką brzozę karłowatą, ale można tu też podziwiać kosodrzewinę, malinę moroszkę, bażynę czarną i turzycę. Obszar torfowisk ma duży wpływ na specyfikę mikroklimatu w rejonie miasta. Dookoła ośrodka wytyczono ponad 200 kilometrów różnorodnych tras rowerowych, wśród których znajdują się również idealne dla relaksujących wypadów z dziećmi. Szklarska poręba stanowi oczywiście świetną bazę dla turystów planujących piesze wycieczki po polskich i czeskich Karkonoszach, Górach Izerskich oraz atrakcyjnych miejscowościach po obu stronach granicy.

Najciekawsze atrakcje w Szklarskiej Porębie


Nie da się ukryć, że z bonem turystycznym Szklarska Poręba staje się o wiele tańsza. Zaoszczędzone pieniądze dobrze jest przeznaczyć na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest neoromański kościół parafialny Bożego Ciała, w którym umieszczono obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wizerunek został poświęcony przez papieża Piusa X. Przy ulicy 11 Listopada 23 mieści się natomiast Dom Carla i Gerharda Hauptmanów, w którym działa Oddział Muzeum Karkonoskiego. W placówce można podziwiać kilka stałych ekspozycji związanych z regionem, lokalne malarstwo i wyposażenie pracowni Hofmana.

Jak wynająć noclegi w Szklarskiej Porębie?


Znalezienie odpowiedniego obiektu na weekendowy lub wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki, np. „noclegi Szklarska Poręba bon turystyczny” i wejść na stronę serwisu e-turysta.pl. Apartamenty, domki, pensjonaty i inne kwatery, które honorują świadczenie, oznaczone są specjalną grafiką. Szybkie dotarcie do wymarzonego lokum ułatwia też precyzyjne filtrowanie. Z rządową pomocą, jaką jest bon turystyczny Szklarska Poręba staje się przystępna jak nigdy dotąd.