Noclegi Wieliczka

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Wieliczce, województwo małopolskie, powiat wielicki

Szeroka oferta tanich i komfortowych noclegów w Wieliczce. Zróżnicowane pod względem ceny i standardu miejsca noclegowe w hotelach, hostelach, motelach i pensjonatach czekają na wszystkich turystów odwiedzających tę niezwykłą miejscowość. Liczne atrakcje i rozbudowana baza noclegowa to istotne atuty Wieliczki, miasta cieszącego się od lat niezmienną popularnością.


Wieliczka

Wieliczka to miasto położone w województwie małopolskim, w niewielkiej odległości od Krakowa. Początki rozwoju miejscowości jako obiektu wydobywczego datowane są na XIII wiek. W 1290 roku Wieliczka otrzymała prawa miejskie. Miasto słynie przede wszystkim z kopalni soli, która nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością na skalę światową. Rokrocznie kopalnia soli w Wieliczce odwiedzana jest przez ponad milion turystów.

Atrakcje Wieliczki

Wieliczka to przede wszystkim słynna kopalnia soli. Jest to jedyny obiekt na świecie, który czynny jest nieprzerwanie od czasów średniowiecza do chwili obecnej. Kopalnia jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. Wśród innych atrakcji Wieliczki i miejsc, jakie warto odwiedzić, z pewnością należy wymienić Muzeum Żup Krakowskich i Zamek Żupny, który kiedyś był siedzibą zarządców kopalni soli. Jest jedyną na skalę światową rezydencją o charakterze obronnym, w której urzędowały władze administracyjno-gospodarcze, a nie panujący. Wieliczka to także miejsce, w którym znaleźć można wiele interesujących historycznych budynków sakralnych. XVI-wieczny kościółek świętego Sebastiana czy XVIII-wieczny kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to tylko nieliczne przykłady miejsc, które bez wątpienia wypada odwiedzić.

Noclegi w Wieliczce

Wieliczka jako miasto cieszące się ogromną popularnością zarówno wśród krajowych, jak i zagranicznych turystów, stawia na ciągły rozwój bazy noclegowej. Na przybywających zewsząd turystów czekają liczne miejsce w nowoczesnych hotelach, motelach, hostelach, pensjonatach czy nawet kwaterach prywatnych. Ogromna różnorodność oferowanych noclegów to kolejny atut tego miejsca. Możliwość porównania wszystkich ofert sprawi, że wybór najlepszej z nich okaże się niezwykle prosty.

Jeśli poszukujesz noclegu w okolicy Wieliczki zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wybierz miejsce noclegowe dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji.
Noclegi Wieliczka, szukasz noclegów w Wieliczce w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Wieliczce obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Wieliczce, kwatery prywatne, tanie noclegi Wieliczka i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Wieliczka w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Wieliczce w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Wieliczka noclegi i tanie pokoje w Wieliczce. Pokoje w Wieliczce, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Wieliczce. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Wieliczce, to tylko z nami! Wieliczka pokoje, nocleg Wieliczka na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Wieliczce, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wieliczka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: