Noclegi zachodniopomorskie

znaleziono 4036 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie zachodniopomorskim

Noclegi w województwie zachodniopomorskim – O tym, że zachodniopomorskie noclegi są doskonałym sposobem na udane wakacje, nie trzeba nikogo przekonywać. Piękno polskiego morza to wbrew pozorom nie wszystko, co region ma do zaoferowania. W województwie nie brakuje innych fantastycznych miejsc, zabytków i atrakcji, dla których warto przejechać nawet setki kilometrów.

Noclegi zachodniopomorskie dla wielbicieli przyrody


Jednym z najsłynniejszych polskich kurortów nad Bałtykiem są Międzyzdroje. O wyjątkowości ośrodka stanowi również jego położenie na wyspie Wolin. W mieście znajdują się dwa kąpieliska przylegające do mola: Wschód i Zachód, dlatego plażowicze i osoby uprawiające sporty wodne chętnie decydują się na pobyt właśnie w kwaterach zachodniopomorskich. Lipcowy Festiwal Gwiazd, który od ćwierćwiecza odbywa się w Międzyzdrojach, przyciąga za to turystów, którzy kochają muzykę na żywo i dobrą zabawę. Lokalna Promenada Gwiazd przypomina, jakie osobistości gościły nieopodal innego, niezwykle ważnego miejsca na mapie, czyli Wolińskiego Parku Narodowego. Nie bez powodu w jego logo umieszczono wizerunek bielika zwyczajnego oraz mikołajka nadmorskiego. Czysty, idealny na spacery teren kusi m.in. Zagrodą Pokazową Żubrów i ciekawym Muzeum Przyrodniczym WPN.

Wielkomiejski Szczecin


Dziewicza przyroda i morska bryza być może nie są dla każdego. Niektórzy wczasowicze, zamiast cieszyć się naturą, wolą zwiedzać zamki, oglądać wystawy i delektować się lokalnymi przysmakami w dobrych restauracjach. Eleganckie noclegi zachodniopomorskie przy tak sprecyzowanych oczekiwaniach warto zarezerwować w Szczecinie. Miasto to jest stolicą województwa, ale nie leży nad Bałtykiem, a nad Odrą i Jeziorem Dąbie. Oprócz pokaźnego portu morskiego i stoczni ośrodek dysponuje szeregiem dobrze zachowanych zabytków. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest Zamek Książąt Pomorskich, który niegdyś stanowił siedzibę rodu Gryfitów. Renesansowa rezydencja, choć poważnie ucierpiała m.in, w wyniku nalotów alianckich, została odbudowana z zachowaniem dawnego charakteru. Dziś w jego wnętrzach można wysłuchać koncertu, obejrzeć film, operę lub pośmiać się z występów kabaretu Piwnica Przy Krypcie. Z pewnością nie da się przejść obojętnie obok charakterystycznego zegara na Wieży Zegarowej czy zachowanych malowideł w Wieży Więziennej. Kolejnym ważnym miastem jest oczywiście Świnoujście, czyli uzdrowisko graniczące z Niemcami. Ośrodek wyróżnia się lokalizacją na 44 wyspach i wysepkach, z których trzy największe to Uznam, Wolin i Karsibór. Na prawobrzeżu cieśniny Świna znajduje się najwyższa w Polsce latarnia morska. Wieża mierzy aż 67,7 m i składa się z trzech części. Co istotne, została udostępniona dla zwiedzających. Z jej tarasu można podziwiać wspaniałą panoramę i zrobić świetne, zdjęcia pamiątkowe z podróży.

Najlepsze pokoje do wynajęcia w Koszalinie i jego okolicy


Koszalin to miasto na styku aż trzech mezoregionów: Równiny Białogardzkiej, Wybrzeża Słowińskiego oraz Równiny Słupskiej. Tak zróżnicowany krajobraz sprzyja turystom, którzy nie lubią nudy. Właściciele noclegów zachodniopomorskich szczególnej uwadze polecają urokliwy Park Książąt Pomorskich, który z racji dużej powierzchni został podzielony na dwie części – A i B. Historia okazałego założenia sięga do początku XIX wieku. Można w nim podziwiać najstarsze drzewa miasta. Najbardziej znanym spośród nich jest klon jawor nazwany „Drzewem Czarownic”. W trakcie przechadzek alejkami warto przyjrzeć się też fragmentom starodawnych murów miejskich, które stoją pomiędzy ulicami Juliusza Słowackiego a 1 Maja. Stosunkowo blisko Koszalina znajduje się kolejny uwielbiany kurort, czyli Mielno, które zachwyca elegancką Promenadą Nadmorską. Oferowane pokoje zachodniopomorskie rozchodzą się w tym mieście na długo przed rozpoczęciem sezonu. Bałtyk jest jednak piękny o każdej porze roku, dlatego w regionie nie brakuje obiektów dostępnych nawet zimą. Serwis internetowy e-turysta.pl gwarantuje szereg ciekawych ofert z województwa zachodniopomorskiego w dowolnym terminie i na każdą kieszeń.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie zachodniopomorskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: