Polanica dla zakochanych i aktywnych
fot.: Lzur / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Nie ma nic lepszego dla pielęgnacji uczuć, jak spacer z ukochaną osobą polanickim deptakiem, czy romantyczny wypad do jednej z urokliwych kawiarenek.

Polanica-Zdrój, to uzdrowisko, świetne miejsce dla wczasowiczów i bardzo ważna miejscowość turystyczna. Mówią także, że Polanica-Zdrój, to kurort dla zakochanych. Dla zakochanych w sobie i dla tych, którzy pragną się zakochać w pięknie otaczającego nas świata, bowiem polanicki krajobraz zadowoli oko, nawet największego estety i konesera piękna przyrody. Nawet największy melancholik, przechadzając się po deptaku czy Parku Zdrojowym, odzyska radość życia i nabierze chęci na dalsze zwiedzanie tego, niezwykle pięknego, polskiego miasta.

Spacery dla zakochanych

Nie ma nic lepszego dla pielęgnacji uczuć, jak spacer z ukochaną osobą polanickim deptakiem, romantyczny wypad do jednej z urokliwych kawiarenek czy wspólne oglądanie niezwykle kolorowych pokazów fontanny. Warto wspomnieć, że Polanica, była miejscem wielu wspaniałych historii miłosnych o których opowiada się do dziś. I to wcale nie za sprawą serca, które znajduje się w herbie miasta, choć są i tacy, którzy uważają, że owe serce z herbu ma wpływ na to, że tak wiele par łączy się właśnie w tym zakątku Polski.

Szukasz noclegów w Polanicy Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Polanicy Zdroju

Sławni w Polanicy-Zdroju

Tutaj, niegdyś poznał swoją drugą żonę, ojciec Romana Polańskiego. Podobno nawet, na prośbę narzeczonej, zmienił on swoje nazwisko na Polański (wcześniej nazywał się Liebling). Miało to być pamiątką miejsca w którym się poznali. Polanica-Zdrój, to miejsce bardzo urokliwe, sprzyjające zakochanym, stwarzające niezwykły klimat, którego nie sposób znaleźć gdziekolwiek indziej. W Polanicy-Zdrój nie brakuje atrakcji zarówno dla młodych zakochanych, dla seniorów, czy dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Można wypoczywać aktywnie i biernie, wszystko zależnie od preferencji kuracjusza czy turysty. Miasto od ponad 200 lat funkcjonuje jako uzdrowisko, a tym samym preferuje również zdrowy styl życia, dużo ruchu na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe, wycieczki piesze, wycieczki z kijkami, spacery po okolicy, spacery po górach i wiele innych atrakcji na świeżym powietrzu. Polanica-Zdrój, jest świetnym miejscem bazowania, dla tych, którzy chcą zwiedzić całą Kotlinę Kłodzką.

Aktywny wypoczynek w Polanicy-Zdroju

Miasto jest o tyle interesujące, że bardzo chętnie przybywają tu, nie tylko kuracjusze, pragnący skorzystać z dobrodziejstw miasta, jako uzdrowiska, ale również turyści, którzy chętnie korzystają z takich atrakcji jak: przeróżne szkółki przetrwania, wyprawy po górach, imprezy integracyjne na terenie miejsc, które oferują mase rozrywek. W Polanicy bardzo często spotykamy kolarzy. To jedno z ulubionych miejsc miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Mają oni tutaj bowiem świetne warunki do jeżdżenia i trenowania. Ziemia Kłodzka daje ku temu mnóstwo możliwości. Na jej terenie znajduje się bowiem „Piekielna Pętla”, wyśmienita trasa dla kolarzy górskich.

Kolarze do Polanicy!

Do Polanicy-Zdrój bardzo chętnie i tłumnie przybywają miłośnicy  kolarstwa zarówno z Polski, jak i z całej Europy, bowiem pionowa konfiguracja dróg, zachęca do jeżdżenia na rowerze. W czerwcu 2006 roku powstała w Polanicy Miejska Trasa Turystyczna. To wspaniała możliwość zwiedzania, spacerując. Wszystko z myślą o miłośnikach pieszych wędrówek, spacerów itp. Wytyczona jest również trasa dla rodzin z dziećmi, tymi, którzy zwiedzają piękną Polanicę, jeszcze z wózeczka. Trasa „Dzieciak” startuje przy ulicy Zdrojowej. Jest doskonale przygotowana, by nie stwarzać żadnych problemów, rodzicom spacerującym z wózeczkami.

Dość popularny w dzisiejszych czasach sport, zwany Nordic Walking, ma wielu zwolenników w całej Polsce, ale Polanica z myślą o miłośnikach chodzenia z kijkami, stworzyła specjalną ku temu trasę, mierzącą 6.5 kilometra. Jest to okazja do zwiedzania leśnych zakątków miasta, Kotliny a przede wszystkich do aktywnego wypoczynku i propagowania zdrowego stylu życia. Od 2011 roku w Polanicy-Zdroju odbywa się Puchar Polski Nornid Walking, cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Nie od dziś wiadomo, że to jeden z ulubionych sportów wśród seniorów, ale wszystko powoli się zmienia i wśród zwolenników tej dyscypliny, znajdziemy również i młodsze pokolenia.  Nordic Walking można uprawiać zarówno latem, jak i zimą, na każdej powierzchni, czy to las, plaża, zwykła miejska droga czy góry. Sport ten angażuje o wiele więcej partii mięsni, aniżeli zwykły marsz bez kijków.

Nordic Walking dla zdrowia

Wiele przeprowadzonych badań potwierdziło, że uprawianie Nordic Walking poprawia pracę serca, układu oddechowego, rozwija mięśnie oraz zwiększa możliwości kręgosłupa. Jest to idealny sport, dla tych, którzy ze względu na tuszę mają ograniczenia, by biegać czy podejmować inne ćwiczenia. Pierwsze zawody, a właściwie mistrzostwa w Nordic Walking, odbyły się w Gnieźnie. Jednak ze względu na rosnącą popularność tak zwanego „chodzenia z kijkami”, właśnie między innymi Polanica-Zdrój, intensywnie włączyła się w propagowanie zdrowego stylu życia, poprzez uprawnianie Nordic Walking, dlatego też miasto od 5 lat jest organizatorem Pucharu Polski Nordic Walking.

Dla Polanicy-Zdrój, jest to świetna okazja, by promować miasto i zachęcać turystów do odwiedzin, choć i pomimo tego, ani turystów, ani kuracjuszy w tym urokliwym mieście, nie brakuje.