Sylwester Szczawnica

znaleziono 7 ofert dodatkowychofert (1 w Szczawnicy oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Kolejny rok przeszedł do historii…, myślimy i czerpiąc siły nie wiadomo skąd, gotowi jesteśmy na nowe wyzwania. Zakończeniu roku większość z nas traktuje z odpowiednim pietyzmem. Trudno zatem się dziwić, że myśli o tym, jak spędzić sylwestra nawiedzają nas już przed andrzejkami. Oczekiwania nie są zbyt wygórowane: dobra zabawa, doborowe towarzystwo, świetna lokalizacja imprezy. Ostatni argument jest na tyle silny, że spora grupa rodaków rezygnuje z organizacji domówek i decyduje się na wyjazdowe imprezy. Azymut sylwestrowych wrażeń kieruje nas w polskie góry, a wśród ulubionych miejscowości turystycznych znajduje się Szczawnica, słynne uzdrowisko, malownicze miasteczko, gdzie do tej pory rozbrzmiewają echa dekadenckich bali.

Sylwester w Szczawnicy, zimowy wypoczynek w Pieninach


Popularność miasteczka wzmocnił w XIX wieku Józef Szalaya, który promował miasto, był inicjatorem budowy pierwszych budynków sanatoryjnych. Wspierał go w tych działaniach Józef Dietl; lekarz, profesor, rektor UJ, pionier leczenia wodami bogatymi w mikroelementy. Dobroczynne zasoby Szczawnicy, szczawy od których pochodzi nazwa miejscowości, wykorzystywane były już od wieków, a popularność Szczawnicy jako uzdrowiska trwa do dzisiaj. Zimowy pobyt w Szczawnicy połączyć można z kuracją, bo wiadomo nie od dziś, że zdrowie jest najważniejsze. Sylwester w Szczawnicy - serdecznie zapraszamy.

Sylwester w Szczawnicy pod Palenicą


Palenica góruje nad uzdrowiskiem i razem z rwącym potokiem Grajcarek stała się symbolem górskiego kurortu. Zimą, na zboczach Palenicy poszaleć można na naśnieżonych i ratrakowanych trasach narciarskich. Oprócz krzesełkowego wyciągu, są jeszcze trzy orczyki na pobliskiej Szafranówce. Turyści korzystać mogą z niebieskiej i czerwonej trasy (400, 500 metrów) oraz nartostrady 1800 metrów prowadzącej do dolnej stacji kolei krzesełkowej i najdłuższej kilometrowej trasy z Palenicy. Sylwester w Szczawnicy pod Palenicą to już tradycja, warto do niej dołączyć, bo witanie Nowego Roku przy dźwiękach szumiącego Grajcarka, to klasyka wypoczynku.

Sylwester Szczawnica, rezerwacje z e-turystą


Górskie spacery, narciarskie szusowanie, inhalacje i zimowe wycieczki są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa uzdrowiska jest niezwykle rozbudowana. Wyczerpujące informacje na ten temat odnaleźć można na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem sylwester Szczawnica czekają na turystów interesujące propozycje.