Hotele Płock

znaleziono 17 ofert noclegowychofert (10 w Płocku oraz 7 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Płocku, województwo mazowieckie, powiat Płock

Na polskiej mapie można znaleźć wiele miast z ciekawymi zabytkami. Płock to perła wśród takich miejsc. To jedna z najstarszych polskich miejscowości, której historię można zgłębiać w wielu muzeach, katedrach, a także na płockim rynku. Wielbiciele nowoczesnego klimatu w starym mieście powinni zapoznać się z ofertą turystyczną Płocka.


Płock

Płock to ponad 1000–letnie miasto nad Wisłą, w województwie mazowieckim. To historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138. Zabytki Płocka pochodzą głownie z gotyku, co sprawia, że Płock znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Płock to jednak nie tylko średniowieczne zabytki. Miasto to jest także ważnym punktem dla rozwoju kultury, a to za sprawą m.in. Orkiestry Symfonicznej i Teatru Dramatycznego. Płock to miejsce silne gospodarczo -na terenie miasta znajduje się park przemysłowo-technologiczny. Dodatkowo, miasto jest potentatem na rynku paliw płynnych.

Atrakcje Płocka

Będąc w Płocku, nie można ominąć Starego Rynku z XVI w. Niegdyś pełnił funkcję miejskiego targu. W 2000 r. zmodernizowany Stary Rynek ozdobiła fontanna Afrodyta. Istniejące obecnie kamienice pochodzą z końca XVIII i XIX wieku. Centralnym budynkiem rynku jest gotycki ratusz, którego piwnice służyły kiedyś jako więzienie. Przechadzając się po rynku, warto zajrzeć na ulicę Tumską, czyli główny deptak miasta. Ważnym zabytkiem Płocka jest też Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której wnętrzu znajduje się sarkofag ze szczątkami dwóch władców Polski – Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego. Atrakcją dla dzieci może być kolejka turystyczna – Ciuchcia Tumska. Jadąc ciuchcią, możemy podziwiać najważniejsze ulice płockiego rynku. Dobrym pomysłem może być także wycieczka do płockiego ZOO, które eksponuje 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujących ponad 300 gatunków.

Płock – hotele

Płock oprócz wspaniałych atrakcji oferuje także dobrą bazę hotelową, dostosowaną do indywidualnych preferencji gości. Pokoje hotelowe zaprojektowano z myślą o zapewnieniu komfortu i wygody. Płock jest miastem odpowiednim na weekendowy wypad, ale także na dłuższą wycieczkę. Dobra infrastruktura turystyczna połączona z wielością zabytków i atrakcji gwarantuje niezapomniane wakacje.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Płock, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: