Sylwester Bukowina Tatrzańska

znaleziono 56 ofert dodatkowychofert (3 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz 53 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Etymologia słowa „sylwester” wskazuje na łacinę, gdzie imię Silvestris oznacza człowieka żyjącego w lesie, dzikiego. Historia święta żegnania Starego i witania Nowego Roku sięga czasów starożytnych i łączy je z uroczystościami ku czci Dionizosa, czyli greckich Dionizji. Nowy rok często przedstawiany jest jako postać małego dziecka i symbolizuje początek, a symbolika ta sięga również starożytności. Grecy podczas Dionizjów, w hucznych procesjach nosili w koszykach dzieci, w ten sposób świętując odradzanie się ducha płodności. A mieszkańcy Egiptu utożsamiali początek z niemowlęciem. A teraz? Sylwester symbolizują fajerwerki i lampka szampana. Chętnie uczestniczymy w balach, domówkach lub organizujemy w tym czasie rodzinne wyjazdy lub eskapady z przyjaciółmi.

Sylwester Bukowina Tatrzańska – zabawa z widokiem na Tatry


Znawcy twierdzą, że Podhale to jeden z najpiękniejszych polskich zakątków. Tam odnajdziemy niewielką, malowniczą i bardzo popularną miejscowość, Bukowinę Tatrzańską, którą warto odwiedzić zimową porą. Bukowina Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych ośrodków sportów zimowych i kompleksów wypoczynkowych południowej Polski. Atrakcje turystyczne regionu, bliskość podhalańskich miejscowości oraz doskonale zorganizowana infrastruktura turystyczna, to walory Bukowiny Tatrzańskiej, która stała się głównym celem turystów, szczególnie podczas zimy. To idealne miejsce na zorganizowanie sylwestrowej zabawy z dala od miejskiego zgiełku. Sylwester Bukowina Tatrzańska łączy preferencje miłośników białego szaleństwa, turystyczne ambicje globtroterów oraz pragnienie pełnego wypoczynku, relaksu na łonie natury.

Sylwester w Bukowinie Tatrzańskiej, z pomocą E-turysty


W Bukowinie Tatrzańskiej nie brakuje sportowych atrakcji. Skorzystać tu można z wielu stacji narciarskich, gdzie od lat świętuje się nadejście Nowego Roku na stoku. Niezwykle widowiskowo prezentują się również kuligi rozświetlane blaskiem pochodni. O sylwestrowym pobycie w Białce warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Bliskość stoków, kompleksy basenów termalnych, ośrodki Spa przyciągają do wioski rzesze turystów. Mroźny, zdrowy klimat , malowniczy pejzaż oraz gościnność gospodarzy to atuty regionu. W Bukowinie skorzystać można z różnorodnych form noclegowych. Pokoje gościnne, kwatery, apartamenty, pensjonaty i hotele prześcigają się w zimowych propozycjach. Obiekty zwykle utrzymane są w podhalańskim stylu, a gospodarze oprócz noclegów serwują regionalną, wyśmienitą podhalańską kuchnię, która w ostatnią noc w roku zyskuje niezwykle wykwintny aromat. Osoby poszukujące noclegu w Bukowinie odsyłamy na strony portalu E-turysta, gdzie pod hasłem Sylwester w Bukowinie Tatrzańskiej czekają propozycje godne uwagi. Po zimowych i sylwestrowych szaleństwach koniecznie trzeba wypocząć. Polecamy noclegi rekomendowane przez popularny portal społecznościowy E-turysta. Serdecznie zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej, tu spełniają się wszystkie noworoczne życzenia. Wiadomo nie od dziś, że „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”.