Pensjonat Noclegowo-Pielgrzymkowy ANNA wybudowany 300m od Sanktuarium Maryjnego dla pielgrzymów odwiedzających Licheń. Licheń to wioska, do której przybywają pielgrzymi zarówno z całej Polski, jak również z Europy i świata. Przyciągają ich nie tylko zwykła ciekawość budowli, ale także miejsce uświęcone od 150 lat kultem Matki Boskiej.
Anna Dom Noclegowy dysponuje 54 miejscami noclegowymi w pokojach:
- 2, 3, 4, 5 osobowych z łazienkami.
Wyposażenie pokoji obejmuje:
- telewizory, szafy, szafki nocne, czajniki bezprzewodowe
Nasz Pensjonat jest obiektem całorocznym z centralnym ogrzewaniem. W miejscu zakwaterowania istnieje możliwość wypożyczenia naczyń kuchennych lub wykupienia całodziennego wyżywienia w naszej stołówce na 55 osób. Menu dla naszych gości uzgadniane jest telefonicznie, dodatkowo istnieje możliwość zamówienia kawy lub herbaty. W pobliżu Domu Noclegowego Anna znajduje się duży plac zieleni, na którym można wypocząć i zorganizować grilla. Może on być przygotowany przez Nas odpłatnie lub we własnym zakresie dla grup wycieczkowych oraz prywatnych gości. Bezpośrednio przy Pensjonacie znajduje się bezpłatny parking dla autokarów oraz dla samochodów osobowych. Naszym gościom zapewniamy miłą i serdeczną obsługę, dzięki czemu mogą się czuć jak u siebie w domu. Zapewniamy, że wypoczynek w Licheniu wzmocni i odnowi Was duchowo.
W odległości ok. 2,5 km od Lichenia Starego znajduje się Las Grąbliński, gdzie w 1850r. pasterzowi Mikołajowi Sikatce trzykrotnie objawiła się MB Licheńska. We wrześniu 1852r. obraz MB Licheńskiej został przeniesiony do kościoła p.w. św. Doroty w Licheniu Starym. Na pamiątkę objawień w lesie grąblińskim wzniesiono w 1903r. kaplicę, która została odbudowana w 1952r.
W odległości 200m od naszego obiektu znajduje się plaża, na którą przybywa wiele turystów.
Licheń Stary – wieś położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie konińskim, w gminie Ślesin, nad Jeziorem Licheńskim. Miał prawa miejskie w wiekach XV-XVII. Od połowy XIX w. jest ośrodkiem pielgrzymkowym o znaczeniu ogólnopolskim. Historia osadnictwa na terenie miejscowości sięga epoki kamiennej, z której to przedmioty bytowania człowieka odnaleźli archeolodzy. W czasach rzymskich wiódł tędy szlak handlowy, zwany bursztynowym. Wg legendy na wzgórzu, tuż nad jeziorem, znajdowała się wówczas pogańska świątynia, w której czczono słowiańskie bóstwo zwane Lichem – od którego z kolei wywodzić się miała nazwa miejscowości. Od co najmniej 1458 miał prawa miejskie, jednak brak rozwoju oraz zniszczenia z czasów potopu szwedzkiego spowodowały utratę tych praw w 1655.
Obecnie jedno z większych sanktuariów maryjnych w Polsce (rocznie ok. 1,5 mln pielgrzymów i turystów), prowadzone przez księży marianów, przybyłych do tutejszej parafii w 1949 roku. Miejscem kultu religijnego jest Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.
Szczegółowa lokalizacja obiektu w Licheniu Starym:
Ulica: noclegi ul. Wesoła