Hotele Opole

znaleziono 19 ofert noclegowychofert (10 w Opolu oraz 9 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Opolu, województwo opolskie, powiat Opole

Hotel Opole – Najlepsze hotele oraz wysoki standard dopasowany do odwiedzających miasto turystów. Opole gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego, najbardziej wymagającego klienta.
Na najstarsze ślady opolskiego grodu natrafiono przypadkowo w 1930r. po rozebraniu przez Niemców zamku Piastów Opolskich i kopaniu fundamentów pod nową budowlę. Początki osady plemienia Opolan sięgają VIII w. Od czasów Bolesława Chrobrego kasztelania. Prawa miejskie przed 1217 r. Dzisiaj Opole to centrum administracyjne, naukowe i kulturalne ponad milionowego regionu Polski, który potrafił zachować swą odrębność i samodzielność wobec silniejszych sąsiadów - Dolnego i Górnego Śląska. Opole w skali kraju przede wszystkim kojarzone jest jako stolica polskiej piosenki z racji odbywającego się tutaj od 1963 r. Festiwalu przyciągającego śmietankę rodzinnych oraz zagranicznych artystów. Jednak nie jest to jedyna zaleta miasta o czym świadczą sami mieszkańcy jak i rzesze turystów odwiedzających Opole nie tylko w czasie wspomnianego festiwalu. W mieście czas możemy spędzić na stadionach, w halach sportowych, na kortach tenisowych, odkrytym basenie bądź na spacerach po opolskiej „Wyspie Bolko", gdzie znajduje się park rekreacyjno - sportowy oraz opolski ogród zoologiczny bogate w faunę i florę z najodleglejszych części świata. Istnieje również wiele obiektów kulturalnych, do których należą m.in. dwa teatry, filharmonia opolska, rozgłośnie radiowe, galerie sztuki. Również miłośnicy zabytków czy życia nocnego nie będą się tu nudzić bez względu na to czy ich pobyt będzie ograniczony do kilku godzin czy nawet kilku miesięcy.

Atrakcje turystyczne oraz Hotele W Opolu


Opole leży w południowo – zachodniej Polsce. Jednocześnie jest stolica województwa Opolskiego, będącego najmniejszym województwem w kraju. Opole to miejsce w którym jednak nie brak turystycznych atrakcji. Odwiedzający znajdą tu wiele interesujących zabytków, a historia miasta jest bardzo bogata i sięga końca X wieku. Turyści chętnie odwiedzają Kościół katedralny Świętego Krzyża, Wieżę Piastowską, Ratusz czy oczywiście Rynek. Dziś Opole jest jednym ze znanych ośrodków kulturalnych w którym co roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, organizowany od 1963 r. Nie bez przyczyny nazywane jest Stolicą Polskiej Piosenki.

Opole hotele e-turysta


Decydując się na hotele w Opolu nie można narzekać na brak możliwości aktywnego spędzania czasu. Liczne, specjalnie przygotowane trasy pozwolą zwiedzić zarówno tereny zielone jak i opolskie zabytki. Miano zielonych płuc miasta otrzymała Wyspa Bolko. Znajdują się tu ścieżki rowerowe oraz liczne piesze alejki. Przyciąga zarówno rodzimych mieszkańców miasta jak i przyjezdnych. Opole charakteryzują liczne ośrodki kulturalne – teatry, kina, muzea, galerie sztuki oraz biblioteki. Organizowane są tu liczne festiwale, wśród nich między innymi Odrama – poświęcony współczesnemu dramatowi, Drum Fest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, czy Opolski Festiwal Nauki.

Opole Tanie hotele


Nocleg w Opolu nie wiąże się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Opolu. Można wynająć je za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Prezentowane hotele w Opolu położone są w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wybierając hotel w Opolu nie powinni narzekać amatorzy aktywnego wypoczynku, poznawania zabytków oraz historii odwiedzanych miejsc. Bogata oferta kulturalna Opola każdemu turyście pozwoli znaleźć coś dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Opole, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: