7. TIFF Festival ZASOBY - Holy-Art TIFF Open+. Magda Żołędź / Czy obrazy śnią o patrzeniu?

7. TIFF Festival ZASOBY - Holy-Art TIFF Open+. Magda Żołędź / Czy obrazy śnią o patrzeniu?
Wyobraźcie sobie Państwo, iż obrazy to żywe organizmy. Czy wiemy czego one pragną? Czy też na jakie sposoby potrafią wykorzystać ludzi do swych celów?
Gdzie?
Galeria R46 (dawna Galeria Sputnik)
Ruska 46c III, 50-079 Wrocław
Kiedy?
7 września 2017
Organizator
TIFF Collective

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na otwartą sekcję festiwalu, która jest dedykowana twórcom młodym. Jak za każdym razem szukamy nieszablonowego, spojrzenia autorskiego, oryginalnych oraz świeżych pomysłów na fotograficzne projekty. Przeszukując nadesłane przez Was zgłoszenia do Holy-Art TiffOpen+ została wytypowana grupa dwunastu osób, które zostały zaproszone przez nas do stolicy oraz do Wrocławia, aby zaprezentować swoje koncepcje. Do programu ostatecznie zostały wybrane cztery osoby, które przez trzy miesiące miały za zadanie rozwijać swój projekt pod czujnym okiem tutorów.

Nasi finaliści to:
* Yulia Krivich
* Mateusz Jaźwiecki
* Magdalena Żołędź
* Kamil Sleszynski

Koncepcje zostaną zaprezentowane w postaci wystaw indywidualnych, w czasie trwania edycji tegorocznej Tiff Festiwal, w mieście Wrocław, przestrzenie ekspozycyjne MWW Muzeum Współczesne, Galeria Ruska46, Tętno, SiC! - Galeria Sztuki, BWA Wrocław.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Obrazy potrafią śnić o patrzeniu? - Magda Żołędź

Wyobraźcie sobie Państwo, iż obrazy to żywe organizmy. Czy wiemy czego one pragną? Czy też na jakie sposoby potrafią wykorzystać ludzi do swych celów? Jak rozmnażają się, jak odpoczywają? Czy wizualne środowisko posiada swoją biologię? Nasz projekt jest wizualnym eksperymentem, a także myślowym, który polega na próbie przetransportowania idei posthumanistycznej do świata cyfrowego obrazu.

Prace, które powstały - grafiki, obiekty, fotografie oraz instalacje to wyniki obserwacji pogłębionej fotograficznych obrazów oraz przejęcia założenia właśnie o ich podmiotowości. W związku z czym obserwacji i rozmyślań o tym, że istnieje możliwość podejmowania działań prze nie. Bowiem istnieją nieuzależnione od zdolności ludzkiej do rozpoznania ich, zrozumienia i zbadania.

Magdalena Żołędź urodziła się w Opolu w roku 1989. Jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym, w mieście Poznań. Swoje studia zakończyła ona tekstem, pod tytułem: "Performatywność fotografii abstrakcyjnej", której promotorem był Mirosław Kocur. Opisała tam swoje prace. W swej pracy twórczej bada artystka fotograficzny obraz przez tworzenie obiektów, zdjęć, tekstów oraz filmów.

Zapraszamy zatem na wystawę, która odbędzie się już 7 września 2017 roku, we Wrocławiu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl