Kwatery prywatne Polanica-Zdrój

znaleziono 23 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Polanicy Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Kwatery prywatne w miejscowości Polanica-Zdrój - Jest takie miasto w Polsce, które oprócz polskiej nazwy, słynne jest także z nazwy niemieckiej i czeskiej. Mowa o Polanicy-Zdroju, znanej także jako Bad Altheide oraz Starý Bor. Herb miasta podzielony jest na cztery części. Pierwsze pole przedstawia złotego lwa w koronie. Drugie i trzecie pole wypełnione jest czerwoną barwą. Czwarty element zarezerwowany jest dla czerwonego serca. Herb nawiązuje do skomplikowanej historii miasta, chorób kardiologicznych leczonych w kurorcie oraz oczywiście do Polski.
Polanica-Zdrój to najmłodsze uzdrowisko Kotliny Kłodzkiej, położone wśród gór Bystrzyckich oraz Stołowych, z klimatem podgórskim z łagodnymi zimami oraz ciepłym latem. Polanica zwana jest miastem zakochanych, nie bez powodu. Deptak i Park Zdrojowy (w1991 r. wpisany do rejestru zabytków) to ulubione miejsca spacerów zarówno rodzin, jak i licznie przybywających do Polanicy zakochanych par. Romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorową porą, zakończony podziwianiem pokazów kolorowej fontanny zakończony w jakimś urokliwym i klimatycznym lokalu (których w tym uzdrowisku jest pod dostatkiem) z pewnością przypadnie do gustu zakochanym. To nie jest jedyny atut Polanicy, warto wspomnieć o fakcie, że z całej Polski, ściągają tu rokrocznie miłośnicy kolarstwa górskiego. Ziemia Kłodzka to idealny teren treningowy dla kolarzy szosowych i górskich, a miasto posiada znakomitą trasę, nazywaną przez kolarzy górskich „Piekielną Pętlą" Polanica – Zdrój ze względu na swoje centralne położenie stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania Ziemi Kłodzkiej od Gór Stołowych poprzez Jaskinie Niedźwiedzią w Kletnie aż po znane miejscowości kultu sakralnego Wambierzyce i Bardo.

Kwatery Polanica-Zdrój – nocleg w miejscu pełnym atrakcji


Serdecznie zapraszamy do uzdrowiska. Osoby poszukujące noclegu odsyłamy na strony e-turysty. W zakładce „kwatery Polanica-Zdrój” czeka mnóstwo sprawdzonych ofert, dostosowanych do różnych możliwości finansowych turystów. Miasto na przełomie lat 60. i 70. było miejscem, gdzie chętnie i systematycznie spotykali się poeci oraz krytycy literaccy. W Polanicy często pojawiał się Mieczysław Jastrun, Miron Białoszewski, Jacek Łukasiewicz oraz Julian Przyboś. Wspólnie tworzyli wydarzenie literackie o nazwie Kłodzka Wiosna Poetycka. Impreza ta zapoczątkowana została w 1961 roku przez grupę poetycką z Kłodzka, czyli przez Jana Kulkę, Annę Zelenay oraz Bogusława Michnika. Aktualnie w Polanicy odbywa się Międzynarodowy Festiwal Poezji „Poeci bez Granic”. W mieście, oprócz spotkań literackich, organizowane są corocznie: Międzynarodowy Turniej Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina, Międzynarodowy Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich POL-8. Miłośników teatru zapraszamy do Teatru Zdrojowego imienia Mieczysławy Ćwiklińskiej, a wyznawców X muzy do kina Światowid. W Polanicy nie sposób się nudzić, tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Polanica-Zdrój, kwatery prywatne na wakacyjnym szlaku


Polanica Zdrój to miasto o uzdrowiskowym charakterze, które odnajdziemy na Dolnym Śląsku, w powiecie kłodzkim. Miasto pięknie rozciąga się w malowniczej dolinie Bystrzycy Dusznickiej, tuż u podnóża Piekielnej Góry. Z jednej strony otaczają ją masywy Gór Stołowych, a z drugiej zbocza Gór Bystrzyckich. Polanica graniczy z Wolanami, ze Szczytną, ze Starkówkiem i Paszkowem oraz ze Starym Wielisławiem oraz Górnym Szalejowem. Te atrakcyjne turystycznie miasta przyciągają z roku na rok, coraz więcej turystów. Polanicę przecinają popularne szlaki krajoznawcze. Stąd czerwony szlak doprowadzi wprawnego piechura do Schroniska „Pod Muflonem”. Niebieskie znaki wiodą przez Bukową, Skalne Grzyby, Wambierzyce aż po Stroczy Zakręt. Z zielonym szlakiem turyści dojdą do Zieleńca oraz Torfowisk, a dalej aż na Przełęcz Sokołowską. Najmocniej rozbudowany w tym rejonie jest szlak żółty, a Polanica zajmuje na nim zaszczytną pozycję. Żółtym szlakiem turyści dojdą od Szklarów, przez Biały Kościół, Przełęcz pod Krępcem, Skalne Wrota, Przełęcz między Szczelińcami, Białe Skały, aż po Międzygórze i Przełęcz Puchacza. Po tak intensywnych spacerach koniecznie trzeba wypocząć. W rejonie Polanicy oraz w samym uzdrowisku popularnością cieszą się noclegi organizowane w prywatnych kwaterach. Gościnność polaniczan sprawia, iż nocleg w kwaterach, w Polanicy-Zdroju to doskonały pomysł na organizację wypoczynku. Zainteresowanych odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce Polanica-Zdrój kwatery prywatne odnaleźć można mnóstwo interesujących propozycji. Oferty opisują miejsca w świetnej lokalizacji, walory miejsc noclegowych potwierdzają zdjęcia oraz opinie zadowolonych turystów.
Kwatery prywatne Polanica-Zdrój, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Polanicy Zdroju w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Polanicy Zdroju obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Polanicy Zdroju kwatera prywatna noclegi Polanica-Zdrój i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Polanica-Zdrój tani nocleg. Pokoje i kwatery w Polanicy Zdroju. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Polanicy Zdroju. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Polanicy Zdroju? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Polanicy Zdroju u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polanica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: