Pensjonaty Polanica-Zdrój

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Polanicy Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Pensjonaty w Polanica Zdrój - Najlepsza oferta dla osób wybierających się na wakacje w Sudety. Atrakcyjne ceny, pobyt w urokliwym górskim mieście. Zachęcamy do przyjazdu do Polanicy-Zdroju i zatrzymania się w jednym z polanickich pensjonatów.
Polanica-Zdrój to najmłodsze uzdrowisko Kotliny Kłodzkiej, położone wśród gór Bystrzyckich oraz Stołowych, z klimatem podgórskim z łagodnymi zimami oraz ciepłym latem. Polanica zwana jest miastem zakochanych, nie bez powodu. Deptak i Park Zdrojowy (w1991 r. wpisany do rejestru zabytków) to ulubione miejsca spacerów zarówno rodzin, jak i licznie przybywających do Polanicy zakochanych par. Romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorową porą, zakończony podziwianiem pokazów kolorowej fontanny zakończony w jakimś urokliwym i klimatycznym lokalu (których w tym uzdrowisku jest pod dostatkiem) z pewnością przypadnie do gustu zakochanym. To nie jest jedyny atut Polanicy, warto wspomnieć o fakcie, że z całej Polski, ściągają tu rokrocznie miłośnicy kolarstwa górskiego. Ziemia Kłodzka to idealny teren treningowy dla kolarzy szosowych i górskich, a miasto posiada znakomitą trasę, nazywaną przez kolarzy górskich „Piekielną Pętlą" Polanica – Zdrój ze względu na swoje centralne położenie stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania Ziemi Kłodzkiej od Gór Stołowych poprzez Jaskinie Niedźwiedzią w Kletnie aż po znane miejscowości kultu sakralnego Wambierzyce i Bardo.

Tanie pensjonaty Polanica-Zdrój – na stronach e-turysty


Osoby poszukujące noclegu w uzdrowisku odsyłamy do zasobów portalu społecznościowego e-turysta, gdzie bez problemu odnaleźć można oferty godne polecenia. „Pensjonaty Polanica-Zdrój” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów, a atrakcyjne lokalizacje rezerwowane są niemal natychmiastowo. E-turysta umożliwia znalezienie noclegów osobom poszukującym ofert z kategorii: „Polanica-Zdrój pensjonaty z wyżywieniem” oraz „tanie pensjonaty Polanica-Zdrój”. Polecamy!

Pensjonaty Polanica-Zdrój, czyli nocleg u źródła


Jest takie miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, położone w zachodniej jej części, tuż u wylotu Pięknej Doliny, nad którą dumnie wznosi się szczyt Wolarza i pokryta lasami Kamienna Góra… Polanica-Zdrój. Przez uzdrowisko płynie Bystrzyca Dusznicka, sięgająca źródłami aż do Gór Orlickich. Lokalizacja miasta jest świetna. Rejony te zajmują łagodne, nasłonecznione zbocza pierwszych wzniesień należących do pasma Gór Stołowych. Wyższe partie pokrywają lasy łączące się z rozległym kompleksem leśnym Gór Bystrzyckich. Pasma górskie oddziela od siebie Piekielna Dolina z płynącą pośrodku Bystrzycą Dusznicką. Przeciwległa strona doliny należy do zalesionego grzbietu Wzgórza Marii, które chroni uzdrowisko przed chłodnymi, wschodnimi wiatrami. Polanica-Zdrój otoczona jest z trzech stron górami, co stanowi doskonałą ochronę i jest również naturalną ozdobą tego malowniczego terenu. To właśnie od śródleśnej polany, poprzecinanej rwącymi, krystalicznymi strumieniami górskimi wzięła Polanica swą nazwę. Urlop w Polanicy-Zdroju to gwarancja pełnej regeneracji organizmu. Tu dobrze poczują się osoby poszukujące wytchnienia od pędu dnia codziennego. Już od 1914 roku miasto zaprasza w gościnne progi osoby zestresowane i przepracowane, a w zdrowotnych źródłach i szczególnym klimacie okolicy upatruje właściwości leczniczych.

Polanica-Zdrój pensjonaty z wyżywieniem – w sercu uzdrowiska


Właściwości zdrowotne klimatu Polanicy-Zdroju potwierdziły badania przeprowadzone przez Instytut Geografii PAN. Klimat tego regionu ma właściwości lecznicze w przypadku chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób reumatycznych oraz dróg oddechowych. Tu dobrze leczy się także choroby układu trawiennego oraz hartuje układ termoregulacyjny. O polanickich zdrojach wspominał już w 1625 r. kronikarz Georgius Aelurius. Obecnie w uzdrowisku butelkuje się wodę „Wielka Pieniawa” ze źródła o tej samej nazwie oraz wodę „Staropolanka” ze źródła „Pieniawa Józefa”.

Tanie pensjonaty Polanica-Zdrój - sprawdź na E-turysta.pl


Dla osób, które zdecydują się na pobyt w Polanicy-Zdroju, najbardziej atrakcyjną ofertę mają pensjonaty Polanica-Zdrój – proponują pokoje w wysokim standardzie w zamian za niską cenę. Usytuowane w spokojnych okolicach, w bezpośrednim sąsiedztwie gór, blisko Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych. Niepowtarzalny mikroklimat, czyste górskie powietrze, cisza będąca antidotum na miejski zgiełk. To tylko niektóre czynniki, które pobyt w polanickich pensjonatach czynią wymarzonym sposobem na wypoczynek. Polanica-Zdrój to miasto położone w południowej części województwa dolnośląskiego, u podnóża Gór Stołowych. Bogata roślinność, góry i łagodny klimat stwarzają idealne warunki do wypoczynku. Na terenie miasta rosną lasy świerkowe i lasy mieszane – w ich skład wchodzą buki, jawory, jodły, brzozy, jarzębiny, modrzewie, sosny. Polanickie góry odpowiadają oczekiwaniom zarówno miłośników pieszych wycieczek, jak i wylegiwania się na trawie. Klimat oraz wody mineralne w Polanicy-Zdroju mają właściwości zdrowotne i przyczyniły się do wykreowania opinii o mieście jako jednym z najlepszych uzdrowisk. Na uwagę zasługują też polanickie zabytki: neobarokowy Kościół Wniebowzięcia NMP, kaplica św. Antoniego z XVIII wieku, budynek teatru połączony z budynkiem pijalni. W Polanicy-Zdroju organizowany jest Międzynarodowy Turniej Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina.

Polanica-Zdrój - pensjonaty


Pensjonaty w Polanicy-Zdroju, oprócz podstawowych usług, oferują dodatkowe udogodnienia: dostęp do internetu, miejsca parkingowe, śniadania w formie szwedzkiego stołu, ogrody z miejscem na ognisko i leżakowanie. Pobyt można umilić pieszymi wędrówkami po górach, wycieczkami rowerowymi, spacerami po parku, zabiegami zdrowotnymi (masażami, kąpielami błotnymi itd.). W wielu placówkach istnieje możliwość organizacji spotkań integracyjnych i szkoleniowych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polanica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: