Noclegi Elbląg

znaleziono 24 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Elblągu, województwo warmińsko-mazurskie, powiat Elbląg

Noclegi w Elblągu – Nikogo nie powinno dziwić, że wśród wielu pięknych ośrodków Warmii i Mazur, to właśnie noclegi Elbląga przyciągają rzesze turystów. Miasto aż kipi od fascynujących zabytków, ciekawych muzeów i innych obiektów turystycznych. Na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań idealnej kwatery oraz co koniecznie trzeba zobaczyć podczas urlopu? Dlaczego do miasta ściąga tylu pasjonatów historii, archeologii i architektury?

Wygodne noclegi: Elbląg i zabytki Starego Miasta


W serwisie internetowym e-turysta.pl znajduje się mnóstwo różnorodnych ofert, dostosowanych zarówno do potrzeb singli, par i dużych rodzin. Komfortowe pensjonaty z pełnym wyżywieniem, eleganckie hotele, przytulne pokoje godzinne i inne obiekty przez cały rok zapraszają turystów z całego kraju do Elbląga. W mieście nie sposób się nudzić, zwłaszcza jeśli zarezerwowane kwatery Elbląga mieszczą się w pobliżu Starego Miasta. Na tle dawnych zabudowań wyróżnia się wysoka wieża kościoła katedralnego św. Mikołaja. We wnętrzu świątyni znajdują się m.in. cenne późnogotyckie tryptyki i drewniane figury apostołów. Ślad po gotyckich murach miejskich stanowi słynna Brama Targowa. Obok niej stoi Pomnik Piekarczyka, czyli chłopca, który uratował Elbląg przed Krzyżakami. W trakcie spaceru po Starym Mieście warto też zajrzeć na Ścieżkę Kościelną, stanowiącą wąskie przejście łączące trzy zabytkowe kościoły. Pomiędzy kamienicami, nad głową przechodniów, wisi aż 10 gotyckich łęków. W Elblągu noclegi są prawdziwą gratką dla wielbicieli sztuki i architektury.

Co jeszcze warto zobaczyć w Elblągu?


Dla wynajmujących noclegi Elbląg oferuje wiele innych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które mieści się przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11. Siedziba placówki znajduje się na Podzamczu dawnego Zamku Krzyżackiego, który istniał do 1454 roku. Do najciekawszych zbiorów zaliczają się m.in. najstarsze znalezione w Europie okulary, średniowieczna giterna, czyli przodek mandoliny, meble z intarsjami, wyroby ze złota, cynowe naczynia i militaria. Zarezerwowanie któregoś z wygodnych pokoi Elbląga jest szansą na spotkanie z bogatą historią ziem Warmii i Mazur, ale miasto oferuje też tereny spacerowe. Na relaksującą wyprawę zaprasza choćby park leśny Bażantarnia, przez który płynie Srebrny Potok. Innym malowniczym miejscem jest zabytkowy Park Michała Kajki z szerokimi alejkami, idealnymi dla wózków dziecięcych. Po całym dniu zwiedzania Elbląga warto przysiąść w którejś z klimatycznych kafejek i chłonąć niezwykłą atmosferę tego pięknego, zadbanego ośrodka.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Elbląg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Elblągu

Jak dodać obiekt noclegowy w Elblągu do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Elblągu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Elblągu kształtują się na poziomie 80-85 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych czy pokojach gościnnych.
W Elblągu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Elblągu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Elblągu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Elblągu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Elblągu 11 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.