Noclegi Płock

znaleziono 30 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Płocku, województwo mazowieckie, powiat Płock

Noclegi Płock - Jeśli szukasz miasta z niepowtarzalną atmosferą - jaką daje mieszanka wielowiekowej historii z nowoczesnością – to powinieneś odwiedzić Płock. To miasto o dużym potencjale zarówno turystycznym, jak i gospodarczym. Płock kusi swych gości głównie średniowiecznymi zabytkami, wielością atrakcji i dobrą bazą noclegową.

Tanie noclegi w Płocku


Płock to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Polski, około 110 km na zachód od Warszawy, na terenie województwa mazowieckiego. Geograficznie Płock jest usytuowany na pograniczu Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego. Płock stał się stolicą Polski w latach 1079-1138, z chwila wstąpienia na tron polski Władysława Hermana. Płock to miasto znane także z wielkich zakładów petrochemicznych.

Atrakcje Płocka


Miasto może poszczycić się zabytkowym rynkiem z ratuszem w stylu gotyckim. Dobrym miejscem dla chcących lepiej poznać kulturę żydowską jest Muzeum Żydów Mazowieckich. Muzeum opowiada historię Żydów mazowieckich i polskich oraz przybliża gościom bogactwo tej kultury. Ważnym budynkiem w Płocku jest Dom Darmstadt, który pełni funkcję centrum kulturalno – oświatowego. W latach 1802 – 1804 mieszkał tu Ernst Theodor Amadeus Hoffman. Teraz w budynku mieści się Centrum Informacji Turystycznej. Wybierając się do Płocka z rodziną, warto zawitać w miejskim ZOO. Do ogrodu zoologicznego można dojechać oryginalną kolejką turystyczną – Ciuchcią Tumską, w której głos lektora opowie o mijanych zabytkach. Płock leży w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych lasów, jezior i rzek, co stwarza idealne warunki dla turystyki pieszej i rowerowej.

Płock - noclegi


Turyści, którzy odwiedzili kiedyś Płock, z pewnością nie raz tu powrócą. To miasto kusi swoją bogatą historią i zabytkami. Dodatkowo, Płock oferuje szeroką bazę noclegową dostosowaną do preferencji i portfela gościa. Miasto zaprasza do noclegu w okolicznych hotelach, zajazdach, pokojach gościnnych i wielu innych. Ta historyczna stolica - położona zaledwie 100 km od Warszawy - to dobry pomysł spontaniczną wycieczkę szlakiem średniowiecznej historii Polski.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Płock, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Płocku

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Płocku?
Ceny noclegów w Płocku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Płocku kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, noclegach pracowniczych czy kwaterach prywatnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Płocku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, noclegi pracownicze czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Płocku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Płocku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Płocku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Płocku 9 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.