Hotele Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie, pow. Olsztyn)

znaleziono 15 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Olsztynie, województwo warmińsko-mazurskie, powiat Olsztyn

Hotel w Olsztynie – Olsztyn zapewnia szeroki wybór ofert noclegowych w dobrych cenach które zadowolą każdego podróżującego. Najciekawsze hotele, wysoki standard i lokalizacja idealnie dopasowane do oczekiwań podróżnych, którzy zdecydują się na wczasy właśnie w tym miejscu.
Olsztyn jest największym miastem w województwie Warmińsko-Mazurskim, miastem wojewódzkim, dawniej nazywał się Allenstein, Holstin lub Alnāsteini.. W mieście znajduje się siedziba władz ziemskich powiatu olsztyńskiego, kurii archidiecezji warmińskiej i luterańskiej diecezji mazurskiej. Olsztyn jest głównym ośrodkiem gospodarczym edukacyjnym oraz kulturowym regionu. Pierwsze co przychodzi na myśl kiedy wspomina się Olsztynie jest nietuzinkowa przyroda regionu. Olsztyńskie lasy zajmują ponad 1800 ha. Ponad połowa to zwarty kompleks Lasu Miejskiego, który jest miejscem wycieczek turystów z kraju i za granicy. Żaden kompetentny turysta nie zbagatelizuje także zabytków architektonicznych miasta jak np. gotycki zamek kapituły warmińskiej z XIV w., czy XIV-wieczna konkatedra pw. św. Jakuba (bazylika mniejsza). Po wyczerpującym zwiedzaniu można oddać się beztroskiej zabawie na cyklicznych imprezach i festiwalach organizowanych przez władze miasta jak m.in. Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję".

Hotele Olsztyn


Turyści którzy decydują się na hotele w Olsztynie doceniają niezwykłe walory turystyczne tego regionu. Przystosowane są zarówno dla tych, którzy cenią poznawanie historii miasta poprzez zwiedzanie licznych zabytków, jak również dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Olsztyn gwarantuje miejsca do pieszych wycieczek, jazdy na rowerze czy spływów kajakowych. Do dyspozycji turystów są liczne trasy dopasowane do wybranej formy wypoczynku i stopnia zaawansowania. Olsztyn charakteryzuje się bogatym kalendarzem odbywających się cyklicznie imprez, spośród których każdy z turystów powinien znaleźć coś dla siebie.

Olsztyn - hotele


Komfortowy hotel w Olsztynie można znaleźć już za niewielkie pieniądze. Nie wiąże się to z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia oraz atrakcyjnej lokalizacji hotelu. Hotele w Olsztynie są odpowiedzią na oczekiwania zarówno polskich jak i zagranicznych turystów. Gwarantują dogodny dostęp do niezliczonych rozrywek oraz turystycznych atrakcji. Wczasy w tym miejscu nie musza wiązać się z dużymi kosztami – propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Olsztynie, które sprostają najśmielszym oczekiwaniom wymagających turystów.

Olsztyn - Ciekawe atrakcje turystyczne


Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko – mazurskiego. Stanowi idealna bazę wypadową na Warmię i Mazury. Turystów przyciąga licznymi zabytkami oraz nieziemską przyrodą. Jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez gości jest wzniesiony w 1348 roku Zamek Kapituły Warmińskiej. Związany jest z nim Mikołaj Kopernik, będący niegdyś jego administratorem. Olsztyn to również piękne Stare Miasto, którego centrum stanowi rynek otoczony kamienicami pochodzącymi z XVII i XVIII wieku. Kolejną z atrakcji turystycznych jest Wysoka Brama wzniesiona w XVI wieku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Olsztyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: