Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Białystok

znaleziono 45 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Białymstoku, województwo podlaskie, powiat Białystok

Noclegi Białystok – Białystok to tygiel różnych kultur i tradycji. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu stał się kolażem kulturowym zamieszkałym przez mniejszości: rosyjską, romską, białoruską i ukraińską. To największy ośrodek prawosławia w Polsce. Oprócz spacerów i zwiedzania wyjątkowych, białostockich zabytków warto poznać Podlasie, gdzie rozległe lasy poprzecinane meandrującymi rzekami skrywają urokliwe zabytki kultury żydowskiej, tatarskiej i prawosławnej.
Od magnackiej rezydencji przez prężny ośrodek przemysłowy aż po dzisiejszą stolicę Podlasia, tak w kilku słowach można scharakteryzować historię unikalnego i pięknego miasta Białegostoku. Kultura i tradycje tego miasta powstawały dzięki ludziom wielu narodowości, religii i wyznań. Dzięki nim stolica Podlasia może dziś szczycić się swym niepowtarzalnym kulturalnym kolorytem. Białystok pełni funkcję centrum gospodarczego, naukowego i turystycznego regionu a na tle całej Polski wyróżnią się unikalną, bogatą oraz rozległą przyrodą. Znajduje się w obszarze funkcjonującym pod nazwą Zielone Płuca Polski. . Aglomeracja miejska sąsiaduje z słynnym Narwiańskim Parkiem Narodowym. Takie usytuowanie rezerwatów przyrody w bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest unikatowe. Ze względu na te walory w 1993 r. Białystok jako pierwsze miasto w Polsce został przyjęty do międzynarodowego projektu Sieci Zdrowych Miast prowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia. Przyroda przyciąga wrażliwych na piękno turystów jednak nie tylko takich można spotkać w tym mieście. Wielką gratką dla miłośników historii oraz ludzi ciekawych świata jest wielokulturowość tego miasta, widoczna niemal w każdym zakątku tego miasta. Od architektury, po naleciałości językowe. Przez Białystok przebiega międzynarodowa drogowa trasa europejska E67, łącząca kraje Europy Zachodniej ze Skandynawią, znana też pod nazwą Via Baltica.

Noclegi Białystok – pobyt w osadzie Gedymina


Legenda o wielkim księciu litewskim Gedyminie pozwala zrozumieć pochodzenie nazwy miasta. Nazwa osady nawiązuje do lokalnej rzeki. Po staropolsku „białym stokiem” nazywano czystą, bystrą rzekę. Niepozorna dziś rzeka Biała (Białka), przepływająca przez centrum miasta, nadała nazwę osadzie. Jaka w tym rola Gedymina? Legenda głosi, że w 1320 roku wielki książę litewski polował w północno-zachodniej części Puszczy Bielskiej na tura i jelenia, a wieczorową porą, gdy strzelcy zajmowali się oprawianiem zwierzyny, on odpoczywał nad czystym i wartkim strumieniem. Podobno powiedział wtedy: „Czysty, biały stok. Można by nad nim zbudować dwór myśliwski albo i wieś założyć”. Jak powiedział, tak też się stało. Dziś Białystok pełni funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego centrum regionu. To miasto z burzliwą historią w tle. Tu od wieków żyli wspólnie ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości, co ukształtowało specyficzny charakter miasta. W mieście nie brakuje zabytków. Od gotyckich podziemi w Pałacu Branickich, przez renesansowe wnętrza Starego Kościoła Farnego na Rynku Kościuszki, liczne obiekty barokowe (zespół pałacowo-parkowy Branickich, cerkiew św. Marii Magdaleny, Ratusz i wiele innych), aż po zabytki z XIX w. Część z nich została oznakowana na dziewięciu turystycznych szlakach tematycznych. Białystok to miasto stworzone do spacerów i rowerowych eskapad. Warto zaplanować tu urlop i to niezależnie od pory roku. Zachęcamy do rezerwacji obiektów noclegowych na stronach portalu e-turysta. Białostockie noclegi to świetne kwatery i apartamenty idealne na rodzinny urlop lub weekendowy wypad we dwoje.

Pokoje Białystok, czyli urlop na Podlasiu


Okolice Białegostoku są niezwykle atrakcyjne turystycznie. Zaletą Podlasia jest jego wyjątkowo czyste środowisko naturalne, liczne parki narodowe i rezerwaty. Pobyt w Białymstoku to okazja do poznania tych malowniczych terenów. Osoby zainteresowane miejscami noclegowymi w okolicach Białegostoku lub w centrum miasta odsyłamy na strony portalu e-turysta, gdzie bez trudu odnaleźć można propozycje dopasowane do oczekiwań. Strona umożliwia filtrowanie ofert zgodnie z lokalizacją lub analizując atrakcje zapewniane przez właścicieli. O to, gdzie w tym roku poniosą nas turystyczne buty, warto zatroszczyć się już teraz. Zachęcamy do rezerwacji kwater, pokojów gościnnych i hoteli w Białymstoku. Polecamy zasoby e-turysty, gdzie hasło: noclegi Białystok cieszy się ogromną popularnością. Dobrze zaplanowany wypoczynek to podstawa urlopu. Polecamy noclegi w Białymstoku e-turysty!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białystok, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Białymstoku

Jak dodać obiekt noclegowy w Białymstoku do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Białymstoku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Białymstoku kształtują się na poziomie 80-85 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, mieszkaniach do wynajęcia czy noclegach pracowniczych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 23 obiektów w Białymstoku, które akceptują zwierzęta.
W Białymstoku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Białymstoku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Białymstoku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, mieszkania do wynajęcia czy też noclegi pracownicze. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Białymstoku 17 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Białymstoku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Białegostoku


Dojazd do Białegostoku samochodem

Dla większości turystów dojazd do Białegostoku odbywa się przez Warszawę. Do stolicy Polski można dotrzeć m.in. biegnącą z zachodu autostradą A1 oraz drogami ekspresowymi: S8 z południowego-zachodu, S7 z południa i S17 z południowego-wschodu. Kolejnym etapem podróży jest odcinek S8 o długości około 200 km. Osoby wyruszające z Trójmiasta powinny wybrać drogę S7, a następnie zjechać z niej za Nidzicą w DK61 i DK60. Od miasta Ostrów Mazowiecka do Białegostoku prowadzi już droga S8.

Dojazd do Białegostoku innymi środkami transportu

Kolejną opcją dojazdu do Białegostoku jest podróż pociągiem. Składy PKP docierają m.in. z Krakowa, Warszawy, Zgorzelca, Świnoujścia i Suwałk. Alternatywę stanowi podróż komfortowym autokarem. Dalekobieżne autobusy FlixBus zatrzymują się na dworcu przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8. Turyści z odległych zakątków kraju muszą się jednak liczyć z możliwością przesiadki w Warszawie. Trasę ze stolicy do Białegostoku obsługuje m.in. przewoźnik Żak Express.

Gdzie zaparkować w Białymstoku

W centrum Białegostoku znajduje się wiele miejsc, w których można bezpiecznie pozostawić samochód. Niestety, wiąże się to zazwyczaj z koniecznością opłaty. Niewielkie parkingi w pobliżu Parku Ogród Pałacu Branickich działają przy placu Jana Pawła II i ulicy Jana Klemensa Branickiego. Po drugiej stronie zielonego terenu funkcjonuje parking przy ulicy Jerzego Waszyngtona. Z kolei niedaleko Parku Centralnego znajduje się nieduży parking przy ulicy Suraskiej.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Białymstoku


Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop
Już od kilkunastu lat Białystok zwraca uwagę na różnorodne formy tańca. Czerwcowy Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop umożliwia obejrzenie spektakli, krótkich form choreograficznych i ciekawych wystaw. Uczestnicy mają też okazję do spaceru tanecznym szlakiem oraz spotkań i rozmów z artystami. Imprezie towarzyszą inspirujące warsztaty. Poszczególne wydarzenia odbywają się w różnych punktach miasta, m.in. w kawiarni teatralnej przy ulicy Kalinowskiego 1.

Letnie wycieczki „ogórkiem”
Niezwykle oryginalną i ciekawą formą zwiedzania Białegostoku jest podróż czerwonym, zabytkowym autobusem marki Jelcz. Popularny niegdyś „ogórek” sam w sobie stanowi niemałą atrakcję. Wycieczki z przewodnikiem tradycyjnie odbywają się od początku czerwca do końca września. Na wyjazd należy się stawić w godzinach okołopołudniowych na przystanku przy Pałacu Branickich. Podziwianie miasta z okien zabytkowego pojazdu trwa około 50 minut i jest całkowicie bezpłatne.

Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki
Trzydniowy Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki przybliża najpiękniejszy dla Białegostoku okres, czyli barok. Poszczególne wydarzenia mają miejsce m.in. w Domu Kultury „Śródmieście” i na terenie Pałacu Branickich. Turyści mogą liczyć na plenerowy koncert w przepięknym Ogrodzie Pałacu Branickich, ekscytujące pokazy tańca, wystawy, wykłady i inscenizacje artystyczne. Dużą popularnością cieszy się też zwiedzanie krypt w Starym Kościele Farnym. Festiwal odbywa się na początku czerwca.

Dni Białegostoku
Początek wakacji zbiegaja się ze świętem podlaskiej stolicy. Dni Białegostoku trwają prawie 3 dni i dostarczają mnóstwa atrakcji. Na Rynku Kościuszki koncertują znani artyści, tacy jak np. Roskana Węgiel czy Krzysztof Zalewski. Na specjalnym parkiecie, umieszczonym w Ogrodach Pałacu Branickich, odbywa się potańcówka przy muzyce na żywo. Nie brakuje też ciekawych wystaw, spacerów historycznych i warsztatów dla całej rodziny.

Jarmark Świętojański przed Ratuszem
Każdego lata na Rynku Kościuszki ma miejsce barwny Jarmark Świętojański. Wystawcy z polski i zagranicy oferują piękne przedmioty, które mogą być wspaniałą pamiątką z Białegostoku. Oprócz rozmaitych ozdób, oryginalnej biżuterii, wyrobów ze skóry lub wikliny, na stoiskach pojawiają się też pachnące mydła, obrazy i produkty z lawendy. Warto się również zaopatrzyć w pęto tradycyjnej kiełbasy, spróbować tatarskich przysmaków, tradycyjnego chleba oraz ekologicznego wina.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów
Najlepszym okazją do poznania regionalnej kuchni jest udział w Podlaskim Śniadaniu Mistrzów. Wydarzenie odbywa się w lipcu na terenie Ogrodu Pałacu Branickich. Turyści mają szansę spróbować pysznego ciasta Marcinek, babki ziemniaczanej i swojskiego sera korycińskiego. Na stoiskach nie brakuje też tatarskich specjałów, takich jak pierekaczewnik, kozina, manty lub kołduny tatarskie. Poza tradycyjnymi wyrobami Podlasia, w ramach wydarzenia oferowane są też dania wegańskie i wegetariańskie.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Białymstoku i okolicy


Pałac Branickich

Wizytówką Białegostoku jest wspaniały Pałac Branickich wraz z otaczającymi go ogrodami w stylu angielskim i francuskim. Świetnie zachowana rezydencja magnacka w stylu późnego baroku nie bez powodu bywa nazywana „Wersalem Północy”. Zachwycające wnętrza, monumentalna Brama Wielka zwieńczona złotym gryfem, fontanny i inne elementy budowli onieśmielają przepychem. Z tarasu Pałacu Branickich rozpościera się piękny widok na zadbane ogrody. Część pomieszczeń dostępna jest bezpłatnie.

Rynek Kościuszki

Kolejnym słynnym punktem na mapie Białegostoku jest Rynek Kościuszki. Dookoła reprezentacyjnego placu znajdują się zabytkowe budowle, takie jak archikatedra, klasztor sióstr szarytek i kamienice ze zdobionymi elewacjami. Najważniejszym elementem promenady jest późnobarokowy ratusz. W okazałym budynku znajduje się obecnie Muzeum Podlaskie. Na Rynku Kościuszki odbywają się cykliczne imprezy, koncerty i jarmarki, na których można spróbować regionalnych przysmaków.

Planty

Białostockie Planty to zadbany park miejski, który łączy modernistyczny Park Konstytucji 3 Maja z naturalistycznym Parkiem Poniatowskiego. Jego centrum stanowi promenada, Aleja Zakochanych oraz basen z fontannami, które są podświetlane różnymi barwami. Charakterystycznym punktem założenia jest też staw wodny „Serce”. Spacerując po Plantach, warto zwrócić uwagę na zabytkową rzeźbę „Praczki”, oraz replikę zaginionego „Psa Kawelina”. Ukwiecone rabaty również skłaniają do ruchu na świeżym powietrzu.

Sobór św. Mikołaja

Oryginalnym zabytkiem Białegostoku jest prawosławna katedra, czyli sobór św. Mikołaja. Świątynia prezentuje klasycystyczny styl typowy dla Imperium Rosyjskiego, a wystrój wnętrza zachwyca przepychem. W ikonostasie znajdują się zabytkowe ikony, natomiast ściany zwracają uwagę freskami. W podziemiach soboru św. Mikołaja mieści się tzw. dolna cerkiew, której patronem jest św. Serafin z Sarowa. Od 2008 roku w świątyni znajduje się ikona świętego z cząstką relikwii.

Muzeum Podlaskie

Wizyta w oddziałach Muzeum Podlaskiego to ważny punkt programu wycieczki do Białegostoku dla każdego wielbiciela historii, archeologii i sztuki. Wśród prezentowanych obrazów znajdują się dzieła tak wielkich malarzy, jak Marcello Baciarelli, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański i Olga Boznańska. Na wystawach można też podziwiać liczne monety, medale, dokumenty, fotografie dawnego miasta oraz zabytki związane z ludnością tatarską.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach

Bliskie spotkanie z bogatymi tradycjami regionu jest możliwe za sprawą Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach. Wśród trzydziestu drewnianych obiektów znajdują się nie tylko dawne chałupy, ale też wiatraki, kapliczki, ule, spichlerze i dwory. Spacer po skansenie jest niezwykle relaksujący również za sprawą zadbanych wiejskich ogrodów z kwiatami, ziołami i warzywami. Wnętrza budynków są wyposażone autentycznymi meblami i akcesoriami.