Pięć atrakcji Kudowy-Zdroju
fot/: Jacek Halicki / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0 PL
Muzeum fascynuje już od 14 lat, na ponad 300 metrach kwadratowych, można podziwiać kilka tysięcy przeróżnych zabawek.

Kudowa-Zdrój to piękne miasto, tłumnie i chętnie odwiedzane przez turystów. Dodatkowym atutem, jest to, że jest to miasto uzdrowiskowe. Wybierając się do Kudowy-Zdroju na urlop czy wakacje, warto zrobić sobie listę najciekawszych atrakcji, bowiem miasto to w tym regionie obfituje w największą ilość atrakcji stałych i tych, które dominują w sezonie wakacyjnym.

Aqua Park Wodny Świat w Kudowie

Bez wątpienia dużym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i samych mieszkańców miasta, cieszy się Aqua Park- Wodny Świat. Kompleks basenów znajduje się w uzdrowisku, w skład atrakcji wchodzi basen sportowy, rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych turystów, zjeżdżalnie wodne, jacuzzi. Na terenie obiektu do naszej dyspozycji pozostaje również solarium, sauna, siłownia oraz kręgielnia. Warto dodać, że Wodny Świat przystosowany jest dla gości niepełnosprawnych.

Szukasz noclegów w Kudowie-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kudowie-Zdroju

Muzeum Zabawek Bajka

Kolejną atrakcją w Kudowie-Zdroju, którą warto odwiedzić, szczególnie z dziećmi, jest Muzeum Zabawek „Bajka”. Miejsce magiczne, pełne niespodzianek i atrakcji. Dzieci uwielbiają odwiedziny w „Bajce”, a i rodzice z uśmiechem na twarzy, na chwilę będą mogli wspomnieniami powrócić do dzieciństwa i obejrzeć zabawki, które popularne były dawno temu. Muzeum fascynuje już od 14 lat, na ponad 300 metrach kwadratowych, można podziwiać kilka tysięcy przeróżnych zabawek. Jest to największa wystawa zabawek w Polsce. Tego miejsca nie można przegapić i z całą pewnością winno znaleźć się na liście obiektów, które należy odwiedzić. Co ciekawe, znajdziemy tu zabawki, które towarzyszyły naszym przodkom już w starożytności. Dla dzieci będzie to niezapomniana atrakcja, pełna wrażeń i pozytywnych emocji.

Muzeum Minerałów oraz Kaplica Czaszek w Kudowie

Pozostając w tematyce muzeów, warto również wybrać się do Muzeum Minerałów przy ulicy Zdrojowej. Możemy tutaj podziwiać ekspozycję z kamieni półszlachetnych i minerałów. Tuż obok znajdziemy również sklep z biżuterią z minerałów i kamieni półszlachetnych, można również złożyć indywidualne zamówcie na wymarzoną biżuterię, a także zakupić masę innych pamiątek z Kudowy. Z całą pewnością nie brakuje również atrakcji dla amatorów mocnych wrażeń i adrenaliny, bowiem na pewno nie zabraknie nam tego podczas wizyty w „Kaplicy Czaszek”. Miejsce niczym z horroru, wielki grobowiec wyłożony ponad 3 tysiącami czaszek ludzkich!

To miejsce tylko dla turystów o mocnych nerwach. Kaplica powstała w II połowie XVIII wieku, wybudował ją ksiądz Wacław Tomaszek. I choć miejsce na pierwszy rzut oka, wygląda jak z horroru, mówi ono jednak o przemijalności życia ludzkiego i o tym, jakie jest ono nieprzewidywalne. Bowiem w kaplicy tej spoczywają szczątki rodzin, przyjaciół, ale także wrogów. Tylko tutaj, ponieważ jest to jedyna taka kaplica w Polsce, możemy na chwilę zatrzymać się i uświadomić, jak bardzo kruche jest nasze życie. W Europie mamy jeszcze dwie „Kaplice Czaszek”. Każdego roku, w nocy z 14 na 15 sierpnia odbywa się tutaj uroczysta msza święta w intencji wszystkich, których szczątki spoczywają w kaplicy oraz za ofiary chorób zakaźnych i tych, którzy życie swe stracili na wskutek nieszczęśliwych wypadków.

Kudowa i Park Rozrywki

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i rozrywkę w Kudowie- Zdroju atrakcji nie brakuje. Jedną z takich możliwości daje wizyta w Parku Rozrywki. To świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Tutaj można oddać się słodkiemu szaleństwu i na chwilę zapomnieć o codzienności. Na terenie Parku Rozrywki, znajduje się również Park Linowy, wspaniała atrakcja dla amatorów przygód. Przeszkody zawieszone są na wysokości od 7 do 10 metrów, między drzewami. Adrenaliny z całą pewnością doda nam atrakcja, jaka czeka na nas na końcu trasy Parku Linowego, jest to zjazd na Tyrole, albo druga opcja, dla odważniejszych- „Zejście Komandosa”. To miejsce w którym dorośli znów mogą poczuć się jak dzieci. Dla młodszych turystów również przygotowano przeszkody nad ziemią w Parku Linowym JUNIOR. Wszystko jednak, zorganizowane i przygotowane jest tak, by stale móc nadzorować bawiące się dzieci. Tutaj dominuje bogata kolorystyka, jednak sprzęt jest równie profesjonalny jak w Parku Linowym. 

Kudowa w zimie

W Kudowie-Zdroju atrakcji nie brakuje również zimą. Dla miłośników sportów zimowych i białego szaleństwa czeka mnóstwo rozrywki w Dolinie Sportów Zimowych. Do dyspozycji mamy tutaj wyciąg narciarski, ale nie brak także możliwości szaleństw dla najmłodszych. Specjalnie z myślą o najmłodszych turystach, powstał tor, na którym zjeżdżać można na pontonach! To wspaniała zabawa na świeżym powietrzu, przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to wspaniała okazja, by spędzić czas z rodziną.

W Kudowie znajdziemy również masę innych atrakcji, tych mniejszych, ale mających niezwykły charakter i ukazujących pasję i determinację w dążeniu do celu, taką atrakcją jest z pewnością Ruchoma Szopka, którą jest twórca zaczął rzeźbić scyzorykiem w lipowym drewnie, mając 15 lat. Przez 20 lat stworzył on 250 figurek, poruszanych ręcznie, które stworzyły ruchomą szopkę, ukazującą życie mieszczan pasterzy oraz najważniejsze dla twórcy wydarzenie, jakim były narodziny Jezusa Chrystusa.