Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi warmińsko-mazurskie

znaleziono 1839 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie warmińsko-mazurskim

Noclegi w województwie warmińsko-mazurskim – W regionie warmińsko mazurskim noclegi, podobnie jak innych w północno-wschodnich regionach, często usytuowane są nieopodal dzikich, pięknych terenów. Wymienione obszary słyną przede wszystkim z czystych jezior pełnych ryb, latającego nad nimi ptactwa i bujnej roślinności, która daje schronienie wielu innym gatunkom zwierząt. W starych miastach nie brakuje też ciekawych zabytków, a kameralne wsie chętnie goszczą turystów w ramach agroturystyki. Na co zwrócić uwagę, dokonując rezerwacji kwatery?

Noclegi warmińsko-mazurskie bez tajemnic


Największymi miastami województwa są ośrodki na prawach powiatu: Olsztyn i Elbląg. Każde z nich obfituje w atrakcje i własne, średniowieczne tajemnice. Najsłynniejszą budowlą Olsztyna jest bez wątpienia Zamek Kapituły Warmińskiej, którego mury zamieszkiwał m.in. Mikołaj Kopernik. Potężny gotycki gmach przez długi czas należał do Krzyżaków. Dziś w jego wnętrzach działa Muzeum Warmii i Mazur, dzięki czemu zwiedzający mogą zobaczyć zabytki związane ze światowej sławy astronomem. Warto też zwrócić uwagę na charakterystyczne posągi kultowe, czyli tzw. „pruskie baby” ustawione na dziedzińcu zamczyska. Wynajmując kwatery warmińsko mazurskie w Elblągu, nie sposób nie zauważyć charakterystycznej Bramy Targowej, która powstała jako element dawnych murów miasta. Obecnie na najwyższym z jej pięter mieści się taras widokowy, udostępniany turystom od maja do września. Rozciąga się z niego zachwycająca panorama Starego Miasta. Trzeba jednak dodać, że nie tylko duże miejscowości zasługują na uznanie. W urokliwym rejonie znajduje się wiele innych, pięknych ośrodków, w których opłaca się zatrzymać na dłużej.

Rekreacyjna Ostróda


Jednym z kameralnych miast szczególnie sprzyjającym relaksowi jest Ostróda, która leży w obrębie dawnej ziemi plemienia Sasinów nad Jeziorem Drwęckim. Czysta plaża miejska i szerokie molo zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Akwen wygląda malowniczo zwłaszcza o zachodzie słońca. Na noclegi warmińsko mazurskie właśnie w tej okolicy dobrze się zdecydować również ze względu na zabytkowy zamek krzyżacki, który stoi przy ul. Adama Mickiewicza 22. Warownia w widłach Drwęcy została co prawda spalona przez Armię Czerwoną, ale dziś prezentuje się świetnie za sprawą wieloletniej, pracochłonnej odbudowy. Jednym z jej szczególnych gości był sam Napoleon Bonaparte, który przez ponad miesiąc urzędował w Ostródzie w 1807 roku. Wydarzenie to upamiętnia specjalna tablica.

Urlop w Mrągowie


Chętnie wybieranym celem wakacyjnych podróży jest też Mrągowo, znane przede wszystkim z Pikniku Country, organizowanego aż od 1982 roku. W nowoczesnym amfiteatrze nad Jeziorem Czos rozbrzmiewają też dźwięki muzyki kresowej oraz gromki śmiech publiczności podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Na obrzeżach miasta znajduje się inny, bardzo ciekawy obiekt. Jest nim tzw. Miasteczko Mrongoville w stylu Dzikiego Zachodu. Wizyta w ośrodku pozwala poczuć się jak kowboj lub indianin i spełnić dziecięce marzenia, które powstały po lekturze słynnych książek Karola Maya. Wynajmując pokoje warmińsko mazurskie w pobliżu Mrągowa, z pewnością nie można narzekać na nudę.

Jak wynająć dogodne noclegi na Warmii i Mazurach?


Dla osób szukających komfortowych noclegów warmińsko mazurskie ma bardzo bogatą ofertę. Najciekawsze z nich są prezentowane na stronach portalu e-turysta.pl. Wśród rozmaitych obiektów znajdują się m.in. samodzielne domki, swojskie gospodarstwa agroturystyczne, ekskluzywne apartamenty oraz pojedyncze pokoje dla singli. Intuicyjne wyszukiwanie poprzez filtry umożliwia błyskawiczny dostęp do ściśle określonych lokalizacji, funkcji i udogodnień danej kwatery. Aktywni turyści mogą zaznaczyć, jakiego rodzaju sport zmierzają uprawiać, a opiekunowie czworonogów zgłosić chęć przyjazdu z ukochanymi pupilami. Coraz więcej właściciel noclegów jest też przygotowanych na wizytę gości poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sprawny system rezerwacji gwarantuje, że wykupienie pobytu na Warmii lub Mazurach odbywa się szybko i bez stresu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie warmińsko-mazurskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: