Pokoje gościnne Polanica-Zdrój

znaleziono 23 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Polanicy Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Polanica-Zdrój: Pokoje gościnne - W jednym z pierwszych przewodników po Polanicy-Zdroju (wówczas jeszcze Altheide), w 1914 roku nieznany autor pisał: „Aby system nerwowy się uspokoił, siły się odświeżyły i energia się wzmocniła do nowej owocnej pracy, nie wystarcza już po dziś dzień wieczorna przechadzka. Urlopu w lecie i podróży rekreacyjnej koniecznie potrzeba, zwłaszcza dla mieszkańca wielkiego miasta, dlatego miejscowości kuracyjne i klimatyczne mają obecnie większe niż dawniej znaczenie.” Jak widać, zainteresowanie pokojami gościnnymi w Polanicy-Zdroju nie osłabło, mimo upływu lat.
Polanica-Zdrój to najmłodsze uzdrowisko Kotliny Kłodzkiej, położone wśród gór Bystrzyckich oraz Stołowych, z klimatem podgórskim z łagodnymi zimami oraz ciepłym latem. Polanica zwana jest miastem zakochanych, nie bez powodu. Deptak i Park Zdrojowy (w1991 r. wpisany do rejestru zabytków) to ulubione miejsca spacerów zarówno rodzin, jak i licznie przybywających do Polanicy zakochanych par. Romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorową porą, zakończony podziwianiem pokazów kolorowej fontanny zakończony w jakimś urokliwym i klimatycznym lokalu (których w tym uzdrowisku jest pod dostatkiem) z pewnością przypadnie do gustu zakochanym. To nie jest jedyny atut Polanicy, warto wspomnieć o fakcie, że z całej Polski, ściągają tu rokrocznie miłośnicy kolarstwa górskiego. Ziemia Kłodzka to idealny teren treningowy dla kolarzy szosowych i górskich, a miasto posiada znakomitą trasę, nazywaną przez kolarzy górskich „Piekielną Pętlą" Polanica – Zdrój ze względu na swoje centralne położenie stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania Ziemi Kłodzkiej od Gór Stołowych poprzez Jaskinie Niedźwiedzią w Kletnie aż po znane miejscowości kultu sakralnego Wambierzyce i Bardo.

Wolne pokoje Polanica-Zdrój dla turystów


Pobyt w tanich pokojach, w Polanicy-Zdroju to doskonały pomysł na organizację wypoczynku. Zainteresowanych odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce „Pokoje Polanica-Zdrój” odnaleźć można mnóstwo interesujących propozycji. Oferty opisują miejsca w świetnej lokalizacji, walory miejsc noclegowych potwierdzają zdjęcia oraz opinie zadowolonych turystów. Miasto ulokowane jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, tuż u podnóża Piekielnej Góry. Z jednej strony otaczają ją masywy Gór Stołowych, a z drugiej zbocza Gór Bystrzyckich. Polanica graniczy z Wolanami, ze Szczytną, ze Starkówkiem i Paszkowem oraz ze Starym Wielisławiem oraz Górnym Szalejowem. Przez miasto przechodzą szlaki piesze, rowerowe oraz ścieżki, które nazwano „rodzinnymi”. Niezwykle atrakcyjne położenie Polanicy sprzyja pieszym wędrówkom i spacerom. Łagodne ukształtowanie terenu oraz niebywałe widoki sprawiają, że pobyt w Polanicy na długo pozostaje w pamięci odwiedzających. Trasy rowerowe dostosowane są do różnych możliwości turystów. Odnaleźć tu można trasy MTB oraz łagodne trasy dedykowane miłośnikom dwóch kółek. Gościnność polaniczan sprawia, iż w mieście dużą popularnością cieszą się noclegi u gospodarzy.

Pokoje Polanica-Zdrój, życie kuracjusza w centrum uzdrowiska


Polanica-Zdrój to uzdrowisko, które leczy nie tylko pięknymi pejzażami oraz wyjątkowym klimatem. Tu odnaleźć można źródła, które początek mają w sercu Gór Stołowych, a ich wody słyną z licznych walorów smakowych i leczniczych. Wśród najsłynniejszych wód w Polanicy wymienić należy Pieniawę Józefa, Wielką Pieniawę, Staropolankę 2000, Staropolankę-Zdrój. Dwie pierwsze, to najstarsze z mineralnych źródeł Polanicy, które pamiętają jeszcze dziewiętnastowieczną modę na wyjazdy do wód. W Polanicy funkcjonuje wiele Domów Zdrojowych i liczne Sanatoria. Korzystać w nich można z bogatej oferty zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. W podstawowych profilach lecznictwa uzdrowiskowego miasta znajduje się kardiologia oraz gastrologia. W doborze miejsc noclegowych pomaga zainteresowanym portal społecznościowy e-turysta. W zakładce „Wolne pokoje Polanica-Zdrój” znajduje się mnóstwo sprawdzonych ofert. Zachęcamy do odwiedzenia strony i dokonania wyboru. Pobyt w Polanicy zaprocentuje dobrym zdrowiem i doskonałym samopoczuciem. Wypoczynek w tym magicznym zakątku pozwoli na naładowanie baterii na najbliższe miesiące.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polanica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: