Hotele Płock

znaleziono 15 ofert noclegowychofert (9 w Płocku oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Płocku, województwo mazowieckie, powiat Płock

Hotele Płock - Na polskiej mapie można znaleźć wiele miast z ciekawymi zabytkami. Płock to perła wśród takich miejsc. To jedna z najstarszych polskich miejscowości, której historię można zgłębiać w wielu muzeach, katedrach, a także na płockim rynku. Wielbiciele nowoczesnego klimatu w starym mieście powinni zapoznać się z ofertą turystyczną Płocka.

Hotele Płock


Płock to ponad 1000–letnie miasto nad Wisłą, w województwie mazowieckim. To historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138. Zabytki Płocka pochodzą głownie z gotyku, co sprawia, że Płock znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Płock to jednak nie tylko średniowieczne zabytki. Miasto to jest także ważnym punktem dla rozwoju kultury, a to za sprawą m.in. Orkiestry Symfonicznej i Teatru Dramatycznego. Płock to miejsce silne gospodarczo -na terenie miasta znajduje się park przemysłowo-technologiczny. Dodatkowo, miasto jest potentatem na rynku paliw płynnych.

Hotele w Płocku - atrakcje


Będąc w Płocku, nie można ominąć Starego Rynku z XVI w. Niegdyś pełnił funkcję miejskiego targu. W 2000 r. zmodernizowany Stary Rynek ozdobiła fontanna Afrodyta. Istniejące obecnie kamienice pochodzą z końca XVIII i XIX wieku. Centralnym budynkiem rynku jest gotycki ratusz, którego piwnice służyły kiedyś jako więzienie. Przechadzając się po rynku, warto zajrzeć na ulicę Tumską, czyli główny deptak miasta. Ważnym zabytkiem Płocka jest też Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której wnętrzu znajduje się sarkofag ze szczątkami dwóch władców Polski – Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego. Atrakcją dla dzieci może być kolejka turystyczna – Ciuchcia Tumska. Jadąc ciuchcią, możemy podziwiać najważniejsze ulice płockiego rynku. Dobrym pomysłem może być także wycieczka do płockiego ZOO, które eksponuje 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujących ponad 300 gatunków.

Płock – hotele


Płock oprócz wspaniałych atrakcji oferuje także dobrą bazę hotelową, dostosowaną do indywidualnych preferencji gości. Pokoje hotelowe zaprojektowano z myślą o zapewnieniu komfortu i wygody. Płock jest miastem odpowiednim na weekendowy wypad, ale także na dłuższą wycieczkę. Dobra infrastruktura turystyczna połączona z wielością zabytków i atrakcji gwarantuje niezapomniane wakacje.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Płock, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Płocku

Jakich cen noclegów w hotelach można się spodziewać w Płocku?
Ceny noclegów w hotelach w Płocku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Płocku kształtują się na poziomie 175-180 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Płocku można znaleźć wiele ofert hoteli, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Płocku znajdują się hotele oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę hoteli w Płocku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie hoteli w Płocku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Płocku 8 hoteli znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.