Kwatery prywatne Polanica-Zdrój

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Polanicy Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Kwatery prywatne w miejscowości Polanica-Zdrój - Jest takie miasto w Polsce, które oprócz polskiej nazwy, słynne jest także z nazwy niemieckiej i czeskiej. Mowa o Polanicy-Zdroju, znanej także jako Bad Altheide oraz Starý Bor. Herb miasta podzielony jest na cztery części. Pierwsze pole przedstawia złotego lwa w koronie. Drugie i trzecie pole wypełnione jest czerwoną barwą. Czwarty element zarezerwowany jest dla czerwonego serca. Herb nawiązuje do skomplikowanej historii miasta, chorób kardiologicznych leczonych w kurorcie oraz oczywiście do Polski.

Kwatery Polanica-Zdrój – nocleg w miejscu pełnym atrakcji


Serdecznie zapraszamy do uzdrowiska. Osoby poszukujące noclegu odsyłamy na strony e-turysty. W zakładce „kwatery Polanica-Zdrój” czeka mnóstwo sprawdzonych ofert, dostosowanych do różnych możliwości finansowych turystów. Miasto na przełomie lat 60. i 70. było miejscem, gdzie chętnie i systematycznie spotykali się poeci oraz krytycy literaccy. W Polanicy często pojawiał się Mieczysław Jastrun, Miron Białoszewski, Jacek Łukasiewicz oraz Julian Przyboś. Wspólnie tworzyli wydarzenie literackie o nazwie Kłodzka Wiosna Poetycka. Impreza ta zapoczątkowana została w 1961 roku przez grupę poetycką z Kłodzka, czyli przez Jana Kulkę, Annę Zelenay oraz Bogusława Michnika. Aktualnie w Polanicy odbywa się Międzynarodowy Festiwal Poezji „Poeci bez Granic”. W mieście, oprócz spotkań literackich, organizowane są corocznie: Międzynarodowy Turniej Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina, Międzynarodowy Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich POL-8. Miłośników teatru zapraszamy do Teatru Zdrojowego imienia Mieczysławy Ćwiklińskiej, a wyznawców X muzy do kina Światowid. W Polanicy nie sposób się nudzić, tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Polanica-Zdrój, kwatery prywatne na wakacyjnym szlaku


Polanica Zdrój to miasto o uzdrowiskowym charakterze, które odnajdziemy na Dolnym Śląsku, w powiecie kłodzkim. Miasto pięknie rozciąga się w malowniczej dolinie Bystrzycy Dusznickiej, tuż u podnóża Piekielnej Góry. Z jednej strony otaczają ją masywy Gór Stołowych, a z drugiej zbocza Gór Bystrzyckich. Polanica graniczy z Wolanami, ze Szczytną, ze Starkówkiem i Paszkowem oraz ze Starym Wielisławiem oraz Górnym Szalejowem. Te atrakcyjne turystycznie miasta przyciągają z roku na rok, coraz więcej turystów. Polanicę przecinają popularne szlaki krajoznawcze. Stąd czerwony szlak doprowadzi wprawnego piechura do Schroniska „Pod Muflonem”. Niebieskie znaki wiodą przez Bukową, Skalne Grzyby, Wambierzyce aż po Stroczy Zakręt. Z zielonym szlakiem turyści dojdą do Zieleńca oraz Torfowisk, a dalej aż na Przełęcz Sokołowską. Najmocniej rozbudowany w tym rejonie jest szlak żółty, a Polanica zajmuje na nim zaszczytną pozycję. Żółtym szlakiem turyści dojdą od Szklarów, przez Biały Kościół, Przełęcz pod Krępcem, Skalne Wrota, Przełęcz między Szczelińcami, Białe Skały, aż po Międzygórze i Przełęcz Puchacza. Po tak intensywnych spacerach koniecznie trzeba wypocząć. W rejonie Polanicy oraz w samym uzdrowisku popularnością cieszą się noclegi organizowane w prywatnych kwaterach. Gościnność polaniczan sprawia, iż nocleg w kwaterach, w Polanicy-Zdroju to doskonały pomysł na organizację wypoczynku. Zainteresowanych odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce Polanica-Zdrój kwatery prywatne odnaleźć można mnóstwo interesujących propozycji. Oferty opisują miejsca w świetnej lokalizacji, walory miejsc noclegowych potwierdzają zdjęcia oraz opinie zadowolonych turystów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polanica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Polanicy Zdroju

Jakich cen noclegów w kwaterach prywatnych można się spodziewać w Polanicy Zdroju?
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Polanicy Zdroju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Polanicy Zdroju kształtują się na poziomie 45-50 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 7 kwater prywatnych w Polanicy Zdroju, które akceptują zwierzęta.
W Polanicy Zdroju można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Polanicy Zdroju 18 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Polanicy Zdroju spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.