Hotele Białystok

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Białymstoku, województwo podlaskie, powiat Białystok

Hotel Białystok – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań. Białystok gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego turystę.
Od magnackiej rezydencji przez prężny ośrodek przemysłowy aż po dzisiejszą stolicę Podlasia, tak w kilku słowach można scharakteryzować historię unikalnego i pięknego miasta Białegostoku. Kultura i tradycje tego miasta powstawały dzięki ludziom wielu narodowości, religii i wyznań. Dzięki nim stolica Podlasia może dziś szczycić się swym niepowtarzalnym kulturalnym kolorytem. Białystok pełni funkcję centrum gospodarczego, naukowego i turystycznego regionu a na tle całej Polski wyróżnią się unikalną, bogatą oraz rozległą przyrodą. Znajduje się w obszarze funkcjonującym pod nazwą Zielone Płuca Polski. . Aglomeracja miejska sąsiaduje z słynnym Narwiańskim Parkiem Narodowym. Takie usytuowanie rezerwatów przyrody w bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest unikatowe. Ze względu na te walory w 1993 r. Białystok jako pierwsze miasto w Polsce został przyjęty do międzynarodowego projektu Sieci Zdrowych Miast prowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia. Przyroda przyciąga wrażliwych na piękno turystów jednak nie tylko takich można spotkać w tym mieście. Wielką gratką dla miłośników historii oraz ludzi ciekawych świata jest wielokulturowość tego miasta, widoczna niemal w każdym zakątku tego miasta. Od architektury, po naleciałości językowe. Przez Białystok przebiega międzynarodowa drogowa trasa europejska E67, łącząca kraje Europy Zachodniej ze Skandynawią, znana też pod nazwą Via Baltica.

Białystok: Atrakcje turystyczne


Białystok to atrakcyjna miejscowość turystyczna leżąca w województwie podlaskim. Region może pochwalić się wieloma szlakami turystycznymi i możliwościami aktywnego spędzania czasu. Atrakcją dla odwiedzających są liczne tematyczne ścieżki, dzięki którym poznawanie miasta staje się jeszcze ciekawsze. Do ich dyspozycji specjalnie przygotowany został Szlak Architektury PRL, Dziedzictwa Żydowskiego, Szlak esperanto i wielu kultur czy szlak kulinarny. Odwiedzając Białystok nie można zapominać o miejskim rynku, którego historia sięga 1754 roku. Białystok charakteryzuje również bardzo duża ilość terenów zielonych – miejskie parki, które sprzyjać będą wypoczynkowi.

Białystok hotele na portalu E-turysta.pl


Turyści którzy zdecydują się na hotel w Białymstoku nie będą mogli narzekać na infrastrukturę turystyczną. Atrakcje dla siebie znajdą zarówno amatorzy poznawania historii jaką kryje w sobie miasto, jak również ci, którym zależy na rekreacji. Białystok to miejsce charakteryzujące się niezwykłymi walorami przyrodniczymi i niejednokrotnie nazywane jest Zielonymi Płucami Polski. Hotele w Białymstoku to również doskonała możliwość dla tych, którzy podczas pobytu na wakacjach preferują odpoczynek odwiedzając miejscowe obiekty kulturalne. Będąc w Białymstoku warto odwiedzić Filharmonię Podlaską, teatr dramatyczny, teatr lalek lub Centrum Filmowe Helios.

Białystok: Tanie hotele


Nocleg w Białymstoku nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Białymstoku. Można wynająć pokoje za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Prezentowane hotele w Białymstoku położone są w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wybierając hotel w Białymstoku nie powinni narzekać amatorzy aktywnego wypoczynku, poznawania zabytków oraz historii odwiedzanych miejsc. Bogata oferta kulturalna miasta nie pozwoli nudzić się najbardziej wymagającemu turyście.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białystok, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: