Hotele Częstochowa

znaleziono 16 ofert noclegowychofert (12 w Częstochowie oraz 4 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Częstochowie, województwo śląskie, powiat Częstochowa

Częstochowa Hotel – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Częstochowa gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego turystę.
Legenda głosi, że Częstochowa wzięła swoją nazwę rycerza Częstocha, który żył w czasach panowania księcia Bolesława III Krzywoustego. Druga wersja wywodzi nazwę od słów „często” i „chować się”, a sama nazwa miała oznaczać fakt, że osada często znikała z widoku podróżnych z uwagi na okoliczne wzgórza. Pierwsze pisemne wzmianki o osadzie pochodzą z dokumentu Iwo Odrowąża, biskupa krakowskiego, który to dokument sporządzone w roku 1220. Obok Częstochowy istniała druga wieś, Częstochówka, która swoją odrębność zachowała aż do dziewiętnastego wieku. Częstochowę nazywano początkowo Nową Częstochową, a osadę na wzgórzu jasnogórskim Starą Częstochową, lecz takie nazewnictwo nie przyjęło się i ostatecznie zostało dokładnie odwrotnie. Do połączenia obu miejscowości i utworzenia Częstochowy jaką znamy do dzisiaj doszło w roku 1826. Jednym z najbardziej znanych powszechnie wydarzeń historycznych związanych z Częstochową jest oczywiście obrona Jasnej Góry, znana zarówno z drugiej części trylogii Henryka Sienkiewicza, czyli Potopu, jak i z kinowej ekranizacji tegoż dzieła. Historycznie patrząc jednak na te wydarzenia należy powiedzieć, że samo szwedzkie oblężenie z kilku powodów nie było prowadzone z pełnym impetem, a walki przerywały wielokrotne pertraktacje i próby zawarcia paktu z broniącą się załogą. Jednak okres ten, w którym miasto zostało zniszczone i wyludnione odcisnął się sporym piętnem i Częstochowa wracała do świetności przez długi okres czasu. Obecnie Częstochowę zamieszkuje niecałe 240.000 mieszkańców, a miasto znajduje się w granicach województwa śląskiego. W mieście znajdziemy liczne zabytki i atrakcje turystyczne, na czele oczywiście z zespołem klasztornym na Jasnej Górze, gdzie znajduje się uważany za cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasna Góra i obraz są głównym ośrodkiem pielgrzymkowym w kraju.

Częstochowa - Sanktuarium Matki Boskiej


Częstochowa to miejscowość leżąca na terenie południowej polski. Po reformie administracyjnej dołączyła do województwa śląskiego. Miasto słynie z wielu turystycznych atrakcji. Obiektem który determinuje do odwiedzenia tego regionu jest Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej położone na wzgórzu Jasna Góra. Jest to jedno z najważniejszych tego typu miejsc w Polsce, które przyciąga nie tylko uczestników pielgrzymek. Oprócz licznych zabytków sakralnych, warto odwiedzić też muzea czy Stary Rynek.

Częstochowa - hotele


Decydując się na hotele w Częstochowie nie powinni narzekać amatorzy spędzania czasu na łonie natury. Częstochowa może pochwalić się szlakami turystycznymi, które zadowolą każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Wszystko za sprawą cieszącej się niezwykłą popularnością Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Obowiązkowym punktem pobytu w tym miejscu jest odwiedzenie Szlaku Orlich Gniazd, który przebiega przed dwa województwa i prowadzi pośród licznych zamków, ruin i zachwycającej przyrody. Hotel w Częstochowie pozwoli odwiedzić również liczne obiekty kulturalne – muzea, galerie czy ciekawe instytucje wystawiennicze funkcjonujące w mieście.

Częstochowa hotel - e-turysta


Hotele w Częstochowie powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują dogodny dostęp do niezliczonych turystycznych atrakcji miasta. Decydując się na hotel w Częstochowie możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów, które dopasujemy do najśmielszych oczekiwań. Wczasy w Częstochowie nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Częstochowie i nie wiążą się one z rezygnacją wyposażenia oraz wysokiego standardu. Prezentowane hotele w Częstochowie położone są w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miasto.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Częstochowa, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: