Ferie zimowe Szczyrk

znaleziono 5 ofert dodatkowychofert (2 w Szczyrku oraz 3 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Ferie Szczyrk - Nazwa miasta wywodzi się ze szczyrkania, czyli odgłosu, jaki wydawały blaszane dzwonki zawieszone na obrożach owiec. Górali, którzy trudnili się na beskidzkich halach pasterstwem, nie było stać na prawdziwe dzwonki, więc wykonywali własne, które nie dzwoniły, lecz szczyrkały. Ferie w Szczyrku to od lat najczęstszy wybór polskich rodzin. Uzdrowisko należy do „Beskidzkiej Piętki”, gdzie wiedzie prym wśród takich popularnych osad, jak: Wisła, Ustroń, Brenna i Istebna. W Szczyrku skorzystać można z pobytu w hotelach, licznych pensjonatach, domach wypoczynkowych. Tradycją stały się także noclegi w kwaterach prywatnych i pokojach gościnnych.

Ferie Szczyrk, zimowy wypoczynek w „perle regionu”


Szczyrk jest atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym dla osób ze Śląska i Małopolski, a także z Czech i Słowacji. Zimowy kurort ciągnie się wzdłuż potoku Żylica i rozszerza się na przysiółki rozsiane po zboczach gór. Podczas zimowych ferii cieszyć się tu można doskonale zorganizowaną infrastrukturą narciarską. Na miłośników białego szaleństwa czeka ponad trzydzieści świetnie utrzymanych tras narciarskich, szlaki dedykowane narciarstwu biegowemu, zbocza stworzone do saneczkowania oraz ścieżki, które kuszą pięknymi śnieżnymi pejzażami. Tu każda rodzina wypocznie, zaczerpnie świeżego, górskiego powietrza, zapomni o trudach i monotonii miejskiej egzystencji. Wyciągi w Szczyrku obsługują ponad 60 kilometrów tras. Zapalenica, Beskid, Beskidek, Skrzyczne, Czyrna-Solisko, Przełęcz Salmopolska i Biały Krzyż, to zbocza i szczyty, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas ferii rodzinnych w Szczyrku.

Ferie w Szczyrku na stronach e-turysty


Na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta bez trudu odnajdziemy mnóstwo ofert przygotowanych i dedykowanych zimowym wakacjom. Do spędzenie feryjnego urlopu w Szczyrku zachęcają i zapraszają gospodarze oferujący kwatery prywatne, gościnne pokoje oraz apartamenty. Niezwykle ciekawe pakiety i interesujące oferty przygotowane zostały przez właściciele hoteli i pensjonatów. Miejsca noclegowe rozsiane są po malowniczej okolicy Szczyrku i samym centrum miasta. Długie, zimowe spacery, zabawy na śniegu, jazda na nartach to doskonały scenariusz na feryjne przyjemności. Zima w Szczyrku spodoba się miłośnikom aktywnego wypoczynku. Serdecznie zachęcamy do rezerwowania pobytu za pośrednictwem portalu społecznościowego e-turysta. Oferty zgromadzone pod hasłem Ferie Szczyrk cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto zaplanować zimowy wypoczynek, już teraz!