Kwatery prywatne Duszniki-Zdrój

znaleziono 104 oferty noclegoweoferty (12 w Dusznikach-Zdroju oraz 92 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Dusznikach-Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat kłodzki

Kwatery prywatne w miejscowości Duszniki-Zdrój. Porównaj możliwość zakwaterowania w Dusznikach-Zdroju w zależności od standardu oraz ceny. Duszniki-Zdrój, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Dusznikach-Zdroju:
Na przełomie X oraz XI wieku w okolicy dzisiejszych Dusznik-Zdroju wybudowano drewnianą warownię, która chroniła strategiczne przejście przełęczy Polskie Wrota. Tędy biegł ważny szlak handlowy z Czech na Śląsk. W związku z tym w miejscu drewnianej warowni postawiono murowany zamek, który stał się siedzibą właścicieli okolicznych dóbr z rodu Panowiców. Duszniki wraz z Lewinem i 21 wsiami stanowiły własność Panowiców do momentu wojen husyckich, kiedy to zamek zajęli właśnie Boży bojownicy. Duszniki położone są nad Bystrzycą Dusznicką na styku Gór Orlickich i Bystrzyckich. Początkowo była osadą rzemieślniczą i przystankiem na szlaku handlowym. W 14 wieku rozwinęło się tutaj na niewielką skale hutnictwo na bazie własnych pokładów rud żelaza. Gdy złoża się wyczerpały do gry weszło tkactwo oraz papiernictwo. Dopiero w osiemnastym wieku potwierdzono lecznicze właściwości znajdujących się w okolicy źródeł mineralnych i od tego momentu nastąpił gwałtowny rozwój Duszników jako miejscowości uzdrowiskowej. Duszniki-Zdrój słyną również z Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Bierze to się, a jakby inaczej, stąd że to właśnie w Dusznikach leczył się szesnastoletni Fryderyk Chopin.
Kwatery prywatne Duszniki-Zdrój, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Dusznikach-Zdroju w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Dusznikach-Zdroju obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Dusznikach-Zdroju kwatera prywatna noclegi Duszniki-Zdrój i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Duszniki-Zdrój tani nocleg. Pokoje i kwatery w Dusznikach-Zdroju. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Dusznikach-Zdroju. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Dusznikach-Zdroju? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Dusznikach-Zdroju u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Duszniki-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: