Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi opolskie

znaleziono 270 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie opolskim

Noclegi opolskie – Turyści, którzy kolejny raz decydują się na opolskie noclegi, wiedzą, że mimo niewielkich rozmiarów, województwo ma dużo do zaoferowania. Jego stolicą jest oczywiście Opole, słynące z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Jednak nie tylko największe z miast regionu zasługuje na uznanie wczasowiczów. Gdzie jeszcze warto się zatrzymać w trakcie podróży?

Komfortowe noclegi opolskie w stolicy województwa


Opole jest jednym z najstarszych polskich miast. Zostało założone już w 1217 roku, a w kolejnych wiekach przeżywało bujny rozwój jako centrum handlu. W obrębie dawnego grodu nad Odrą znajduje się mnóstwo cennych zabytków. Do najbardziej charakterystycznych należy okrągła, wolnostojąca Wieża Piastowska. Monumentalna konstrukcja była niegdyś częścią nieistniejącego już Zamku Piastowskiego na Ostrówku. Do dziś nie przetrwało też niestety wiele pięknych kamieniczek, które okalały opolski Rynek. Na szczęście po wojnie odbudowano zniszczone domy mieszczańskie, zachowując ich barokowy styl. W nowych wnętrzach znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, w których warto odpocząć po całym dniu zwiedzania. Na uwagę turystów, którzy wynajmują pokoje opolskie, zasługuje też najstarszy, gotycki kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha z X wieku. Wiele osób pierwsze kroki kieruje jednak w stronę Amfiteatru Tysiąclecia, który stał się symbolem miasta.

Zabytkowa Nysa i jej atrakcje


O wiele bardziej kameralnym, ale nie mniej urokliwym miastem, w którym warto wynająć kwatery opolskie, jest Nysa. Miasto leży nad zaporowym zbiornikiem retencyjnym, czyli Jeziorem Nyskim i rzeką Nysą Kłodzką. Choć w czasie wojny ośrodek bardzo ucierpiał, wciąż można w nim podziwiać wiele pięknych budowli, a zwłaszcza bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy. Ogromna ceglana bryła ma jeden z najbardziej stromych dachów w Europie. Niesamowite sklepienie wspiera się na strzelistych filarach i robi piorunujące wrażenie. Obok świątyni stoi późnogotycka, czterokondygnacyjna dzwonnica. Oprócz zabytków sakralnych, również przy Rynku, znajduje się słynny Dom Wagi Miejskiej wzniesiony w stylu renesansu niderlandzkiego. W ramach relaksującego spaceru dobrze się udać do Parku Miejskiego, w którym najstarsze drzewo ma już 170 lat.

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu


Jednym z najciekawszych miejsc, dla których warto pomyśleć o noclegach opolskich, jest Brzeg na Nizinie Śląskiej. Pod względem historycznym miasto należy do Dolnego Śląska, a dawną potęgę regionu reprezentuje wspaniały Zamek Piastów Śląskich. Potężna rezydencja, nie bez powodu nazywana Śląskim Wawelem, powstała już w XIII wieku. W jej wnętrzach działa Muzeum Piastów Śląskich, a z okien na piętrze rozciąga się widok na idealnie przystrzyżony labirynt żywopłotów i kwiaty. W 2013 roku warownia zajęła zasłużone siódme miejsce w plebiscycie National Geographic na siedem nowych cudów Polski. Oprócz tego w Brzegu znajduje się efektowny gotycki kościół św. Mikołaja o trójnawowej konstrukcji bazyliki.

Urokliwy Kluczbork


Opolskie noclegi na stronie portalu e-turysta.pl są również dostępne w urokliwej miejscowości Kluczbork. Jej początek jest ściśle związany z działalnością Zakonu Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, który uzyskał zezwolenie na lokację miasta na prawie niemieckim. Zwiedzając ośrodek, warto zobaczyć gotycki, ewangelicko-augsburski kościół Chrystusa Zbawiciela, stojący przy placu Gdacjusza. Nie mniej zachwycające są liczne kamienice i domy, w tym finezyjnie zdobiona Willa Kruga. Statusem zabytku szczyci się również Park Miejski, który styka się z obszarem leśnym, a takżę wodociągowa wieża ciśnień. Niezwykle wysoka, ceglana budowla była niegdyś częścią kluczborskiego zamku. Na terenie województwa opolskiego znajduje się jeszcze wiele innych urokliwych miejscowości, w których warto się zatrzymać choćby na weekend. Rozmaite formy noclegów w przystępnych cenach sprawiają, że każdy może sobie pozwolić na chwilę odpoczynku od codzienności. Komfortowe kwatery są dostępne przez cały rok zarówno w większych, jak i mniejszych miastach.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie opolskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: