Kwatery prywatne Częstochowa

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty (14 w Częstochowie oraz 8 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Częstochowie, województwo śląskie, powiat Częstochowa

Kwatery prywatne w miejscowości Częstochowa. Porównaj możliwość zakwaterowania w Częstochowie w zależności od standardu oraz ceny. Częstochowa, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Częstochowie:
Legenda głosi, że Częstochowa wzięła swoją nazwę rycerza Częstocha, który żył w czasach panowania księcia Bolesława III Krzywoustego. Druga wersja wywodzi nazwę od słów „często” i „chować się”, a sama nazwa miała oznaczać fakt, że osada często znikała z widoku podróżnych z uwagi na okoliczne wzgórza. Pierwsze pisemne wzmianki o osadzie pochodzą z dokumentu Iwo Odrowąża, biskupa krakowskiego, który to dokument sporządzone w roku 1220. Obok Częstochowy istniała druga wieś, Częstochówka, która swoją odrębność zachowała aż do dziewiętnastego wieku. Częstochowę nazywano początkowo Nową Częstochową, a osadę na wzgórzu jasnogórskim Starą Częstochową, lecz takie nazewnictwo nie przyjęło się i ostatecznie zostało dokładnie odwrotnie. Do połączenia obu miejscowości i utworzenia Częstochowy jaką znamy do dzisiaj doszło w roku 1826. Jednym z najbardziej znanych powszechnie wydarzeń historycznych związanych z Częstochową jest oczywiście obrona Jasnej Góry, znana zarówno z drugiej części trylogii Henryka Sienkiewicza, czyli Potopu, jak i z kinowej ekranizacji tegoż dzieła. Historycznie patrząc jednak na te wydarzenia należy powiedzieć, że samo szwedzkie oblężenie z kilku powodów nie było prowadzone z pełnym impetem, a walki przerywały wielokrotne pertraktacje i próby zawarcia paktu z broniącą się załogą. Jednak okres ten, w którym miasto zostało zniszczone i wyludnione odcisnął się sporym piętnem i Częstochowa wracała do świetności przez długi okres czasu. Obecnie Częstochowę zamieszkuje niecałe 240.000 mieszkańców, a miasto znajduje się w granicach województwa śląskiego. W mieście znajdziemy liczne zabytki i atrakcje turystyczne, na czele oczywiście z zespołem klasztornym na Jasnej Górze, gdzie znajduje się uważany za cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasna Góra i obraz są głównym ośrodkiem pielgrzymkowym w kraju.
Kwatery prywatne Częstochowa, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Częstochowie w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Częstochowie obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Częstochowie kwatera prywatna noclegi Częstochowa i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Częstochowa tani nocleg. Pokoje i kwatery w Częstochowie. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Częstochowie. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Częstochowie? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Częstochowie u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Częstochowa, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: