Noclegi Nałęczów

znaleziono 41 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Nałęczowie, województwo lubelskie, powiat puławski

To niewielkie miasto znane jest ze swoich zdrowotnych właściwości, pięknych, zadbanych uliczek i spokojnej atmosfery. W Nałęczowie możesz wypocząć i zobaczyć parę naprawdę ciekawych miejsc. O wartości tego miasta świadczy fakt, iż wypoczywały tu takie postaci jak Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz czy Bolesław Prus.


Nałęczów

Nałęczów to miasto w województwie lubelskim, w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Nałęczów należy do trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. To jedyne miasto w Polsce, gdzie istnieje uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Do sanatoriów w Nałęczowie zgłaszają się głównie osoby cierpiące na chorobę wieńcową, nadciśnienie lub po zawale serca. Słynne uzdrowisko powstało w 1878 r. Pierwszym właścicielem tych terenów został Stanisław Małachowski herbu Nałęcz. Od nazwy herbu pochodzi nazwa początkowo folwarku, a potem całej miejscowości.

Atrakcje Nałęczowa

Nałęczów od lat cieszy się powodzeniem kuracjuszy, który przyjeżdżają tu, by skorzystać ze specyficznego mikroklimatu miasta. W Nałęczowie działa nowoczesna baza zabiegowa, Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy oraz sześć sanatoriów. Miasto może pochwalić się ponadto pięknym Parkiem Zdrojowym. Jego centralnym punktem jest staw z Wyspą Miłości, na którą prowadzi romantyczny mostek. Innym ciekawym miejscem jest Pałac Małachowskich z XVIII w. oraz Stare Łazienki, w których kąpieli zażywał m.in. książę Adam Kazimierz Czartoryski. Będąc w Nałęczowie, trzeba spróbować wody z tamtejszych źródeł. Trzy ujęcia znajdują się w Domu Zdrojowym, gdzie można również podziwiać widowiskową palmiarnię. Nałęczów zaprasza także do Muzeum Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa.

Nałęczów – noclegi

Jeśli chcesz wybrać się do Nałęczowa, zapoznaj się najpierw z szeroką ofertą noclegową miasta. Możesz wybierać pomiędzy willami, pokojami gościnnymi, pensjonatami i hotelami. Warto wykupić miejsce noclegowe w Nałęczowie, ze względu na jego wspaniały klimat i zadbane miejsca wypoczynkowo –rekreacyjne. Miasto zaprasza do siebie nie tylko osoby z chorobami serca, ale wszystkich, którzy chcą spędzić czas w spokojnej i malowniczej okolicy.
Noclegi Nałęczów, szukasz noclegów w Nałęczowie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Nałęczowie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Nałęczowie, kwatery prywatne, tanie noclegi Nałęczów i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Nałęczów w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Nałęczowie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Nałęczów noclegi i tanie pokoje w Nałęczowie. Pokoje w Nałęczowie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Nałęczowie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Nałęczowie, to tylko z nami! Nałęczów pokoje, nocleg Nałęczów na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Nałęczowie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Nałęczów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: