Hotele Elbląg

znaleziono 15 ofert noclegowychofert (13 w Elblągu oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Elblągu, województwo warmińsko-mazurskie, powiat Elbląg

Tanie hotele w Elblągu – Wybierając się w stronę północno-wschodniej Polski, warto zatrzymać się choć na chwilę w jednym z eleganckich hoteli w Elblągu. Bogatą i bardzo burzliwą historię dawnego grodu dobrze jest chociaż pobieżnie prześledzić jeszcze przed wyjazdem. Duże i niezwykle ważne dla regionu miasto zachwyca wspaniałą architekturą, licznymi parkami oraz urokliwymi uliczkami, po których chce się spacerować. Co szczególnie warto zobaczyć w trakcie pobytu na Powiślu?


Luksusowe hotele – Elbląg w stylu renesansowym


Elbląg szczyci się prawami miejskimi już od 1246 roku, co sprawia, że jest to jedno z najstarszych miast w kraju. Zabytkowe centrum zostało wytyczone zgodnie z ówczesnymi zwyczajami: ulice miały biec prostopadle do rzeki, a dumę mieszkańców stanowił okazały ratusz. Niestety II wojna światowa nie oszczędziła prężnego ośrodka. Rozebrane ruiny posłużyły do odbudowy zniszczonej Warszawy. Na szczęście w latach 80. rozpoczęła się rewitalizacja miasta, która trwa do dziś. Dzięki temu nowe kamieniczki, naśladujące stylem pierwowzory, cieszą oczy mieszkańców i turystów. W wielu z nich znajdują się ekskluzywne hotele. Elbląg można zatem poznawać, wychodząc z modnego apartamentu, który gwarantuje wszelkie wygody. Tego typu nocleg doskonale sprawdza się również w czasie krótkich wyjazdów biznesowych. Dużym udogodnieniem jest dostęp do wysokiej klasy restauracji, które serwują różnorodne dania. Opcja room service umożliwia zjedzenie śniadania w szlafroku, z dala od gwaru i ciekawskich spojrzeń.

Tanie hotele: Elbląg bez ograniczeń


Osoby, które dysponują niewielkim budżetem, wcale nie muszą rezygnować z wycieczki do najniżej położonego miasta w Polsce. Wśród tanich hoteli Elbląg skrywa prawdziwe perełki położone w dogodnych lokalizacjach. Choć pokoje są nieco mniejsze i skromniej urządzone niż w drogich odpowiednikach, nie ma powodu, by narzekać na niewygodę. Szerokie łóżka, dobrze wyposażone łazienki i estetyczny wystrój przemawiają właśnie za takim, ekonomicznym rozwiązaniem. W gronie dostępnych obiektów znajdują się noclegi na każdą kieszeń, a niektóre z nich są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przyjazne zwierzętom domowym. Znalezienie idealnej i niedrogiej kwatery nie stanowi trudności. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki, np. „tanie hotele Elbląg”, aby w serwisie internetowym e-turysta.pl pojawiła się lista atrakcyjnych propozycji. Warto ją zawęzić, korzystając z precyzyjnego filtrowania.

Najciekawsze miejsca blisko hoteli w Elblągu


Jednym z obowiązkowych punktów programu wycieczki po elbląskiej starówce jest monumentalna katedra św. Mikołaja. Za sprawą ogromnej wieży świątynia stała się jednym z najwyższych obiektów sakralnych w skali kraju. We wnętrzu można podziwiać gotycką chrzcielnicę, późnogotyckie ołtarze oraz liczne rzeźby. Hotele w Elblągu usytuowane w centrum miasta ułatwiają również zobaczenie pozostałości dawnych fortyfikacji, w tym słynnej średniowiecznej Bramy Targowej. Na jej szczycie obecnie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na okoliczne zabudowania. Turyści zainteresowani minionymi wiekami powinny się wybrać do Muzeum Archeologiczno-Historycznego, które znajduje się przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11. Bogate zbiory obejmują m.in. najstarsze znalezione na terenie Europy okulary i jedną z trzech ocalałych na świecie gitern, czyli średniowiecznych przodków mandoliny. Nie da się ukryć, że noclegi w jednym z hoteli Elbląga są świetną okazją do poszerzenia horyzontów i spędzenia czasu w ciekawy sposób.

Elbląg - hotele


Decydując się na hotele w Elblągu warto zobaczyć mieszczące się na terenach dawnego zamku krzyżackiego Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Elbląg to również miejsce mogące pochwalić się dużą ilością terenów zielonych. Wśród nich las miejski Bażantarnia, Park Michała Kajki czy Park Romualda Traugutta. Oprócz tego warto odwiedzić prowadzący przez Żuławy Wiślane i Pojezierze Iławskie – Kanał Elbląski. Hotel w Elblągu to dogodne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu jak i dla osób ceniących zabytkową architekturę. Elbląg to również świetne miejsce dla osób, które zmierzają na Mazury oraz do miejscowości położonych nad morzem na Mierzei Wiślanej.

Najlepsze atrakcje turystyczne w Elblągu


Elbląg jest miastem leżącym w województwie warmińsko-mazurskim. Leży pomiędzy dwoma geograficznymi krainami – Żuławami Wiślanymi oraz Wysoczyzną Elbląską. Miejscowość charakteryzuje zróżnicowanie krajobrazu, które stwarza możliwość do uprawiania różnych form aktywnej turystyki. Liczne zabytki przyciągają natomiast najbardziej wymagających podróżnych. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest Brama Targowa będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Pochodzi z XIV wieku i jest fragmentem nieistniejących murów obronnych miasta. Kolejnym obiektem obowiązkowo odwiedzanym przez turystów jest gotycka Katedra pw. Św. Mikołaja. Nocleg w Elblągu nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Elblągu. Pokoje wynająć można za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Prezentowane hotele w Elblągu położone są w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wybierając hotel w Elblągu nie powinni narzekać amatorzy aktywnego wypoczynku, poznawania zabytków oraz historii odwiedzanych miejsc. Bogata oferta kulturalna miasta nie pozwoli nudzić się najbardziej wymagającemu turyście.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Elbląg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: