Pokoje gościnne Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie, pow. Olsztyn)

znaleziono 21 ofert noclegowychofert (11 w Olsztynie oraz 10 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Olsztynie, województwo warmińsko-mazurskie, powiat Olsztyn

Pokoje Olsztyn - Porównaj możliwość zakwaterowania w Olsztynie w zależności od standardu noclegu oraz ceny. Olsztyn oferuje szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Wybór jest szeroki - od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę turystyczną i rozrywkową w Olsztynie:
Olsztyn jest największym miastem w województwie Warmińsko-Mazurskim, miastem wojewódzkim, dawniej nazywał się Allenstein, Holstin lub Alnāsteini.. W mieście znajduje się siedziba władz ziemskich powiatu olsztyńskiego, kurii archidiecezji warmińskiej i luterańskiej diecezji mazurskiej. Olsztyn jest głównym ośrodkiem gospodarczym edukacyjnym oraz kulturowym regionu. Pierwsze co przychodzi na myśl kiedy wspomina się Olsztynie jest nietuzinkowa przyroda regionu. Olsztyńskie lasy zajmują ponad 1800 ha. Ponad połowa to zwarty kompleks Lasu Miejskiego, który jest miejscem wycieczek turystów z kraju i za granicy. Żaden kompetentny turysta nie zbagatelizuje także zabytków architektonicznych miasta jak np. gotycki zamek kapituły warmińskiej z XIV w., czy XIV-wieczna konkatedra pw. św. Jakuba (bazylika mniejsza). Po wyczerpującym zwiedzaniu można oddać się beztroskiej zabawie na cyklicznych imprezach i festiwalach organizowanych przez władze miasta jak m.in. Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję".

Pokoje Olsztyn - oferta „szyta na miarę”


Włodarze miasta reklamując miasto korzystają z hasła Olsztyn - „O!gród z natury”. To prawda, Olsztyn to niezwykłe miasto, gdzie oprócz typowej miejskiej zieleni, turystów zachwycą atrakcje przyrodnicze. Zieleń miejska zajmuje aż 6,5 % powierzchni miasta. Warto wybrać się na spacer do Parku Kusocińskiego lub Parku Zamkowego. Wolny czas spędzić można w Miejskim Lesie, który jest częścią potężnego kompleksu Lasów Olsztyńskich, zajmujących ponad 20% powierzchni miasta. Na terenie Olsztyna znajdują się dwa rezerwaty przyrody chroniące torfową roślinność (Mszan oraz Redykajny). Miasto pochwalić się może aż dwudziestoma dwoma pomnikami przyrody ożywionej. Tu znajduje się również Leśne Arboretum Warmii i Mazur. Ta statystyka gwarantuje turystom, że pobyt w Olsztynie, to czas który można wykorzystać na aktywny wypoczynek. Po każdym wysiłku należy zadbać o relaks, a ten turyści odnajdą w pokojach w Olsztynie. Bogata oferta noclegowa pozwala dokonać trafnego, przemyślanego i precyzyjnego wyboru. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce w serwisie społecznościowym e-turysta wybór oferty oraz decyzja stają się czynnościami bezproblemowymi. E-turysta dostarcza aktualne, sprawdzone, atrakcyjne pomysły na tani nocleg w Olsztynie.

Pokoje gościnne Olsztyn – dobre miejsce wypadowe


Wśród licznych atrakcji Olsztyna warto wymienić Stare Miasto, Planetarium Olsztyńskie, Bazylikę Archidiecezjalną świętego Jakuba, Zamek Kapituły Warmińskiej oraz Ławeczkę – pomnik Mikołaja Kopernika, która znajduje się w pobliżu zamku. Wszystkie te miejsca czekają na turystów. Blisko atrakcji odnaleźć można wiele miejsc noclegowych organizowanych w formie pokoi do wynajęcia. Prywatne kwatery to doskonała alternatywa dla drogich pobytów hotelowych. Co ważne, właściciele chętne przyjmą turystów z ukochanymi pupilami. Dostosują również potrzeby wynajmujących do proponowanej oferty. Rozbudowana oferta w temacie: „Pokoje Olsztyn” daje szansę na odnalezienie dopasowanej oferty, która pozwoli na zrealizowanie wszystkich koniecznych elementów stanowiących sedno każdego wyjazdu. Tu każdy turysta znajdzie to, czego potrzebuje. Komfort, spokój, bezpieczeństwo, przytulne wnętrze oraz niepowtarzalna atmosfera to gwarancja udanego pobytu. Zaletą olsztyńskich pokoi jest dobra cena oraz doskonała lokalizacja. Miejsca te rozsiane są po całej mapie Olsztyna. Każdy odwiedzający miasto może dobrać lokalizację noclegu, tym samym oszczędzi sporo czasu na dojazdy. Cenny czas poświęcić wówczas można na spacery lub inny relaks. Dojazd pod wybrany adres nie powinien sprawić nawet najmniejszego kłopotu, ponieważ Olsztyn słynie z dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej. Oprócz typowych autobusów i linii tramwajowych podróżować można nawet trolejbusami. Olsztyn to także węzeł kolejowy regionu. Spotkajmy się w Olsztynie! Serdecznie zapraszamy!

Olsztyn – perła regionu


„Kocham Łynę, zamek kocham, park i miasto stare,/ratusz nocą oświecony jaśnie zegarami/i Grunwaldzką kocham i most Jana, Prostą,/Kołłątaja, Żiżki, domy kocham,/drzewa, niebo i nad Krzywym przystań/i deszcz w śródmieściu i szum po ulicach samochodów/i kąpiel w Żbiku, wędrówki po lesie/kocham słońce
i muzykę kocham...” Tak o Olsztynie śpiewa Czerwony Tulipan, grupa muzyczna, kabaret, który tworzą muzycy silnie związani z Olsztynem. Miasto to pełni rolę stolicy województwa warmińsko – mazurskiego, To główny ośrodek edukacyjny, kulturowy, gospodarczy. Tu mieści się siedziba władz oraz najważniejszych instytucji regionu. Olsztyn położony jest w granicach malowniczego Pojezierza Olsztyńskiego, tuż nad rzeką Łyną, która spokojnym biegiem przecina miasto. Podczas wędrówek po warmińskich bezkresach koniecznie należy odwiedzić miasto. Warto pamiętać, że pokoje gościnne Olsztyn czekają na znużonych wędrowców oferując komfortowe warunki, bezpieczeństwo oraz niebanalną atmosferę.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Olsztyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: