Hotele Zielona Góra

znaleziono 21 ofert noclegowychofert (14 w Zielonej Górze oraz 7 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Zielonej Górze, województwo lubuskie, powiat Zielona Góra

Hotel Zielona Góra – najciekawsze możliwości zakwaterowania. Sprawdź atrakcyjne obiekty noclegowe i korzystne ceny. Dopasuj idealny hotel w Zielonej Górze który sprosta Twoim indywidualnym wymaganiom w kwestii standardu wyposażenia oraz lokalizacji.
Zielona Góra razem z Sulechowem oraz Nową Solą nazywane są lubuskim Trójmiastem. Jako miasto założona została przez przybyszów z Europy Zachodniej, głównie Flandrii i Niemiec, aczkolwiek jako nazwę wybrano tę, którą nosiła istniejąca już w tym miejscu polska wieś. Miasto przez znaczącą część swojej historii związane było z księstwem głogowskim, częścią historycznego Dolnego Śląska. Historia Zielonej Góry jest nieodłącznie związana z uprawą winogron oraz produkcją wina. Znana jako polska stolice wina jest jedynym miastem w kraju o tak bogatych i pochodzących z zamierzchłych czasów tradycjach winiarskich . Pierwsze wzmianki o uprawie winnego krzewu pochodzą tutaj już z 1314 roku. Obecnie Zielona Góra jest niemal studwudziesto tysięczną stolicą województwa lubuskiego i siedzibą organów samorządu i Sejmiku Województwa.

Zielona Góra hotele


Gdy zdecydujemy się na hotel w Zielonej Górze na zwiedzenie czeka wiele zabytków. Wśród nich warto odwiedzić Konkatedrę pw. św. Jadwigi. Jest to najstarszy obiekt architektoniczny w mieście, którego historia sięga drugiej połowy XIV wieku. Turyści mogą podziwiać neogotyckie ołtarze oraz barokowy chór. Obwarowanie miejskie stanowi Wieża Łazienna pochodząca ze średniowiecza – jej nazwa pochodzi od mieszczących się w pobliżu łaźni miejskich. Nietąpliwą atrakcją jest również Rynek oraz Ratusz. Dawniej przebiegał tu jeden ze szlaków komunikacyjnych, a rynek stanowił plac handlowy. W mieście znajduje się również wiele obiektów kulturalnych – wśród nich – Filharmonia Zielonogórska czy Teatr Lubuski.

Tanie hotele Zielona Góra


Wybierając hotele w Zielonej Górze mamy gwarancję odpowiedniego wyposażenia oraz standardu dopasowanego do indywidualnych preferencji każdego turysty. Tanie hotele w Zielonej Górze umiejscowione są zarówno w centrum miasta jak i na jego obrzeżach – wybór lokalizacji należy do klienta. Wynajęcie hotelowego pokoju w tym mieście gwarantuje dostęp do najciekawszych turystycznych atrakcji, obiektów sportowo – rekreacyjnych oraz kulturalnych atrakcji.

Atrakcje turystyczne i hotele w Zielonej Górze


Zielona Góra leży zachodniej Polsce na zboczu doliny rzeki Odry. Połowę terenu miasta stanowią lasy, co stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Część jej terenu to Bory Zielonogórskie graniczące z Odrą, Puszczą Lubuską oraz Borami Dolnośląskimi. Dominują tu sosnowe lasy, które służą zarówno pieszej i rowerowej turystyce jak i np. jeździe konnej. Zimą coś dla siebie znajdą miłośnicy nart – na jazdę pozwala Góra Tatrzańska. W mieście znajduje się również wiele obiektów sportowo – rekreacyjnych – hale, boiska sportowe, korty tenisowe, lodowiska czy siłownie. Zielona Góra znana jest przede wszystkim z tradycji winiarskich. Produkcja wina odbywa się tu wielu lokalnych winnicach mimo niesprzyjających warunków klimatycznych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zielona Góra, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: