Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Opole

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Opolu, województwo opolskie, powiat Opole

Noclegi w Opolu – Województwo opolskie, graniczące z Czechami, ma do zaoferowania mnóstwo pięknych zakątków i ciekawych atrakcji. To, jak ważne są komfortowe noclegi Opole, czyli stolica regionu, wie doskonale. Rozmaite obiekty każdego roku goszczą turystów, którzy zdecydowali się zwiedzić zabytkowe miasto i jego okolice.
Na najstarsze ślady opolskiego grodu natrafiono przypadkowo w 1930r. po rozebraniu przez Niemców zamku Piastów Opolskich i kopaniu fundamentów pod nową budowlę. Początki osady plemienia Opolan sięgają VIII w. Od czasów Bolesława Chrobrego kasztelania. Prawa miejskie przed 1217 r. Dzisiaj Opole to centrum administracyjne, naukowe i kulturalne ponad milionowego regionu Polski, który potrafił zachować swą odrębność i samodzielność wobec silniejszych sąsiadów - Dolnego i Górnego Śląska. Opole w skali kraju przede wszystkim kojarzone jest jako stolica polskiej piosenki z racji odbywającego się tutaj od 1963 r. Festiwalu przyciągającego śmietankę rodzinnych oraz zagranicznych artystów. Jednak nie jest to jedyna zaleta miasta o czym świadczą sami mieszkańcy jak i rzesze turystów odwiedzających Opole nie tylko w czasie wspomnianego festiwalu. W mieście czas możemy spędzić na stadionach, w halach sportowych, na kortach tenisowych, odkrytym basenie bądź na spacerach po opolskiej „Wyspie Bolko", gdzie znajduje się park rekreacyjno - sportowy oraz opolski ogród zoologiczny bogate w faunę i florę z najodleglejszych części świata. Istnieje również wiele obiektów kulturalnych, do których należą m.in. dwa teatry, filharmonia opolska, rozgłośnie radiowe, galerie sztuki. Również miłośnicy zabytków czy życia nocnego nie będą się tu nudzić bez względu na to czy ich pobyt będzie ograniczony do kilku godzin czy nawet kilku miesięcy.

Wakacyjne noclegi: Opole dla rodzin i nie tylko


Dlaczego, planując urlop, warto zainteresować się Opolem? Miasto leży w granicy historycznej krainy Górny Śląsk, którą zamieszkiwali liczni książęta. Bogaty region może się poszczycić wieloma dawnymi zamkami, pałacami, świątyniami i innymi monumentalnymi budowlami. Wynajmując w Opolu noclegi blisko centrum, turyści zyskują nie tylko piękne widoki, ale też niepowtarzalny klimat starego miasta, zakotwiczonego jeszcze w czasach wczesnego średniowiecza. Zwiedzanie dobrze jest zacząć od wejścia na Wieżę Piastowską, która niegdyś należała do nieistniejącego już Zamku Piastowskiego. Ogromna, ceglana konstrukcja wzbudza respekt wobec kunsztu XIV-wiecznych architektów i budowniczych. Na jej szczycie mieści się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Opola.

Najważniejsze zabytki Opola


Najważniejszą świątynią Opola jest Katedra Podwyższenia Krzyża Świętego. Za sprawą dwóch strzelistych, neogotyckich wież, dzierży ona status najwyższej budowli w mieście. Gotycka konstrukcja uwidacznia się m.in. w zachwycającym sklepieniu. We wnętrzu katedry umieszczono Obraz Matki Boskiej Opolskiej. Malowidło zostało otoczone kultem religijnym i przypisuje mu się cudowne właściwości. Dla wynajmujących noclegi Opole jest oczywiście atrakcyjne również ze względu na współczesne obiekty i elementy architektury. Pomiędzy ratuszem a kamienicami, które stoją po wschodniej stronie rynku, ciągnie się Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Emblematy honorują m.in. Czesława Niemena, Marka Grechutę i Grzegorza Ciechowskiego. Nie sposób też nie zobaczyć słynnego Amfiteatru Tysiąclecia, w którym koncertowały największe sławy polskiej muzyki rozrywkowej.

Komfortowe kwatery w Opolu blisko zoo


Dla wynajmujących pokoje Opole ma również tę zaletę, że znajduje się w nim bardzo ciekawy ogród zoologiczny. Obiekt zlokalizowany jest na Wyspie Bolko, a żyje w nim 227 gatunków zwierząt, w tym goryle nizinne oraz jedyne w Polsce uchatki kalifornijskie. Komfortowe kwatery Opola to doskonała okazja do relaksu całą rodziną zarówno w otoczeniu zabytkowych budowli, jak i wśród dzikiej przyrody. Warto skorzystać z bogatej oferty noclegów dostępnej w serwisie e-turysta.pl.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Opole, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Opolu

Czy w Opolu można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 12 obiektów w Opolu, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Opolu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Opolu kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w noclegach pracowniczych, pokojach gościnnych czy hostelach.
W Opolu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być noclegi pracownicze, pokoje gościnne czy też hostele. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Opolu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Opolu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Opolu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Opolu 9 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.