Noclegi Rzeszów

znaleziono 48 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Rzeszowie, województwo podkarpackie, powiat Rzeszów

Tanie noclegi w Rzeszowie. Miejsca noclegowe do wynajęcia w stolicy województwa podkarpackiego. Bogata infrastruktura noclegowa umożliwia turystom wybór spomiędzy rozmaitych możliwości. Liczne hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i agroturystyczne czy nawet pokoje gościnne w kwaterach prywatnych. Zróżnicowana pod względem lokalizacji, standardu i ceny oferta z pewnością przypadnie do gustu wszystkim turystom – bez względu na to, czy planują oni krótszy czy dłuższy pobyt w Rzeszowie.
Położony u stóp Karpat Rzeszów znajduje się w regionie należącym do najcieplejszych miejsc w Polsce. Miasto jest centralnym punktem aglomeracji rzeszowskiej i stolicą województwa podkarpackiego. Przez Rzeszów przepływa rzeka Wisłok, która w okolicach miejscowości Tryńcza wpada do Sanu. Jeszcze przed nadaniem praw miejskich w miejscu dzisiejszego Staromieścia Rzeszowa istniał spory gród. Przywilej lokacyjny oraz właśnie prawa miejskie nadał miastu król Kazimierz Wielki w 1354 roku. Po utracie niepodległości był stolicą obwody administracyjnego imperium Habsburgów, by w 1845 po uzyskaniu swobód przez Galicję stać się miastem wolnym. Rzeszów jest areną wielu imprez kulturalnych oraz rozrywkowych takich jak Carpathia Festival Festiwal Galicja czy Święto Paniagi. Miasto i region posiadają bogate tradycje sportowe. Największe sukcesy kibice rzeszowskich drużyn mogli podziwiać w żużlu oraz w siatkówce.

Rzeszów

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego. Zlokalizowany na granicy dwóch krain geograficznych: równinnej Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Rzeka Wisłok, bogactwo fauny i flory, a także wiele zabytków i historycznych budowli to jedne z wielu atrakcji tego miasta. Rzeszów to miasto o bogatej historii. Pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą już z roku 1354. Jest zatem miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik starych dziejów.

Atrakcje Rzeszowa

Rzeszów może się pochwalić wieloma zabytkami. Do obowiązkowych na trasie każdego turysty odwiedzającego miasto, zaliczyć można XV-wieczny Ratusz oraz wiekowe kamienice w Rynku, Zamek i Pałac Letni Lubomirskich czy XVII-wieczny dawny Konwent Pijarów. Na uwagę zasługuje także Podziemna Trasa Turystyczna, która przebiega pod Rynkiem. Miasto słynie także z organizacji wielu imprez kulturalnych i sportowych. Każdy odwiedzający to miasto, z pewnością nie pozna co to nuda.

Noclegi w Rzeszowie

Liczne atrakcje przyciągają do Rzeszowa wielu turystów. W związku z tym miasto nieustannie rozwija swoją bazę noclegową. Na wszystkich przybywających do miasta czeka zróżnicowana oferta noclegowa. Liczne miejsca noclegowe w hotelach, motelach, hostelach, apartamentach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i agroturystycznych czy polach namiotowych i campingach. Każdy z pewnością znajdzie opcję odpowiadającą jego wszystkim oczekiwaniom.

Szukasz noclegu w okolicy Rzeszowa? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą miejsc noclegowych do wynajęcia.
Noclegi Rzeszów, szukasz noclegów w Rzeszowie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Rzeszowie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Rzeszowie, kwatery prywatne, tanie noclegi Rzeszów i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Rzeszów w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Rzeszowie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Rzeszów noclegi i tanie pokoje w Rzeszowie. Pokoje w Rzeszowie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Rzeszowie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Rzeszowie, to tylko z nami! Rzeszów pokoje, nocleg Rzeszów na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Rzeszowie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Rzeszów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: