Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi kujawsko-pomorskie

znaleziono 621 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie kujawsko-pomorskim

Noclegi Kujawsko-Pomorskie – Toruń, Biskupin, Chełmno, Ciechocinek – to najpopularniejsze miejscowości województwa, w którym wiele innych pięknych miejsc i niezwykłych atrakcji czeka na odkrycie. A jest w czym wybierać… Zapraszamy w urokliwe rejony województwa kujawsko-pomorskiego!

Noclegi kujawsko-pomorskie, noclegi w dobrym miejscu!


Województwo kujawsko-pomorskie położone jest w północno-centralnej Polsce i graniczy z pięcioma województwami: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim. Region ten posiada dwie stolice: Bydgoszcz i Toruń. Na południu województwa odnaleźć można zabytki wczesnego średniowiecza: romańskie kolumny w Strzelnie, kolegiatę w Kruszwicy, świątynię w Kościelcu Kujawskim. Z kolei Ziemie Dobrzyńska i Chełmińska obfitują w gotyckie zamki i inne średniowieczne zabytki. Rejon ten związany jest z powstaniem państwa krzyżackiego i jego ekspansją na ziemie polskie. Pozostają jeszcze inne „perły” województwa: Pałuki, Kociewie i Bory Tucholskie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu świetne warunki do jazdy na rowerze i kajakarstwa. Zwolennicy pieszych wędrówek odnajdą szlaki w rozległych kompleksach leśnych, a spragnieni kontaktu z naturą mogą poznawać malownicze rezerwaty przyrody. Planując wypoczynek, warto zatroszczyć się o dobry, sprawdzony nocleg. Polecamy przejrzeć zasoby portalu e-turysta, gdzie bez trudu odnaleźć można ciekawe propozycje pod hasłami: noclegi kujawsko-pomorskie oraz noclegi na Kujawach.

Kujawsko-pomorskie – noclegi dla prawdziwych obieżyświatów


Region obfituje w prasłowiańskie zabytki, popularne uzdrowiska oraz przyrodnicze atrakcje. Na terenie województwa położona jest znana miejscowość, perła gotyckiej architektury – Toruń, gdzie starówka wraz z Ratuszem z XIV wieku, kamieniczkami i fragmentem murów obronnych została wpisana na listę UNESCO. Pomniki, muzea, zabytki (ponad 1000), obiekty (Twierdza Toruń), międzynarodowe wydarzenia, festiwale kultury przyciągają do Torunia rzesze turystów. Statystyki podają, że miasto co roku odwiedza ponad dwa miliony turystów. Wyjątkową atrakcją regionu jest także Biskupin, nazywany „Polskimi Pompejami”. Osadę odkrył miejscowy nauczyciel Walenty Szwajcer w 1933 roku. Osiedle obronne ze zrekonstruowanymi odcinkami wałów obronnych, falochronem, ulicami, domostwami oraz bramą wjazdową uznano za pomnik historii Polski. W poszukiwaniu dobrych kwater kujawsko-pomorskich warto odwiedzić Chełmno, miasto malowniczo położone na wysokich, nadwiślańskich wzgórzach. A miłośnicy uzdrowiskowego stylu koniecznie muszą zaplanować nocleg w Ciechocinku. Położony na obrzeżach Kujaw Ciechocinek to największe i najważniejsze uzdrowisko nizinne w Polsce. Największą atrakcję stanowią tu dwie drewniane tężnie.

Kujawy związane są z początkiem państwa, a historię polskich korzeni poznać można zwiedzając Kruszwicę. Gród nad Gopłem został wymieniony już w IX wieku jako główny ośrodek plemienia Goplan, które włączone zostało do państwa Polan. Z Kruszwicą wiąże się legenda o królu Popielu, którego, jak niesie wieść gminna, zjadły myszy. Gdzie jeszcze powinny prowadzić nas turystyczne tropy? Bydgoszcz, Włocławek, Golub-Dobrzyń, Strzelno, Brodnica, Inowrocław, Koronowo, Chełmża – to tylko wybrane propozycje. Informacje o noclegach w tym rejonie odnaleźć można na stronach portalu e-turysta. Pod hasłem pokoje kujawsko-pomorskie kryje się mnóstwo propozycji. Oferty są szczegółowo opisane i udokumentowane zdjęciami. Główną ich zaletą jest doskonała lokalizacja. Polecamy!

Noclegi nad jeziorem – kujawsko-pomorskie zaprasza!


W województwie kujawsko-pomorskim odnaleźć można wiele wyjątkowych miejsc. Niewątpliwie należą do nich jeziora. Największym i najpopularniejszym akwenem wodnym Kujaw jest jezioro Gopło z licznymi półwyspami i zatokami, połączone Kanałem Ślesińskim z Wartą. Na miłośników wodnego szaleństwa, plażowania, żeglarstwa i wędkarstwa czekają jeziora: Żurskie, Wikaryjskie, Rudnickie i Kamionkowskie oraz Zalew Koronowski. Noclegi kujawsko-pomorskie często ulokowane są w pobliżu jezior. Zachęcamy do rezerwacji na stronach e-turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie kujawsko-pomorskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: