Pokoje gościnne Kudowa-Zdrój

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Kudowie-Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Pokoje w miejscowości Kudowa-Zdrój - Kudowa-Zdrój to słynne miasto uzdrowiskowe Dolnego Śląskiego położone w dolinie, na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Lecznicze właściwości miejscowych wód znane są już od początków XVII wieku i właśnie dla nich, ale także dla klimatu, przyjeżdżają tu od prawie od czterystu lat turyści i kuracjusze. Kudowa to miasto, które warto odwiedzić podczas weekendu. Z pewnością zadowoleni będą Ci, którzy zaplanują tu dłuższy pobyt.
Zwana początkowo Chudobą, co po prostu w języku polskim oznaczało biedę, osada ta powstała około połowy czternastego wieku na terenach etnicznie czeskich. Pierwotna nazwa używana zamiennie z nazwą Lipolitov odzwierciedlała stan posiadania jej mieszkańców. Aż trudno w to uwierzyć kiedy popatrzymy na tę zadbaną i kwitnącą miejscowość uzdrowiskową obecnie. Ale to właśnie odkryciu w siedemnastym wieku leczniczych źródeł oraz wód mineralnych zawdzięcza Kudowa-Zdrój swój awans w hierarchii. Kudowa została nawet uznana w pewnym momencie za pierwszą miejscowość będącą uzdrowiskiem kardiologicznym w Niemczech. Bo właśnie Kudowski klimat i wody mineralne są zbawienne dla osób uskarżających się na dolegliwości i choroby serca. Po zakończeniu II wojny światowej Kudowa znalazła się w regionie, który stał się kością niezgody między Polską, a Republiką Czeską, ale ostatecznie miasto znalazło się po polskiej stronie granicy. Dzisiaj, lata po wstąpieniu obu krajów do Unii Europejskiej granicy przedzielonej szlabanami i granicznymi posterunkami już tam dawno nie ma.

Pokoje Kudowa-Zdrój ciekawa oferta noclegowa


Planując pobyt warto skorzystać z ofert noclegowych prezentowanych na stronach portalu społecznościowego e-turysta. W zakładce pokoje Kudowa-Zdrój odnaleźć można propozycje noclegów w pokojach gościnnych. Sprawdzone adresy, komentarze, zdjęcia, świetna lokalizacja oraz dobre warunki cenowe, to zaleta noclegów w pokojach gościnnych. Kudowa słynie z przyjaznego klimatu górskiego. Podobno występuje tu najłagodniejszy klimat w polskich górach. Zimy są bardzo śnieżne, a lato suche i ciepłe. Zimą Kudowa zamienia się w raj narciarski, latem to oaza dla miłośników górskich spacerów. W mieście już w XVII wieku odkryto źródła lecznicze. Kilka lat później powstały pierwsze urządzenia kąpielowe. W połowie XIX wieku Kudowa uznana została za pierwsze uzdrowisko kardiologiczne w Niemczech. Do tej pory miasto cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie odwiedzane nie tylko przez kuracjuszy. W Kudowie planują urlopy całe rodziny. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji, kusi rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Serdecznie zapraszamy!

Kudowa-Zdrój pokoje w mieście z najpiękniejszymi w Polsce pijalnią oraz Parkiem Zdrojowym


Wiadomo nie od dziś, że centrum życia towarzyskiego w każdym uzdrowisku toczy się w pijalni wód mineralnych. W Kudowie-Zdroju słowa te nabierają szczególnego charakteru, ponieważ miejscowa pijalnia wód mineralnych uchodzi za najpiękniejszą w Polsce. Budynek otoczony jest Parkiem Zdrojowym, który chroni i zdobi pijalnię już od XVIII wieku. Zbudowano go na wzór angielskich parków, a w XIX wieku znacznie rozbudowano. Deptakami Parku Zdrojowego spacerowali możni, władcy i królowie. To doskonałe miejsce na relaksujący spacer, podczas którego odczuć można powagę i klimat zamierzchłych lat. Do dziś Kudowa ma charakter spokojnego i eleganckiego kurortu. Zwiedzaniu miasta i spacerom po Parku Zdrojowym oddawać się można do woli. Pamiętać należy jednak, że tuż w okolicy znajdują się górskie szlaki prowadzone po Górach Stołowych. Po intensywnych spacerach warto zatroszczyć się o dobry sen w sprawdzonym miejscu. W Kudowie popularnością cieszą się pokoje gościnne. Informacje o cenie, warunkach i lokalizacji dostępne są na stronach portalu e-turysta. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do zakładki: Kudowa-Zdrój pokoje.

Pokoje gościnne Kudowa-Zdrój w „przystani arystokracji pieniądza”


Na przyjezdnych czekają liczne atrakcje. Sporą popularnością cieszą się spektakle i koncerty. Turyści, którzy odwiedzają uzdrowisko koniecznie zobaczyć muszą Kaplicę Czaszek, która na wszystkich zwiedzających odcisnęła piętno i zmusiła do refleksji. Warto wspomnieć, że przy wykonaniu kaplicy wykorzystano ponad 20 000 ludzkich czaszek, które szczelnie pokrywają ściany i sufit. Pewnie wielu turystów wyjdzie na szlak i odkryje uroki Sudetów. Większość zasiądzie w Fotelu Pradziada, który znajduje się na szczycie Szczelińca. Po trudach turystycznych koniecznie trzeba wypocząć. Polecamy pobyt w pokojach udostępnianych przez mieszkańców. Jeśli nocleg w Kudowie-Zdroju to tylko: pokoje gościnne Kudowa Zdrój.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kudowa-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: