Ferie zimowe Szczawnica

znaleziono 7 ofert dodatkowychofert (3 w Szczawnicy oraz 4 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Ferie Szczawnica - Ferie w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, blisko przełomu Dunajca, w cieniu zamków i malowniczych wąwozów? Szczawnica!

Ferie w Szczawnicy, pobyt w uzdrowisku


Szczawnica i okolice to jeden z ulubionych kierunków podczas zimowych eskapad Polaków. Miasto leży w województwie małopolskim, w Pieninach. Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach wód pochodzą z początków XV wieku. Słynne uzdrowisko posiada aż dwanaście źródeł wód mineralnych. Są to bogate w liczne mikroelementy i sole mineralne szczawy. Kuracja wodami polecana jest szczególnie przy schorzeniach dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach, skazie moczowej oraz miażdżycy tętnic i osteoporozie. Odwiedzając Szczawnicę, warto spróbować wód o nazwach: Jan, Józef, Józefina, Pitoniakówka, Wanda, Magdalena, Stefana, Szymon. Ferie w Szczawnicy warto połączyć z kuracją wodami mineralnymi. W końcu zdrowie jest najważniejsze!

Ferie Szczawnica, na szlaku atrakcji


Obowiązkowym punktem na spacerowej mapie Szczawnicy jest Park Górny, gdzie odnaleźć można wiele charakterystycznych budowli: Dworek Gościnny, neogotycką kaplicę zdrojową, inhalatorium, koncertową muszlę, popiersie Józefa Szalaya – popularyzatora Szczawnicy oraz moc domów gościnnych, pensjonatów, apartamentów i obiektów sanatoryjnych. Spacerowe uliczki ozdobione są przez klomby w kształcie zwierząt, zimą przystrojone w śnieżny kożuch, co kreuje wyjątkowy charakter miasta. Ferie Szczawnica to pomysł na rodzinny wyjazd, z którego zadowolona będzie cała familia. Serdecznie zapraszamy!

Ferie zimowe Szczawnica, z pomocą e-turysty


Popularność pobytów w Szczawnicy, górskie spacery, narciarskie szusowanie, inhalacje i zimowe wycieczki są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa uzdrowiska jest niezwykle rozbudowana. Wyczerpujące informacje na ten temat odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem „Ferie zimowe Szczawnica” czekają na turystów interesujące propozycje.